Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕРМОДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ РОЗПЛАВІВ ПОТРІЙНИХ СИСТЕМ GE(SI)-MN-AL, GE(SI)-GA-Y ТА AL-GA-Y

Загрузка...

ТЕРМОДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ РОЗПЛАВІВ ПОТРІЙНИХ СИСТЕМ GE(SI)-MN-AL, GE(SI)-GA-Y ТА AL-GA-Y

Назва:
ТЕРМОДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ РОЗПЛАВІВ ПОТРІЙНИХ СИСТЕМ GE(SI)-MN-AL, GE(SI)-GA-Y ТА AL-GA-Y
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,02 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ДУБИНА ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 541.11:669.783’871’794
ТЕРМОДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ РОЗПЛАВІВ ПОТРІЙНИХ СИСТЕМ
GE(SI)-MN-AL, GE(SI)-GA-Y ТА AL-GA-Y
02.00.04 – фізична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізичної хімії Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Бєлобородова Олена Арсеніївна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри фізичної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Туркевич Володимир Зіновьєвич
Інститут надтвердих матеріалів
НАН України, м. Київ,
заступник директора
кандидат хімічних наук, доцент
Турчанин Михайло Анатолійович
Донбаська державна машинобудівна академія,
м. Краматорськ,
доцент кафедри „Технологія та обладнання
ливарного виробництва”
Провідна установа Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “30” серпня 2004 року о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.03 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська 60, хімічний факультет, Велика хімічна аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська 58).
Автореферат розісланий “14” липня 2004 р.
Вчений секретар Олексенко Л.П.
спеціалізованої вченої ради
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Згідно з Концепцією розвитку гірничо-металургійного комплексу України до 2010 року (385/95-ВР) розроблення наукових основ створення нових матеріалів із заданими властивостями, у тому числі аморфних є приоритетними напрямками науково-технічного забезпечення металургійної промисловості України. В зв’язку з цим значний інтерес являє вивчення фізико – хімічних властивостей багатомпонентних металічних систем. Зокрема це стосується потрійних сплавів, утворених d – металом та двома р – металами.
Так, потрійні системи Ge(Si)-Al-Mn останнім часом інтенсивно вивчаються в зв’язку з виявленням в них нового типу фаз – квазікристалів. Сплави Si-Al-Mn використовуються у сталеплавильному виробництві як комплексні розкисники.
Останнім часом також значно зріс інтерес до сплавів ітрію з р – металами в зв’язку з цінними для матеріалознавства властивостями цих сплавів. Відомо, що сплави ітрію та галію, можуть використовуватися як матеріали для накопичення водню. Ітрій в поєднанні з галієм та силіцієм входить до складу матеріалів для магнітних плівок.
Для створення нових матеріалів на основі металічних сплавів необхідне глибоке вивчення міжатомної взаємодії в цих сплавах. Її кількісною мірою є термодинамічні величини. Для потрійних розплавів Si-Mn-Al, Ge-Mn-Al, Si-Ga-Y, Ge-Ga-Y та Al-Ga-Y такі величини до цього часу не вивчалися. Їх дослідженню присвячено дану роботу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі фізичної хімії Київського національного університету імені Тараса Шевченка у межах держбюджетних тем № 01БФ037-04 “Термодинамічні властивості та структура металічних і шлакових розплавів” (№ держреєстрації 0101U002168) та № 97082 “Термодинаміка сплавоутворення потрійних систем алюмінію з р- і d-металами періодичної системи” (№ держреєстрації 0197U003067).
Мета та задачі дослідження. Метою даної роботи є вивчення концентраційних залежностей ентальпій змішування розплавів потрійних систем Si-Mn-Al, Ge-Mn-Al, Si-Ga-Y, Ge-Ga-Y та Al-Ga-Y, встановлення зв’язку між теплотами утворення розплавів і фазовими діаграмами відповідних систем, моделювання термодинаміки сплавоутворення в тернарних системах на основі даних про граничні бінарні системи за допомогою теорії асоційованих розчинів.
Досягнення мети роботи включало розв’язання таких задач:
визначення теплоти змішування рідких сплавів Si-Mn-Al, Ge-Mn-Al, Ga-Y, Si-Ga-Y, Ge-Ga-Y та Al-Ga-Y методом високотемпературної ізопериболічної калориметрії;
встановлення зв’язку між енергетикою утворення потрійних розплавів і характером взаємодії в граничних подвійних системах;
встановлення кореляції між характером взаємодії компонентів у твердих і рідких сплавах вивчених систем;
розрахувати ентальпії, енергії Гіббса та ентропії змішування в цих потрійних системах у всьому інтервалі концентрацій на основі модельних уявлень з використанням експериментальних даних для граничних подвійних систем.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ТЕРМОДИНАМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ РОЗПЛАВІВ ПОТРІЙНИХ СИСТЕМ GE(SI)-MN-AL, GE(SI)-GA-Y ТА AL-GA-Y

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок