Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИКИ І ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИКИ І ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИКИ І ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,49 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ЩЕДРОЛОСЄВА КАТЕРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 371.134: 78: 7
ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ
МАЙСТЕРНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ
МУЗИКИ І ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ
13.00.04 - "Теорія і методика професійної освіти"
АВТОРЕФЕРАТ

дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
Барбіна Єлизавета Сергіївна, Херсонський
державний університет, професор кафедри
педагогіки та психології.
Офіційні опоненти: – доктор педагогічних наук, професор
Васянович Григорій Петрович, Львівський
науково-практичний центр Інституту педагогіки і
психології професійної освіти АПН України,
завідувач відділу гуманітарної освіти;–
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Масол Людмила Михайлівна,
Інститут проблем виховання АПН України,
провідний науковий співробітник лабораторії
естетичного виховання.
Провідна установа – Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д.Ушинського, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться 25 січня 2006 р. о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м.Київ, вул.М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий "24" грудня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради С.В. ЛапаєнкоЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. В умовах модернізації освітньої діяльності в контексті глобалізаційних процесів особливого значення набуває культурологічна функція освіти, що передбачає оновлення змісту освіти на засадах його гуманізації, гуманiтаризацiї та збереження надбань національної і світової культури. Саме на цьому наголошено в Конституції України, законах України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, “Про професійно-технічну освіту”, “Про вищу освіту”, Національній доктрині розвитку освіти, Державній програмі “Вчитель”, Концепціях загальної мистецької освіти та художньо-естетичного виховання учнів у загальноосвітніх навчальних закладах.
Провідною метою модернізації є підвищення якості освіти в підготовці фахівців нової генерації – професіоналів, зорієнтованих на постійне самовдосконалення культурного рівня й професійної майстерності, виконання функцій передавача соціокультурного досвіду молодому поколінню, здатних творчо працювати та відповідати професійним вимогам гуманістично спрямованої особистості.
Проблема формування професійної майстерності майбутнього вчителя набуває особливої актуальності на сучасному етапі входження України до європейського освітнього простору за всіма напрямами Болонського процесу.
Ця проблема актуалізується у зв’язку з реальним станом культурного розвитку молоді, яка знаходиться в складній соціокультурній ситуації, оскільки постійно зазнає впливу нових цінностей, різноманітних культурних форм, стилів і напрямів. У зв’язку з цим система освіти не може обмежуватися тільки трансляцією культурних норм і готового наукового знання. Її призначення полягає у вихованні особистості, здатної орієнтуватися в складному соціокультурному просторі, відрізняти культуру від псевдокультури й на основі цього набувати власної системи загальнолюдських та художньо-естетичних цінностей.
Розуміння сутності проблеми в сучасній філософії освіти представлено в дослідженнях В.Андрущенка, Р.Арцишевського, В.Біблера, С.Гессена, І.Зязюна, В.Кременя, А.Комарової, О.Лосєва, О.Семашка, А.Фліера, В.Циби.
Вирішення проблеми стає можливим завдяки застосуванню професіографічного підходу в системі підготовки вчителів (Ю.Зєєр, Є.Климов, А.Маркова, В.Сластьонін, В.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИКИ І ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок