Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ФАРМАКОКІНЕТИКА ЦИНАЗЕПАМУ ТА ЙОГО МЕТАБОЛІТІВ

ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ФАРМАКОКІНЕТИКА ЦИНАЗЕПАМУ ТА ЙОГО МЕТАБОЛІТІВ

Назва:
ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ФАРМАКОКІНЕТИКА ЦИНАЗЕПАМУ ТА ЙОГО МЕТАБОЛІТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,30 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ`Я УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ОВЧАРЕНКО НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 615.07; 615.214.22
ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ФАРМАКОКІНЕТИКА ЦИНАЗЕПАМУ ТА ЙОГО МЕТАБОЛІТІВ
14.03.05 – фармакологія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Одеса – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Фізико-хімічному інституті ім. О.В. Богатського НАН України.
Науковий керівник академік АМН України, доктор біологічних наук,
професор ГОЛОВЕНКО Микола Якович, завідувач відділу
фізико-хімічної фармакології Фізико-хімічного інституту
ім. О.В. Богатського НАН України
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор
КАРАСЬОВА Тамара Леонідівна,
Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського НАН України,
м. Одеса, провідний науковий співробітник відділу медичної хімії
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
ГАЛКІН Борис Миколайович,
Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова МОН України, м. Одеса, завідувач Проблемної науково-дослідної лабораторії синтезу лікарських препаратів
Провідна установа Інститут фармакології та токсикології АМН України, відділ фармакокінетики, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “07” червня 2006р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.600.01 при Одеському державному медичному університеті МОЗ України (65082, Одеса, Валіхівський пров., 2).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Одеського державного медичного університету МОЗ України (65082, Одеса, Валіхівський пров., 3)
Автореферат розісланий 5 травня 2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.мед.н., доцент Годован В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні стандарти вважають порушення сну однією з найбільш значних проблем, що мають не лише медичне значення, але й надто несприятливі соціально-економічні наслідки. Основним способом усунення безсоння є застосування лікарських засобів, яким притаманні достатньо виражені седативний та анксіолітичний ефекти (Карлов В.А. 1995, Mant A et al., 1998).
Снодійні лікарські засоби, що широко використовуються в медичній практиці, відрізняються фармакологічними властивостями та механізмами дії (Воронина Т.А. Неробкова Л.Н., 1988). Виходячи з особливості снодійного ефекту та механізму дії, а також враховуючи час їх появи в лікувальній практиці можна виділити препарати першого покоління (барбітурати), другого покоління (бенздіазепіни) і третього (тріазолобенздіазепіни, імідазопіридини) (Ковров Г.В. и соавт. 2001).
Снодійні засоби, похідні 1,4-бенздіазепіну, відносяться до препаратів цього типу дії, що найбільш використовуються (Александровський Ю.А. та спів., 1998). В порівнянні з бірбітуратами вони більш безпечні, володіють значно меншою побічною дією, застосовуються в малих дозах, а також, як і бірбітурати, викликають сон протягом 6-8 год (Воронина Т.А. и соавт., 1989, Вейн А.М., Хет К., 1998).
По прояву переважного фармакологічного ефекту препарати можна розділити на три групи: 1 – препарати з перевагою в спектрі снодійного, седативного компонентів, але менш вираженим анксіолітичною та протисудомною дією (флунітразепам, флуразепам); 2 – препарати, що поєднують снодійні ефекти з поступовою анксіолітичною дією (феназепам, лоразепам); 3 – препарати з перевагою в спектрі снодійності та седативності при мінімальній анксіолітичній дії (мідазолам, тріазолам, естазолам) (Горьков В.А. и соавт., 2001).
Основним недоліком більшості перерахованих препаратів є їх слабкий та неспецифічний снодійні ефекти. Так, нітразепам та флунітразепам спроможні порушувати фізіологічну структуру сну, володіючи при цьому незначною анксіолітичною дією, та мають значну кількість побічних ефектів (денна сонливість, відчуття млявості, порушення координації руху) (Lader M. 1996).
Не зважаючи на відомості про перевагу одного препарату над іншим в зв’язку з його селективною дією на відповідні фази сну, пошук нових більш ефективних снодійних препаратів – похідних 1,4-бенздіазепіну продовжується.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ФАРМАКОКІНЕТИКА ЦИНАЗЕПАМУ ТА ЙОГО МЕТАБОЛІТІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок