Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІНАНСОВИЙ МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ БАНКУ

ФІНАНСОВИЙ МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ БАНКУ

Назва:
ФІНАНСОВИЙ МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ БАНКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,70 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Заруба Юрій Олександрович
УДК 336.717; 339.137.2
ФІНАНСОВИЙ МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ
КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ БАНКУ
08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фінансів, грошового обігу і кредиту Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
ВАСИЛИК Остап Дмитрович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
завідувач кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту;
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
КОВАЛЬЧУК Трохим Тихонович
Рада національної безпеки і оборони України
Заступник Секретаря;
кандидат економічних наук
ШЕЛУДЬКО Наталя Михайлівна
Інститут економіки НАН України
відділ фінансово-кредитного регулювання
старший науковий співробітник;
Провідна установа: Науково-дослідний фінансовий інститут при Міністерстві фінансів України, відділ фінансових ринків та фінансових послуг, м. Київ.
 
Захист відбудеться “22“ травня 2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.12 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 90-А, ауд.704.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.10.
Автореферат розіслано “18“ квітня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, доцент Жилінська О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Одним із основних елементів ринкової інфраструктури, що має визначальний вплив на економічний розвиток будь-якої країни, виступає банківська система. Із закріпленням тенденції економічного піднесення в нашій державі, питання ефективного виконання банками покладених на них у ринковій економіці функцій стають все більш значимими. Особливої ваги вони набувають в умовах загострення конкурентних відносин на українському банківському ринку. Обмеженість джерел формування ресурсної бази та напрямів надійного вкладання капіталу вимагає від банків нових підходів до організації фінансового посередництва, спрямованих на забезпечення відповідності пропонованих послуг вимогам ринку.
Важливе місце серед них належить посиленню ринкової орієнтації процесів акумулювання і використання банками фінансових ресурсів, що виступає вагомим фактором розширення фінансових можливостей банківських структур для проведення успішної конкурентної боротьби. У той же час, відмова від конкурентного суперництва, викликана намаганням зменшити витрати, ігноруванням потреб споживачів призводить до скорочення у перспективі клієнтської бази та погіршення фінансового результату банків. Це зумовлює актуальність теоретичного і практичного дослідження питань, пов’язаних із підвищенням спроможності українських банків виступати активними учасниками конкурентного ринку. Крім того, зміцнення конкурентного потенціалу банківських установ має і важливе загальноекономічне значення, зокрема, для поповнення доходної частини бюджетів різних рівнів, збільшення обсягів кредитування вітчизняної економіки, підвищення довіри вкладників до банків.
Ступінь вивчення проблеми. Тематика наукових праць з проблем підвищення конкурентоспроможності банку майже не розроблена як у вітчизняній, так і у зарубіжній економічній літературі, натомість вагомий внесок здійснено у дослідження питань, пов’язаних із забезпеченням конкурентоспроможності підприємства. Значне місце даному напрямку наукових досліджень приділено у роботах таких зарубіжних авторів, як Армстронг Г., Ансофф І., Дойль П., Котлер Ф., Мескон М., Левітт Т., Портер М., а також вітчизняних – Диканя В.Л., Іванова Ю.Б., Скударя Г.М. та ін., у зв’язку з чим окремі теоретичні положення та висновки, наведені в дослідженнях згаданих науковців, можуть бути застосовані і щодо банківської діяльності як виду підприємництва у фінансовій сфері.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ФІНАНСОВИЙ МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ БАНКУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок