Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСНОВИ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЕКОЛОГІЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В УКРАЇНІ

Загрузка...

КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСНОВИ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЕКОЛОГІЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В УКРАЇНІ

Назва:
КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСНОВИ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЕКОЛОГІЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,75 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ
Галушкіна Тетяна Павлівна
УДК: 574:65(447)
КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСНОВИ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ
МЕХАНІЗМ ЕКОЛОГІЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.08.01 - Економіка природокористування і
охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ - 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України
Науковий консультант: доктор економічних наук, професор,
ХАРІЧКОВ Сергій Костянтинович,
Інститут проблем ринку та
економіко-екологічних досліджень НАН України,
заступник директора
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор, академік НАН України ЧУМАЧЕНКО Микола Григорович, Президія НАН України, радник
доктор економічних наук, професор Бистряков Ігор Костянтинович, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України зав. відділом
доктор економічних наук, старший науковий співробітник Веклич Оксана Опанасівна, Інститут економіки НАН України, провідний науковий співробітник
Провідна установа:
Інститут регіональних досліджень НАН України, відділ регіональної екологічної політики (м. Львів)
Захист відбудеться “11” червня 2001 р. о 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ-32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ-32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “26” квітня 2001 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук,
професор С.І. Бандур


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Забезпечення виходу України з економічної кризи, продовження курсу реформ і досягнення економічного зростання можливе лише за умови вдосконалення системи державного регулювання, проведення змістовних та послідовних структурних перетворень, в тому числі і в природно-ресурсній сфері. Їх необхідність зумовлена зміною пріоритетів, тим, що ідеологія, на якій базується адміністративно-командна система, прийшла в очевидну суперечність з вимогами розвитку продуктивних сил та життєзабезпечуючими нормами прав людини.
Стратегічною метою розвитку України має бути перетворення її природно-ресурсного потенціалу в підгрунтя економічного зростання, що відповідає вірному розумінню суті сталого розвитку (Sustainable Development) з позиції світової спільноти. Така постанова питання потребує не тільки підвищення теоретичного рівня досліджень, а й збільшення практичної результативності на базі осмислення нових концептуальних підходів щодо вибору ефективних екологоорієнтованих управлінських рішень.
У зв’язку з цим екологічний менеджмент треба розглядати як якісно нову парадигму управління природокористуванням в умовах ринкових відносин, за допомогою якої, реформуючи існуючу модель згідно з принципами сталого розвитку, можна досягти значних економічних та соціальних результатів як на макро-, так і на мікрорівні.
На сьогодні розробка концептуальних засад сталого розвитку природно-ресурсного потенціалу України визнана одним із пріоритетних напрямів наукових досліджень. Вагомий внесок в формування їх фундаментальних теоретичних основ вносять провідні вітчизняні вчені-економісти А.І.Амоша, В.В.Волошин, О.Ф.Балацький, Б.В.Буркинський, І.К.Бистряков, О.О.Веклич, І.Г.Гречановська, М.І.Долішній, С.І.Дорогунцов, Б.М.Данилишин, Л.Г.Мельник, В.С.Міщенко, Ю.П.Лебединський, В.Г.Ковальов, Н.Г.Ковальова, Н.Й.Коніщева, Р.А.Крижановський, В.С.Кравців, В.Г.Сахаєв, В.М.Степанов, Ю.Ю.Туниця, С.К.Харічков, С.І.Христенко, В.Я.Шевчук, А.М.Федорищева, В.М.Трегобчук, М.Г.Чумаченко, А.В. Чупіс та інші. Водночас слід зазначити на недостатність наукового опрацювання концептуальних засад екологічного менеджменту як складової національної екологічної доктрини та організаційно-економічного механізму його впровадження в Україні з урахуванням різних чинників і рівнів регіоналізації.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Реферат на тему: КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСНОВИ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЕКОЛОГІЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок