Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА ПЕРИНАТАЛЬНИХ УСКЛАДНЕНЬ У ЖІНОК ЗІ СПОЛУЧНОТКАНИННИМИ ДИСПЛАЗІЯМИ

ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА ПЕРИНАТАЛЬНИХ УСКЛАДНЕНЬ У ЖІНОК ЗІ СПОЛУЧНОТКАНИННИМИ ДИСПЛАЗІЯМИ / сторінка 2

Назва:
ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА ПЕРИНАТАЛЬНИХ УСКЛАДНЕНЬ У ЖІНОК ЗІ СПОЛУЧНОТКАНИННИМИ ДИСПЛАЗІЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,56 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 

Зв'язок роботи з науковими програмами. Дисертацію виконано в межах планової науково-дослідної роботи кафедри медичної генетики та ультразвукової діагностики Харківської медичної академії післядипломної освіти на 2002-2006 рр. за темою “Концепція пренатального генетичного моніторингу, її можливості і перспективи у промисловому регіоні Східної України” (№ державної реєстрації 0102U002549). Автор є її співвиконавцем – виконавцем фрагменту дослідження ролі СТД у перинатальній патології.
Мета дослідження – розробити ефективні підходи до прогнозування і профілактики перинатальних ускладнень на підставі визначення особливостей перебігу гестаційного процесу і стану фето-плацентарного комплексу у жінок із сполучнотканинними дисплазіями.
Задачі дослідження:
1. Визначення поширеності СТД серед жінок репродуктивного покоління м.Харкова та області.
2. Вивчення особливостей перебігу вагітності, стану ФПК, частоти та структури акушерської і перинатальної патології у жінок із СТД.
3. Дослідження морфо-функціональних характеристик ФПК, вивчення особливостей стану сполучнотканинного і судинного компонентів у плаценті у жінок із СТД.
4. Відпрацювання концепції ризику перинатальної патології у світлі дисморфогенетичної ролі СТД у патогенезі плацентарних порушень.
5. Обґрунтування підходів до диференційованої профілактики патології перинатального періоду у жінок із СТД.
Об’єкт дослідження: СТД у вагітних, результати вагітності, плід і новонароджений від жінок із СТД.
Предмет дослідження: розповсюдженість СТД у вагітних жінок регіону, структура акушерської та перинатальної патології, особливості морфогенезу плаценти і фето-плацентарних порушень, асоційованих із СТД.
Методи дослідження: клінічні, лабораторні, біохімічні, інструментальні, ультразвукові, морфологічні, статистичні.
Наукова новизна. У роботі на сучасному науковому і методичному рівні представлено нове рішення актуальної медико-соціальної задачі – визначення ролі СТД як предиктора перинатальної патології.
Уперше за результатами суцільного клінічного дослідження конкретизовано негативний вплив СТД на частоту і структуру ускладнень перинатального періоду.
Установлено, що у жінок із СТД внаслідок морфо-функціональних змін в плаценті вагітність характеризується підвищеною частотою ФПП, зниженими потенціями росту плода, а особливістю неонатального періоду є більш високий, ніж в загальній популяції, рівень гіпоксично-ішемічних уражень (ГІУ) центральної нервової системи (ЦНС), пологових травм.
На підставі вперше проведеного порівняльного вивчення молекулярних, клітинних, тканинних реакцій ФПК і клініко-морфологічних паралелей сформульовано концепцію спадкової детермінації перинатальної патології, асоційованої з дисморфогенезом плаценти, у жінок із СТД.
Уперше встановлено, що ключовим моментом профілактики перинатальних ускладнень у жінок із СТД є застосування ангіопротектору (Детралекс) за умов обмеження препаратів з дією дезагрегантів, що обґрунтовано порівняльним клінічним і морфо-функціональним дослідженням.
Практична значимість отриманих результатів. На підставі проведеного дослідження запропоновано і запроваджено тестування вагітних на СТД з оцінкою даного стану як фактора перинатального ризику.
Для компенсації негативного впливу СТД на перинатальний розвиток уперше обґрунтовано застосовано у вагітних ангіопротектор Детралекс.
Запропоновано методику прогнозування плацентарних порушень та затримки внутрішньоутробного розвитку (ЗВР) плода у вагітних із СТД (захищено пат.№24018 А, Україна) та новий спосіб медикаментозного супроводу вагітності при наявності у жінок СТД шляхом застосування ангіопротектору Детралекс (захищено пат. №22873 А, Україна).
Досвід, заснований на результатах дисертаційної роботи, впроваджено у практичну роботу пологових будинків № 2, 3, 6 м. Харкова, Українського науково-практичного медичного центру акушерства, гінекології та репродуктології МОЗ України, акушерсько-гінекологічного відділення Чугуївської центральної районної лікарні Харківської області, у навчальний процес кафедри медичної генетики та ультразвукової діагностики Харківської медичної академії післядипломної освіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА ПЕРИНАТАЛЬНИХ УСКЛАДНЕНЬ У ЖІНОК ЗІ СПОЛУЧНОТКАНИННИМИ ДИСПЛАЗІЯМИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок