Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Боротьба з безробіттям у Харкові в 20-х – на початку 30-х рр. ХХ ст.

Боротьба з безробіттям у Харкові в 20-х – на початку 30-х рр. ХХ ст.

Назва:
Боротьба з безробіттям у Харкові в 20-х – на початку 30-х рр. ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,34 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна
УДК 94 . ( .  ”192/193”
Прилуцька Людмила Анатоліївна
Боротьба з безробіттям у Харкові
в 20-х – на початку 30-х рр. ХХ ст.
Спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі історії України Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор історичних наук, профессор
Калініченко Володимир Вікторович,
Харківський національний
університет імені В.Н. Каразіна,
завідувач кафедри історії України
Офіційні опоненти: |
доктор історичних наук, професор
Волосник Юрій Петрович,
Харківський національний
університет імені В.Н. Каразіна ,
професор кафедри історії Росії
кандидат історичних наук, доцент
Плиско Леонід Миколайович,
Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди
завідувач кафедри історичних дисциплін, професор
Провідна установа: Донецький національний університет, кафедра історії України,
Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк
Захист відбудеться „15” червня 2007 року о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4 (ауд. V-58).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4).
Автореферат розісланий „11” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.П. Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У двадцяті роки, з переходом до нової економічної політики, в УСРР гостро постало питання безробіття. Протягом багатьох років радянські суспільствознавці стверджували, що зазначені явища були наслідком тимчасового відступу перед капіталом, соціальною ціною змушеного відходу від принципів комунізму заради відновлення зруйнованої громадянською війною й іноземною інтервенцією економіки країни. Але зазначена точка зору не відповідає дійсності. Державна партія спробувала пристосувати ринок до своєї доктрини. Компартійно-радянська номенклатура змушена була змінювати важелі економічної диктатури й навчатися впливати на народне господарство не силовими методами, а вивченням і врахуванням особливостей ринкової кон’юнктури. Одним із перших урядових декретів доби непу було ліквідовано найбільш зловісний головком – Головкомпраці з мережею таборів для „дезертирів трудового фронту”. Пов'язана з непом політика зайнятості відкривала шляхи регулювання ринку праці. Не слід розглядати безробіття тільки як соціально негативний феномен 20-х років. Неп не лише відтворював безробіття в його різноманітних проявах, але й передбачав формування резервної армії працівників, як однієї з умов реалізації необхідних зрушень в економіці.
В УСРР відроджувався ринок праці, встановлювалися співвідношення між попитом і пропозицією робочої сили. Праця стала елементом ринкового господарства, одержала реальну ціну, а заробітна плата – відповідне товарне відшкодування.
Із переходом до політики прискореної індустріалізації, розпочалося великомасштабне перегрупування робочої сили за пріоритетними напрямами розвитку народного господарства, зросла роль держави у формуванні резерву кваліфікованих кадрів. Адміністративно-бюрократична система поступово, крок за кроком встановила тотальний контроль над трудовими ресурсами країни. Ринок праці було ліквідовано. Однак уроки непу не були марними. Стало очевидним, що кардинальне підвищення ефективності економіки вимагає формування ринку праці, звільнення працівника від примусової роботи, створення особистої зацікавленості у продуктивній праці. Формування системи ефективної зайнятості стало однією з найважливіших умов для вирішення проблеми створення інтенсивної економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: Боротьба з безробіттям у Харкові в 20-х – на початку 30-х рр. ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок