Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА ІНДИВІДУАЛЬНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ МОТОРНО ОБДАРОВАНИХ ДІТЕЙ 4-6 РОКІВ

ОЦІНКА ІНДИВІДУАЛЬНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ МОТОРНО ОБДАРОВАНИХ ДІТЕЙ 4-6 РОКІВ

Назва:
ОЦІНКА ІНДИВІДУАЛЬНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ МОТОРНО ОБДАРОВАНИХ ДІТЕЙ 4-6 РОКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,84 KB
Завантажень:
114
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
 
ГАВРИШКО СЕРГІЙ ГАВРИЛОВИЧ
УДК 796.012.1: 372.3
ОЦІНКА ІНДИВІДУАЛЬНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ
МОТОРНО ОБДАРОВАНИХ ДІТЕЙ 4-6 РОКІВ
24.00.02 – фізична культура, фізичне виховання
різних груп населення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук
з фізичного виховання і спорту
 
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі теорії та методики олімпійського і професійного спорту Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент Воропай Сергій Миколайович, Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, доцент кафедри теорії та методики олімпійського і професійного спорту.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України Вільчковський Едуард Станіславович, Львівський державний інститут фізичної культури, професор кафедри теорії і методики фізичного виховання;
кандидат педагогічних наук, доцент Шинкарук Оксана Анатоліївна, Національний університет фізичного виховання і спорту України, проректор зі спортивної роботи.
Провідна установа – Харківська державна академія фізичної культури, кафедра біологічних основ фізичного виховання і спорту, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться 24 вересня 2004 року о 14 годині 30 хвилин під час засідання спеціалізованої вченої ради К 35.829.01 Львівського державного інституту фізичної культури (79000, м. Львів, вул. Костюшка, 11).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського державного інституту фізичної культури (79000, м. Львів, вул. Костюшка, 11).
Автореферат розіслано серпня 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М.Вацеба
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. На сучасному етапі розвитку теорії і практики фізичного виховання та спорту в Україні з особливою гостротою постає проблема виявлення індивідуальних рухових можливостей дітей, їхньої схильності до різних видів рухової діяльності (В.Б.Шварц, 1978; Б.М.Теплов, 1985; Л.С.Виготський, 1991; Б.А.Вяткин, 1993; Л.В. Волков, 2002 та ін.).
Починаючи з дошкільного віку, у дітей формуються інтереси і схильності до певних видів фізичної активності, виявляється специфіка індивідуальних моторних проявів, що створює певні умови для успішної фізкультурної та спортивної орієнтації дітей, для визначення оптимального шляху фізичного вдосконалення для кожної дитини. Це покладає на працівників сфери фізичного виховання гуманний обов’язок – своєчасно визначити індивідуальні можливості дітей та забезпечити цілеспрямований вплив фізичних вправ на їх розвиток для того, щоб зорієнтувати дитину на заняття тим видом фізичної активності, який найбільшою мірою відповідає її здібностям, інтересам і може бути реалізований у конкретних умовах її життя (В.К.Бальсевич, В.А.Запорожанов, 1987; С.М.Воропай, 1990; Е.С.Вільч-ковський, 1998).
З іншого боку, значний інтерес до проблеми виявлення моторно обдарованих і талановитих дітей пояснюється підвищенням вимог до особистості, рівня її професійної підготовленості, інтелектуального і фізичного розвитку (В.М.Волков, 1993; О.А.Шинкарук, 1993).
Розв’язати означену проблему можна лише за допомогою науково обґрунтованої системи оцінки моторної обдарованості. При цьому найефективнішим у процесі визначення моторної обдарованості дітей є використання комплексу інформативних показників, які дають змогу об’єктивно оцінити індивідуальні можливості (В.К.Бальсевич, В.А.Запорожанов, 1987; М.А.Годік, 1988; Е.Адашкявічене, 1994; Л.В.Волков, 1997).
Водночас у галузі фізичного виховання дошкільників відсутня чітка система оцінки індивідуальних рухових можливостей дітей на ранньому етапі їхнього вікового розвитку (4-6 років), тому не всі вони, особливо обдаровані, здатні досягти максимальних індивідуальних результатів.
Вищевисловлене зумовило актуальність нашого дослідження проблеми формування системи оцінки індивідуальної моторної обдарованості дітей 4-6 років та визначення їхньої схильності до різних видів рухової діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ОЦІНКА ІНДИВІДУАЛЬНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ МОТОРНО ОБДАРОВАНИХ ДІТЕЙ 4-6 РОКІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок