Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЕРМЕНТНА ТЕХНОЛОГІЯ МОДИФІКУВАННЯ ЖИРІВ

ФЕРМЕНТНА ТЕХНОЛОГІЯ МОДИФІКУВАННЯ ЖИРІВ

Назва:
ФЕРМЕНТНА ТЕХНОЛОГІЯ МОДИФІКУВАННЯ ЖИРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,68 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”
Некрасов Павло Олександрович
УДК 665.383:577.152.31
ФЕРМЕНТНА ТЕХНОЛОГІЯ МОДИФІКУВАННЯ ЖИРІВ
Спеціальність 05.18.06 - технологія жирів, ефірних масел і парфумерно-косметичних продуктів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі технології жирів Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Харків
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Гладкий Федір Федорович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, завідувач кафедри технології жирів НТУ "ХПІ"
Офiцiйнi опоненти: | доктор технічних наук, професор
Мельников Костянтин Олексійович,
Дніпропетровський державний аграрний університет, професор кафедри хімії
кандидат технічних наук
Гаврилов Геннадій Васильович
Український науково-дослідний інститут олії та жирів,
м. Харків, завідувач сектором
Провідна установа: |
Національний університет харчових технологій Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “ 03 ” червня 2004 р. о 1000 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д64.050.05 Національного технічного універ-ситету “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “ 30 ” квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тимченко В.К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми На українському ринку жирів склалася проблемна ситуація. Так, за наявності достатніх обсягів власних жирів і олій, вітчизняні виробники змушені закуповувати кондитерські жири та жири для виробництва маргарину у зарубіжних постачальників, до того ж не завжди за вигідними цінами. Ті способи, якими в нашій промисловості намагаються вирішити дану проблему, зо-крема хімічна переетерифікація, досить складні і не дозволяють одержати жири, будова ацилгліцеринів яких відповідає природним жирам. Впровадження в олій-но-жирову промисловість ферментної технології дозволить отримати жири, схожі за структурою ацилгліцеринів на натуральні, і вивільнити Україну від зайвого імпорту. Ця технологія відрізняється простотою реалізації та відносно невеликою енергоємністю.
Стримуючими факторами до втілення цієї технології на промисловому рівні є ще недостатня вивченість процесу та технологічних нюансів використання біокаталізаторів, а також відсутність апробованих рецептур вихідних сумішей. Тому виникла необхідність у доскональному дослідженні поведінки ферментних препаратів, знаходженні оптимальних умов їх дії при модифікуванні характерної для українських підприємств сировини та отриманні рекомендацій стосовно вихідних рецептур.
У той же час існує проблема однозначного прогнозування властивостей ферментно модифікованих жирів в залежності від компонентів вихідної сировини. Тому є доцільним напівемпіричний підхід, який передбачає вивчення впливу різноманітних факторів на конкретні властивості реальних продуктів, математичний опис і подальше моделювання з метою удосконалення відповідних параметрів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами Дисертаційна робота пов'язана з науково-дослідною тематикою кафедри технології жирів НТУ “ХПІ” щодо застосування ферментних технології в олійно-жировій галузі. Дослі-дження здійснювались в рамках держбюджетної роботи “Створення наукових основ нової енергозберігаючої технології одержання аналогів масла какао з використанням вітчизняної сировини” (план прикладних робіт МОН України) та госпдоговору “Методика виконання вимірювань “Визначення переетерифікаційної активності іммобілізованих ліпаз” (ТОВ “Новоконтакт”, м. Київ; НТУ “ХПІ”, м. Харків).
Мета і задачі дослідження Метою дисертаційної роботи є розроблення нау-ково обґрунтованої ферментної технології модифікування жирів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ФЕРМЕНТНА ТЕХНОЛОГІЯ МОДИФІКУВАННЯ ЖИРІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок