Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ З КОМП’ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ З КОМП’ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ З КОМП’ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,14 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ СОЦІАЛЬНОЇ ТА ПОЛІТИЧНОЇ ПСИХОЛОГЇЇ АПН УКРАЇНИ
ТКАЧИШИНА ОКСАНА РОМАНІВНА
УДК 159.922-057.875
ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ З КОМП’ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
за спеціальністю 19.00.05 ? соціальна психологія;
психологія соціальної роботи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Міжрегіональній Академії управління персоналом МОН України
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
Бондарчук Олена Іванівна,
завідувач кафедри психології
Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти
АПН України
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Ложкін Георгій Володимирович,
професор кафедри психології і педагогіки
Національного технічного університету України
«Київський політехнічний інститут»
кандидат психологічних наук, доцент
Кальницька Катерина Олексіївна,
доцент кафедри соціальної роботи
Чернігівського державного інституту економіки і управління
Захист відбудеться 22.05.2008р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.457.01 в Інституті соціальної та політичної психології АПН України за адресою: 04070, м. Київ, вул. Андріївська, 15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту соціальної та політичної психології АПН України (04070, м. Київ, вул. Андріївська, 15).
Автореферат розісланий 11.04.2008р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради __________ І. В. Жадан


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Проблема соціально-психологічної адаптації у різних її проявах є однією з найактуальніших у науці та суспільній практиці. Адже з кожним роком ускладнюються і змінюються умови різних видів професійної та навчальної діяльності, з’являються нові професії, висуваються підвищені вимоги до кожної людини.
Інформатизація та комп'ютеризація, що набувають усе більшого розмаху в сучасному суспільстві, призводять до прискорення темпів життя, збільшення інформаційного потоку та необхідності сприйняття й переробки людиною великої кількості інформації. Більші можливості, які з’явились у людини з появою комп’ютерів, змінили її життя ? полегшивши його функціонально, ускладнили психологічно. Постає проблема соціально-психологічної адаптації у світі, що постійно змінюється.
Сутність впливу інформаційних та комп’ютерних технологій на особистість неоднозначна: з одного боку, безсумнівні переваги, які привносить комп’ютер у життя людини, а з іншого – існує безліч побічних ефектів комп’ютеризації, які стосуються інших сфер життя людини (М. Г. Абрамов, Ю. Д. Бабаєва, А. Є. Войскунський, А. Гольдберг, А. В. Гордєєва, Д. Грінфільд, Ю. І. Машбиць, Е. Рейд, М. Л. Смульсон, Дж. Сулер, К. С. Янг та ін.). На думку багатьох учених комп’ютерна техніка впливає на психіку, перебудовуючи пізнавальні та мотиваційно-емоційні процеси, діяльність і спілкування людини, свідомість та міжособистісні взаємини (О. М. Арестова, Л. М. Бабанін, Л. П. Гур’єва, О. К. Тихомиров, Н. В. Чудова та ін.). Так, досліджувались окремі аспекти впливу комп’ютерних технологій на особистість: особливості мислення, емоційної сфери, які формуються в процесі тривалої взаємодії з комп’ютером (М. Г. Абрамов, О. В. Брушлинський та ін.); структура розумової діяльності людини в умовах автоматизації (Х. Баррет, Л. П. Гур’єва, М. Л. Смульсон, Дж. Хассет та ін.); психологічні аспекти процесу програмування (Д. Грінфільд, І. В. Малич, С. Пейперт та ін.); психологічні проблеми та наслідки комп’ютеризації (Ю. Д. Бабаєва, І. Г. Бєлавіна, А. Є. Войскунський, Є. І. Машбиць) тощо.
У сучасному суспільстві все більше популярності набувають спеціальності, які пов’язані з комп’ютерними науками та прикладною математикою, зокрема, такі як: «Автоматизовані системи управління», «Програмне забезпечення автоматизованих систем», «Прикладна математика» та інші.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ З КОМП’ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок