Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: РОЗВИТОК ОБРАЗНОГО МИСЛЕННЯ УЧНІВ ПРИ ВИВЧЕННІ СТЕРЕОМЕТРІЇ З ВИКОРИСТАННЯМ КОМП’ЮТЕРА

РОЗВИТОК ОБРАЗНОГО МИСЛЕННЯ УЧНІВ ПРИ ВИВЧЕННІ СТЕРЕОМЕТРІЇ З ВИКОРИСТАННЯМ КОМП’ЮТЕРА / сторінка 2

Назва:
РОЗВИТОК ОБРАЗНОГО МИСЛЕННЯ УЧНІВ ПРИ ВИВЧЕННІ СТЕРЕОМЕТРІЇ З ВИКОРИСТАННЯМ КОМП’ЮТЕРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,19 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Це підвищує самостійність учнів, стимулює їх до набуття і застосування нових знань.
Основні напрямки досліджень методичних та дидактичних проблем застосування комп’ютерної техніки як засобу навчання в загальноосвітній школі були спрямовані на розкриття перспектив використання інформаційних технологій в навчанні (А.Ф.Верлань, А.П.Єршов, М.І.Жалдак, В.М.Монахов, Н.В.Морзе, С.А.Раков, Ю.С.Рамський та ін.), деякі дослідники займалися проведенням різносторонньої класифікації педагогічних програмних засобів (ППЗ) (Ю.І.Машбиць, І.С.Роберт, Н.Г.Салміна, Т.А.Сергеева та ін.).
Різним питанням використання засобів НІТ при навчанні математики присвячені дослідження І.М.Антипова, В.Г.Болтянського, Ю.С.Брановського, А.Л.Бєсєдіна, М.С.Голованя, Ю.В.Горошка, І.В.Дробишевої, О.М.Дудко, М.І.Жалдака, О.Б.Жильцова, Т.В.Зайцевої, М.Я.Ігнатенко, Є.І.Кузнєцова, Н.В.Кульчицької, В.М.Монахова, Т.О.Олійник, А.В.Пенькова, С.П.Семенця, Є.М.Смірнової, А.В.Уманця та інших.
Методичні аспекти формування математичних понять відображені у роботах О.К.Артемова, Г.П.Бевза, М.І.Бурди, О.С.Дубінчук, З.І.Слєпкань, Т.М.Хмари, М.І.Шкіля та інших.
Окремі питання розвитку образного мислення учнів в умовах навчального процесу висвітлено в роботах О.С.Борейко, А.Д.Ботвіннікова, Г.Д.Глейзера, Б.М.Зазуляка, В.П.Зінченка, І.Я.Каплуновича, Е.Н.Кабанової-Меллер, Н.П.Линькова, Б.Ф.Ломова, М.Ф.Четверухіна, І.С.Якиманської та інших.
У працях О.І.Галкіної, Л.Л.Гурової, В.П.Зінченка, Е.Н.Кабанової-Меллер, Ф.Н.Шемякіна, І.С.Якиманської та ін. було виділено структуру образного мислення, типи образів та досліджено їх функції у здійсненні мислительних процесів.
На основі аналізу психолого-педагогічної та методичної літератури з проблем дослідження розвитку образного мислення учнів старших класів виявилось, що в ній практично відсутні науково обґрунтовані рекомендації щодо розвитку образного мислення учнів при навчанні стереометрії в умовах використання засобів НІТ.
Загальною особливістю наукових праць різних авторів (Г.П.Бевза, Г.Г.Маслової, А.Р.Семушина Н.Ф.Четверухіна та інших), в яких розглядаються ті або інші аспекти даної проблеми, є те, що всі вони написані в основному за шкільними програмами, у яких не було враховано можливості використання комп’ютерної техніки в навчальному процесі.
Вiдсутня методика цiлеспрямованого розвитку образного мислення учнiв в процесi навчання геометрії на основi засобів НIТН, якi мають для цього значний дидактичний потенціал.
Таким чином, протиріччя між об’єктивною необхідністю розвитку образного мислення учнів і перспективами використання НІТН для реалізації цього завдання з одного боку, і відсутністю комп’ютерно-орієнтованих методик навчання геометрії, з іншого боку, складають актуальну педагогічну проблему, дослід-ження і розв’язання якої сьогодні є незавершеним.
Виходячи з теоретичної і практичної актуальності і значущості проблеми, а також недостатньої її розробленості в педагогічній та методичній літературі, було обрано тему дослідження: “Розвиток образного мислення учнів при вивченні стереометрії з використанням комп’ютера”.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконувалося відповідно до тематичного плану науково-дослідної роботи кафедри основ інформатики та обчислювальної техніки Національного педагогічного університету ім.М.П.Драгоманова. Напрям наукового пошуку – “Теоретичне обґрунтування та розробка комп’ютерно-орієнтованих методичних систем навчання математики та інформатики в середніх загальноосвітніх навчальних закладах”. Держ. реєстр. №0198U001678.
Об’єктом дослідження є процес навчання стереометрії в старших класах загальноосвітньої школи в умовах використання засобів НІТН.
Предметом дослідження є шляхи і засоби цілеспрямованого розвитку образного мислення учнів при вивченні стереометрії в умовах використання засобів НІТН.
Мета дослідження - розробити окремі компоненти науково обґрунтованої комп’ютерно-орієнтованої методичної системи навчання геометрії в загальноосвітній школі та з’ясувати можливості і шляхи цілеспрямованого розвитку образного мислення учнів в процесі навчання стереометрії з використанням комп’ютера.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ОБРАЗНОГО МИСЛЕННЯ УЧНІВ ПРИ ВИВЧЕННІ СТЕРЕОМЕТРІЇ З ВИКОРИСТАННЯМ КОМП’ЮТЕРА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок