Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: РОЗВИТОК ОБРАЗНОГО МИСЛЕННЯ УЧНІВ ПРИ ВИВЧЕННІ СТЕРЕОМЕТРІЇ З ВИКОРИСТАННЯМ КОМП’ЮТЕРА

РОЗВИТОК ОБРАЗНОГО МИСЛЕННЯ УЧНІВ ПРИ ВИВЧЕННІ СТЕРЕОМЕТРІЇ З ВИКОРИСТАННЯМ КОМП’ЮТЕРА / сторінка 7

Назва:
РОЗВИТОК ОБРАЗНОГО МИСЛЕННЯ УЧНІВ ПРИ ВИВЧЕННІ СТЕРЕОМЕТРІЇ З ВИКОРИСТАННЯМ КОМП’ЮТЕРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,19 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Методологічною основою використання моделюючих програмних засобів для розвитку образного мислення є метод моделювання. При цьому моделювання виступає одночасно методом наукового пізнання, змістом навчання та ефективним навчальним методом. При використанні моделюючих програмних засобів як інструменту побудови моделей учень за короткий проміжок часу накопичує велику кількість узагальнених динамічних образів геометричних об’єктів, розвиває навички оперування образами геометричних об’єктів в уяві (без наочної опори), підвищує власну загальну інформаційну культуру.
Дослідження показали, що для навчання роботи з моделюючими програмними засобами GRAN-2D та GRAN-3D майже не потрібно витрачати додатково навчальний час: учні легко освоюють роботу з вказаними програмами при практичному ознайомленні з ними на уроках інформатики чи на уроках математики.
У дисертації розглянуто можливості розв’язування широкого класу геометричних задач шляхом моделювання об’єктів та залежностей, обумовлених в умові задачі, з використанням ППЗ GRAN-2D та GRAN-3D. Наведено значну кількість відповідних прикладів.
Для розвитку навичок учнів оперування в уяві образами просторових тіл доцільно на уроках геометрії певну частину задач розв’язувати усно. Для цього учителю необхідно заздалегідь готувати певну кількість опорних зображень просторових тіл до кожної задачі, на які учні опираються при здійсненні умовиводів. Використання ППЗ GRAN-3D може значно полегшити та спростити цю задачу.
Під час розв’язування стереометричних задач (окрім задач на побудову) рисунок виступає у якості засобу для її розв’язування, а не метою. Тому витрачати навчальний час на виконання учнями рисунків до кожної задачі не завжди доцільно. Крім того, в обчислювальних задачах найвідповідальнішими етапами є аналіз умов задачі і складання плану її розв’язування, тому для виконання обчислень і побудови геометричних зображень можна використати комп’ютер.
Однак не варто занадто далеко відходити від традиційних способів подання навчального матеріалу. У будь якому разі необхідно розвивати графічну культуру учнів, що вимагає не тільки споглядання учнем готових графічних зображень, а й самостійне їх виконання. Нові інформаційні технології повинні значно підсилювати та удосконалювати традиційні діючі методичні системи навчання, а не заперечувати і відкидати їх.
Результати дослідження вказують на те, що комп’ютерна підтримка навчально-пізнавальної діяльності учнів шляхом використання на уроках геометрії ППЗ GRAN-3D має найбільш суттєвий вплив на розвиток образного мислення тих учнів, які мають низький та середній рівень розвитку образного мислення. У таких учнів просторова уява розвинена не на достатньому рівні і вони важко сприймають плоскі зображення просторових об’єктів. Через недостатню динамічність утворюваних просторових образів учні часто не можуть уявити об’єкт, зображений на кресленні, а тим більше виконувати його перетворення в уяві.
Для покращення показників розвитку образного мислення учням необхідно здійснювати оперування комп’ютерними моделями просторових об’єктів, аналіз цих моделей (виділення взаємного розміщення вершин, ребер, граней, діагоналей, встановлення паралельності, перпендикулярності ребер, граней тощо). Під час здійснення такого роду пізнавальної діяльності учні поступово збагачують свій чуттєвий досвід, вчаться виконувати різні перетворення та аналіз просторових об’єктів в уяві без наочної опори.
Для належного засвоєння навчального матеріалу з геометрії учні на уроках повинні розв’язувати значну кількість вправ. При цьому вимоги до розв’язування задач курсу планіметрії та задач курсу стереометрії мають істотні відмінності: під час вивчення стереометрії значно збільшується кількість комбінованих задач (тобто задач, в яких поєднуються елементи різних типів задач: на обчислення, на доведення, на побудову тощо), відповідно зростають вимоги до побудови рисунків. На вивчення досить великого обсягу геометричного матеріалу виділяється порівняно небагато часу, тому в звичайних традиційних умовах навчального процесу при вивченні стереометрії вдається розглянути значно меншу кількість вправ на застосування кожної властивості та теореми, ніж при вивченні планіметрії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ОБРАЗНОГО МИСЛЕННЯ УЧНІВ ПРИ ВИВЧЕННІ СТЕРЕОМЕТРІЇ З ВИКОРИСТАННЯМ КОМП’ЮТЕРА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок