Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: Спектроскопія ЯМР молекул з структурно напруженими фрагментами та групами з загальмованим внутрішнім обертанням

Спектроскопія ЯМР молекул з структурно напруженими фрагментами та групами з загальмованим внутрішнім обертанням / сторінка 3

Назва:
Спектроскопія ЯМР молекул з структурно напруженими фрагментами та групами з загальмованим внутрішнім обертанням
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,83 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

· На підставі х.з. ЯМР-13С розширено можливості використання конформаційних зондів для вирішення задач просторової будови похідних гідразидів карбонових кислот, а також питаннь послідовності поєднання структурних фрагментів у молекулі по даним ЯМР-13С.
· Проаналізовано припущення про те, що зміна електронних властивостей фрагмента C(O)амідів та гідразидів карбонових кислот при переході між конформерами є наслідком різної двозв’язаності Cзв'язку фрагмента C(O)у Z та Е конформерах.
· На прикладі поліциклічних вуглеводнів, що вміщують малі цикли, узагальнено формалізм якісного та кількісного аналізу схем екранування для рішення задач структури та просторової будови структурно напружених молекул, що дає можливість проводити спектральне визначення їх стереоізомерного складу. Встановлено структуру моноадукту ендо-дициклопентадіену та дихлоркарбену як продукту приєднання по подвійному зв'язку п'ятичленного циклу з транс- орієнтацією норборненового та циклопропанового фрагментів.
Практичне значення одержаних результатів. Поліциклічні вуглеводні, в молекули яких входять малі цикли, характеризуються підвищеними значеннями ентальпії утворення та для ряду структур достатньо стабільні, що дозволяє розглядати подібні сполуки у якості перспективних пальних для ракетних та реактивних двигунів. Синтез, вивчення структури та просторової будови поліциклічних вуглеводнів, що вміщують циклопропановий фрагмент, проводилось у рамках госпдоговірної теми 2001-2002рр. та держбюджетної теми № держреєстрації 0102U006710 2003_рр., спрямованих на пошук та розробку нових матеріалів з покращеними енергетичними характеристиками, що можуть використовуватися як ракетні палива та вибухові сполуки.
Особистий внесок здобувача. Внесок автора дисертаційної роботи в публікаціях 1-3, 5-10, полягає в проведенні експериментальних досліджень, обробці отриманих результатів, інтерпретації спектральних даних, формулюванні висновків та основних положень.
Співавтори опублікованих робіт за темою дисертації: к.х.н., с.н.с. Капкан Л.М. (науковий керівник) – обговорення та інтерпретація результатів, обговорення підходів і напрямків дослідження (у роботах 1-3, 5, 7-10); к.х.н., с.н.с. Вдовиченко О.М. – планування експерименту, обговорення та інтерпретація отриманих результатів (роботи 1-3, 5, 7-10); к.х.н., с.н.с. Червинський О.Ю. – планування експерименту, обговорення та інтерпретації отриманих результатів (роботи 1,2, 7-10), к.ф-м.н., с.н.с. Вайман Г.Є. – оптимізація геометрії молекул (роботи 2, 7).
Внесок автора дисертаційної роботи в публікації 4 складався у синтезі лабораторних зразків потенціальних високоенергетичних пальних. Внесок співавторів в публікації 4: к.х.н., с.н.с. Савоськін М.В. – обговорення, планування та участь у постановці задачі; к.х.н., с.н.с. Капкан Л.М. – керівник роботи, постановка задачі, обговорення результатів та планування експериментів; к.ф_м.н., с.н.с. Вайман Г.Є. – квантово-хімічні розрахунки структури, ентальпії утворення молекул та теплот згорання речовин; к.х.н., с.н.с. Вдовиченко О.М. – планування експерименту, обговорення та інтерпретація отриманих результатів; к.х.н., с.н.с. Ярошенко О.П. – пошук та обробка літературних даних, академік НАНУ, д.х.н., проф. Попов А.Ф. – обговорення та інтерпретація отриманих результатів; заст. Генерального конструктора ДКБ “Південне” Мащенко О.М., заст. кер. КБ-2 ДКБ “Південне” Ткачев В.А., кер. 123 відділу КБ-2 ДКБ “Південне” Волошин М.Л., провід. інж. 123 відділу КБ-2 ДКБ “Південне” Потапов Ю.Ф. – обговорення та інтерпретація отриманих результатів.
Апробація результатів дисертації. Результати дисертації обговорювалися на IV регіональній конференції молодих вчених та студентів по актуальним питанням хімії, Дніпропетровськ, 2002р., Міжнародному семінарі по магнітному резонансу (спектроскопія, томографія та екологія), Ростов-на-Дону, 2002р., Міжнародній конференції по новим технологіям та застосуванням сучасних фізико-хімічних методів (ЯМР, хроматографія/мас-спектрометрія, ИК_Фурье спектроскопія та їх комбінації) для дослідження навколишнього середовища, включаючи секцію молодих вчених НОЦ Росії, Ростов-на-Дону, 2005р.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Спектроскопія ЯМР молекул з структурно напруженими фрагментами та групами з загальмованим внутрішнім обертанням

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок