Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив іонного і лазерного опромінення на кристалічну та маГнітну мікроструктуру ферит-ґранатових плівок

Вплив іонного і лазерного опромінення на кристалічну та маГнітну мікроструктуру ферит-ґранатових плівок

Назва:
Вплив іонного і лазерного опромінення на кристалічну та маГнітну мікроструктуру ферит-ґранатових плівок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,61 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І науки УКРАЇНИ
прикарпатський національний університет
імені василя стефаника
Яблонь Любов Степанівна
УДК 538.975 .21
Вплив іонного і лазерного опромінення на кристалічну
та маГнітну мікроструктуру ферит-ґранатових плівок
01.04.18 – фізика і хімія поверхні
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Івано-Франківськ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі матеріалознавства і новітніх технологій Прикарпатського національ-ного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор Остафійчук Богдан Костянтинович,
Прикарпатський національний універ-си-тет
імені Василя Стефаника, ректор
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Фодчук Ігор Михайлович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
професор кафедри фізики твердого тіла
кандидат фізико-математичних наук
Котлярчук Богдан Костянтинович,
Інститут прикладних проблем математики і механіки НАН України,
провідний науковий співробітник
Провідна установа: Інститут металофізики імені Г.В. Курдюмова
НАН України, відділ теорії твердого тіла, м. Київ
Захист відбудеться “26” травня 2006 р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.06 у Прикарпатському національ-ному університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79, конференц-зал Будинку вчених.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул.Шевченка, ).
Автореферат розісланий “20” квітня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О. Сіренко


Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Актуальність дослідження властивостей ферит-ґранатових плівок (ФҐП) зумовлена як можливістю отримання важливих даних про природу явищ, що мають місце у кристалічних магнітовпорядкованих структурах, якими є ферит-ґранати, так і їх практичним використанням у пристроях збереження і передачі інформації. Зокрема, вивчення властивостей тонких плівок суттєво розширило обсяг знань про фізичну природу анізотропії феромагнетиків, дозволило виявити, дослідити і пояснити різноманітні процеси перемагнічування, які привернули увагу багатьох вчених світу і стали предметом всестороннього вивчення. Тому вже протягом десятиліть плівки ферит-ґранатів є об’єктом інтенсивних досліджень як у нас в Україні, так і за кордоном.
Завдяки особливим положенням іонів кисню в елементарній комірці та порівняно великому об’єму комірки, кристалічна структура ґранату дозволяє вкорінення в неї різноманітних катіонів, що дає можливість регулювати магнітними властивостями ферит-ґранатів у досить широкому діапазоні. Зокрема, вкорінення в структуру плівок залізо-ітрієвого ґранату немагнітних іонів Ga3+ і La3+ значно поліпшує їх термостабільність без суттєвого зростання ширини лінії феромагнітного резонансу, що, в свою чергу, зменшує магнітні втрати при поширенні магнітостатичних хвиль.
Важливим є також і те, що завдяки багатоцільовому методу модифікації приповерхневих шарів – іонній імплантації – в ФҐП можна реалізувати нові структурні стани, які важко або неможливо отримати в звичайних об’ємних магнітних кристалах. Це суттєво розширює можливості реалізації впливу на фізичні властивості через структурні трансформації, що є вкрай необхідним для подальшого поступу в питанні прогнозованого керування їх електричними і магнітними властивостями та наукового передбачення їх поведінки в процесі експлуатації.
Проте, незважаючи на багаточисельні роботи, в яких досліджувалася імплантація різноманітних типів іонів у структуру ґранату, ще й досі залишаються нез’ясованими механізми дефектоутворення при імплантації іонів фтору в ФҐП та механізми аморфізації імплантованого шару, не встановлені взаємозв’язки параметрів іонної імплантації з кристалічною і магнітною структурою приповерхневих шарів плівок ферит-ґранату.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Вплив іонного і лазерного опромінення на кристалічну та маГнітну мікроструктуру ферит-ґранатових плівок

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок