Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРИКО-БІОГРАФІЧНА ПРОЗА ПРО Т.ШЕВЧЕНКА В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ 60-90-Х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ

ІСТОРИКО-БІОГРАФІЧНА ПРОЗА ПРО Т.ШЕВЧЕНКА В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ 60-90-Х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ІСТОРИКО-БІОГРАФІЧНА ПРОЗА ПРО Т.ШЕВЧЕНКА В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ 60-90-Х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,25 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Запорізький державний університет
СНІГУР ЛЕОНІД ПЕТРОВИЧ
УДК:883-31.06"1960/1990"
ІСТОРИКО-БІОГРАФІЧНА ПРОЗА ПРО Т.ШЕВЧЕНКА В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ 60-90-Х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ
Спеціальність 10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Запоріжжя – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор філологічних наук, професор,
Шевченко Віталій Федорович,
Запорізький державний університет,
завідувач кафедри української літератури
Офіційні опоненти: | Доктор філологічних наук
Бородін Василь Степанович
Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка
НАН України,
провідний науковий працівник;
Кандидат філологічних наук, доцент
Пінчук Тетяна Степанівна,
Луганський державний педагогічний університет
ім. Тараса Шевченка,
доцент кафедри української літератури
декан факультету української філології
Провідна установа | Національний педагогічний університет
ім. М.Драгоманова,
кафедра української літератури
Захист відбудеться 14.12.2001 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К17.051.02 при Запорізькому державному університеті (69060, м. Запоріжжя, вул. Жуковського 66, корпус 2, філологічний факультет, аудиторія 230).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Запорізького державного університету (69060, м. Запоріжжя, вул. Жуковського 66, корпус 2).
Автореферат розіслано12.11.2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.В.Хом’як
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Одним із складних завдань, яке постало перед сучасним літературознавством, є переосмислення художньої літератури про Тараса Шевченка як невіддільної від публіцистичних праць про життя і творчість великого поета , художника, мислителя та докорінної переоцінки творів багатьох письменників. Це стосується як усього періоду, що мав назву “радянська література” і внаслідок вульгаризації методології науки та підміни естетичних критеріїв оцінки літературних явищ соціально-класовими був значно спотворений, так і окремих творів, що з’явилися у світ після відзначення 150-річчя з дня народження та 100-річчя з дня смерті Т.Шевченка і ще не проаналізовані системно.
Дослідження традицій художньої Шевченкіани, її новаторських пошуків і здобутків, а також втрат дозволяє повніше простежити шляхи та закономірності розвитку літературного процесу, а також встановити зв’язки між різними періодами історії української літератури. Через ідеологічне табу до недавнього часу була неможлива комплексна розробка багатоаспектної проблеми художньо – біографічної прози, її жанрів і жанрових різновидів.
Художнє осмислення величі Т.Шевченка, викликане пробудженням соціально-літературного інтересу до поета, його особистості, його творів почалося одночасно з появою критичних відгуків на виданий 1840 року “Кобзар”. Художня Шевченкіана, що нині нараховує понад сім тисяч творів, як і наукова біографія поета, була і є не лише літературною, а й суспільно-політичною проблемою, і творилася вона в гострій ідеологічній боротьбі. Однак жорстоко цензуровані не тільки в плані тем та ідей, фактів та документів, а й в стильових шуканнях (тиранія теорією єдності змісту і форми, переслідування так званого самодостатнього експериментаторства і таке інше) історико - біографічні твори ішли від фактографічно-реєстраторських композицій до винахідливих художніх трансформацій достовірних фактів, до широкого використання художньої фантазії.
Актуальність роботи визначається і новою інтерпретацією особливостей історико-біографічної прози, новим баченням здобутків і втрат прозової Шевченкіани, еволюції художнього осмислення постаті Шевченка. У сучасному українському літературознавстві бракує не тільки методологічних праць про взаємовідносини літератури й історії, наукової достовірності й художнього домислу, а й концептуальних статей про основні аспекти такого дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ІСТОРИКО-БІОГРАФІЧНА ПРОЗА ПРО Т.ШЕВЧЕНКА В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ 60-90-Х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок