Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРИВАЦІЙНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ДІЄСЛІВ КОНКРЕТНОЇ ФІЗИЧНОЇ ДІЇ З СЕМАНТИКОЮ СТВОРЕННЯ ОБ’ЄКТА

Загрузка...

ДЕРИВАЦІЙНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ДІЄСЛІВ КОНКРЕТНОЇ ФІЗИЧНОЇ ДІЇ З СЕМАНТИКОЮ СТВОРЕННЯ ОБ’ЄКТА

Назва:
ДЕРИВАЦІЙНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ДІЄСЛІВ КОНКРЕТНОЇ ФІЗИЧНОЇ ДІЇ З СЕМАНТИКОЮ СТВОРЕННЯ ОБ’ЄКТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,55 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
ДЖОЧКА ІРИНА ФЕДОРІВНА
УДК 811.161.2’373
ДЕРИВАЦІЙНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ДІЄСЛІВ КОНКРЕТНОЇ ФІЗИЧНОЇ ДІЇ З СЕМАНТИКОЮ СТВОРЕННЯ ОБ’ЄКТА
10.02.01 – українська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Івано-Франківськ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі української мови Прикарпатського університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Ґрещук Василь Васильович, завідувач кафедри української мови Прикарпатського університету імені Василя Стефаника
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Вихованець Іван Романович, завідувач відділу історії та граматики української мови Інституту української мови НАН України
– кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови Львівського національного університету імені Івана Франка
Білоус Марія Прокопівна
Провідна установа – Рівненський державний гуманітарний університет Міністерства освіти і науки України, м. Рівне,
кафедра української мови
Захист відбудеться 21 березня 2003 року о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.02 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук у Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника (76018, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Прикарпатського університету імені Василя Стефаника за адресою: 76018, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57.
Автореферат розіслано 20 лютого 2003 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук, доцент Н. Я. Тишківська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Дериватологія впродовж останніх десятиліть розвивалася як формантоцентрична. Відправним моментом в аналізі словотвірних систем чи її складових був і залишається словотворчий формант. В цьому напрямку сучасна наука про словотвір має чималі напрацювання. Однак двокомпонентність основної одиниці словотвору – похідного слова – зумовлює необхідність детального опису словотвірної системи і з опорою на твірну основу як типологізуючий чинник. Тому в сучасній дериватології як доповнення до формантоцентричного аспекту дослідження формується основоцентричний напрям.
Найважливішою проблемою в основоцентричній дериватології є дослідження словотворчої спроможності різних класів твірних слів, всебічне вивчення їх дериваційної поведінки. Комплексною системоутворювальною одиницею, що відображає словотворчий потенціал різних лексико-семантичних, тематичних, структурно-семантичних, лексико-граматичних груп слів, в таких дослідженнях є словотвірна парадигма (СП) як набір похідних від однієї твірної основи на одному ступені дериваціїДив.: Земская  Е.А. О парадигматических отношениях в словообразовании // Русский язык. Вопросы его истории и современного состояния. Виноградовские чтения 1-8. – М.: Наука, 1978. –С. ; Манучарян Р.С. Словообразовательные значения и формы в русском и армянском языках. – Ереван, 1981. – С. 216-232; Ґрещук В.В. Український відприкметниковий словотвір. – Івано-Франківськ.: Плай, 1995. – С. 12-21..
Актуальність теми дослідження. Незважаючи на те, що в сучасній українській дериватології є окремі праці, в яких досліджений дериваційний потенціал певних груп твірних на основі аналізу структури й семантики їх словотвірних парадигм ( зокрема з цього погляду в україністиці вивчені вже прикметники (монографія В.В Ґрещука), окремі лексико-семантичні групи іменників (на позначення спорідненості й свояцтва, рідин, абстрактних понять, рослин) (дослідження О.Д. Микитин), темпоральні і локативні субстантиви (статті О.А. Скварок), назви свійських тварин (стаття Р.О. Бачкура)), така вузлова частина мови в словотвірній системі, як дієслово, ще не була предметом дослідження як база творення слів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ДЕРИВАЦІЙНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ДІЄСЛІВ КОНКРЕТНОЇ ФІЗИЧНОЇ ДІЇ З СЕМАНТИКОЮ СТВОРЕННЯ ОБ’ЄКТА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок