Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЯ КУЛЬТУРНО-ДОЗВІЛЛЄВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КЛУБІВ У КРАЇНАХ ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ ТА США

Загрузка...

ОРГАНІЗАЦІЯ КУЛЬТУРНО-ДОЗВІЛЛЄВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КЛУБІВ У КРАЇНАХ ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ ТА США

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ КУЛЬТУРНО-ДОЗВІЛЛЄВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КЛУБІВ У КРАЇНАХ ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ ТА США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,75 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ПЕТРОВА Ірина Владиславівна
УДК 379.8 (4/9)
ОРГАНІЗАЦІЯ КУЛЬТУРНО-ДОЗВІЛЛЄВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КЛУБІВ
У КРАЇНАХ ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ ТА США
13.00.06 - теорія, методика і організація
культурно-просвітньої діяльності
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
ПОДКОПАЄВ Володимир Петрович,
Український центр культурних досліджень,
директор;
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор,
дійсний член АПН України,
ЗЯЗЮН Іван Андрійович,
Інститут педагогіки і психології професійної
освіти АПН України, директор;
кандидат педагогічних наук, професор,
ЗАГАДАРЧУК Галина Миколаївна,
Державна академія керівних кадрів культури
і мистецтв, завідувач кафедри теорії і історії культури.
Провідна установа: Інститут проблем виховання АПН України,
лабораторія виховної роботи у закладах інтернатного
типу, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 19 грудня 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий 18 грудня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Булатова Е. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Актуальність теми дослідження. Радикальні зміни в суспільстві, політичні й економічні реформи в Україні створюють нові умови для розвитку національної культури, задоволення духовних інтересів та рекреативних потреб людини і залучення її до соціально-культурної творчості. Це посилює необхідність наукового дослідження сутності, природи й специфіки сучасного культуротворчого процесу, зокрема, його особливого різновиду – сфери культурного дозвілля, специфіка якої особливо гостро виявляється у функціонуванні культурно-дозвіллєвих інститутів. Одними із найпотужніших серед них є клуби і різновиди закладів клубного типу, діяльність яких визначається динамікою розвитку суспільства й культурного простору, закономірностями функціонування культурно-дозвіллєвої сфери.
Сучасні уявлення про функції закладів клубного типу породжені принципово новим розумінням культури дозвілля: дозвіллєва діяльність сприймається як культуротворчий процес, що стимулює розвиток творчої індивідуальності, передбачає поліваріативність культурно-дозвіллєвих та рекреаційних заходів, створює умови для виявлення та задоволення свободи вибору дозвіллєвих потреб та інтересів і утвердження на цьому підгрунті системи цінностей особистості.
Цінний досвід культурно-дозвіллєвого та рекреаційного обслуговування в закладах клубного типу мають країни Західної Європи та США з їх потужною індустрією дозвілля. Їм належать і грунтовні наукові дослідження культурно-дозвіллєвої діяльності. Наукові концепції зарубіжних вчених розглядають клуб як поліфункціональний суб’єкт соціально-культурної діяльності: культурно-дозвіллєвий, рекреаційний, художньо-творчий центр, каталізатор дозвіллєвої самодіяльності та громадської ініціативи, метою якого є підвищення духовної якості життя кожного індивіда завдяки його участі у різних видах дозвілля та рекреації.
Зарубіжні наукові школи дозвіллєзнавства акцентують увагу на виховному потенціалі клубного закладу, здатного активно впливати на духовний світ особистості.
Актуальність дисертаційного дослідження зумовлена своєрідністю культурної ситуації в Україні і необхідністю подолати кризову ситуацію в сучасній вітчизняній культурно-дозвіллєвій практиці, зокрема, - в клубних закладах, розв'язати такі суперечності, як: невідповідність між духовними інтересами, ціннісними орієнтаціями особистості та реальним змістом діяльності традиційних клубів; між дозвіллєвими потребами населення і реальними можливостями для їх задоволення; між дезінтеграцією клубних структур, стандартністю, консервативністю їхньої діяльності і потребою створення поліфункціонального клубного комплексу як потужної інституції дозвілля та рекреації.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ КУЛЬТУРНО-ДОЗВІЛЛЄВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КЛУБІВ У КРАЇНАХ ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ ТА США

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок