Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: О. П. ДОВЖЕНКО – ПЕДАГОГ. ТВОРЧИЙ ПОШУК І МЕТОД

О. П. ДОВЖЕНКО – ПЕДАГОГ. ТВОРЧИЙ ПОШУК І МЕТОД / сторінка 4

Назва:
О. П. ДОВЖЕНКО – ПЕДАГОГ. ТВОРЧИЙ ПОШУК І МЕТОД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,84 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Важливими видаються спогади колишнього учня Київського кіноінституту – Т.Левчука про вступні іспити до КДІКу, особливості тогочасного навчання кінорежисерів, першу лекцію О.П.Довженка в кіноінституті, роботу на знімальному майданчику. Не менш цікавими є рукописи, що зберігаються в музеї Національної кіностудії художніх фільмів Олександра Довженка та відеозапис інтерв’ю з приватного архіву В.Слободян, в яких Т.Левчук розповів те, що не увійшло до друкованих видань.
Спогади Г.Григор’єва допомагають більш всебічно і комплексно вивчити навчальний процес у КДІКу та педагогічну діяльність О.П.Довженка. Не менш цікавими є спогади колишніх студенток київського кіноінституту С.Цибульник, Є.Лісовської та відеозапис інтерв’ю Ф.Май з приватного архіву В.Слободян, які є менш ідеологізованими та більш об’єктивними.
Запропонована форма дослідження дозволила найбільш повно відтворити початок педагогічної діяльності митця, зокрема ініціативу студентів новоствореного Київського кіноінституту з метою запрошення О.П.Довженка до викладання у них режисури, його бесіду-лекцію та першу офіційну лекцію митця в актовому залі КДІКу.
До розгляду залучено досить широкий фактичний матеріал ф.№1238 (Державний український трест кінопромисловості “Українфільм” Державного всесоюзного кінофотооб’єднання “Союзкіно”) Центрального державного архіву вищих органів влади та управління (ЦДАВО) України, який містить списки викладачів та студентів, особливості функціонування ОДТК та КДІКу, участь О.П.Довженка у роботі цих навчальних закладів.
Завдяки архівному пошуку з'ясовано, що О.П.Довженко був запрошений до розробки теоретичних засад навчального процесу художнього факультету КДІКу у складі двох Методологічних комісій – з “Режисерської справи” і “Соціології та історії мистецтв, історії матеріальної культури, історії кіномистецтва”.
Увага акцентується на тому, що, не зважаючи на подальшу формальну відсутність офіційної педагогічної практики О.Довженка у кіноінституті, він провів зі студентами-режисерами низку неформальних лекцій, які відбувалися в його власній оселі, під час прогулянок Києвом тощо.
Вільна форма довженківських лекцій зі студентами художнього факультету КДІКу, як доведено в дисертації, ніскільки не заперечувала того факту, що митець мав свою чітку концепцію навчання студентів режисерській професії. Це й засвідчує участь О.П.Довженка у розробці навчальних програм у методологічних комісіях інституту.
Підрозділ 1.2. “Знімальний майданчик як місце навчання майбутнього режисера” висвітлює передумови формування одного з головних педагогічних принципів О.П.Довженка, який протягом всього життя вважав, що найбільш ефективний шлях передачі досвіду відбувається лише в умовах реального кіновиробництва, що збігалося із тогочасною педагогічною методикою так званої безперервної виробничої практики (БВП).
Показовим видається той факт, що під орудою Довженка на знімальному майданчику “Івана” опановували мистецтво кінематографу не тільки студенти-режисери, але й оператори та сценаристи.
Осмислення тогочасної ситуації показує, що після завершення фільмування О.П.Довженко збирався більше уваги приділити викладанню у КДІКу, але був вимушений виїхати до Москви.
У підрозділі 1.3. “Творчий потенціал лекцій” аналізується тогочасна педагогічна діяльність О.П.Довженка на основі найменш вивчених, а у більшості й маловідомих лекцій першої половини тридцятих років.
Структуру підрозділу обумовило те, що в першу чергу вивчалися джерела, які дають уявлення про педагогічну діяльність О.П.Довженка – лекції, статті, виступи. Зважаючи на відсутність у п’ятитомнику творів митця, що виходив за редакцією Ю.Солнцевої у 1983–1985 рр., багатьох лекцій, що були на той час вже оприлюднені в Російській Федерації, важливим напрямком дослідження було визнано архівний пошук.
Науковий інтерес насамперед становили матеріали Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва (ЦДАМЛМ) України, зокрема, ф.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: О. П. ДОВЖЕНКО – ПЕДАГОГ. ТВОРЧИЙ ПОШУК І МЕТОД

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок