Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: О. П. ДОВЖЕНКО – ПЕДАГОГ. ТВОРЧИЙ ПОШУК І МЕТОД

О. П. ДОВЖЕНКО – ПЕДАГОГ. ТВОРЧИЙ ПОШУК І МЕТОД / сторінка 5

Назва:
О. П. ДОВЖЕНКО – ПЕДАГОГ. ТВОРЧИЙ ПОШУК І МЕТОД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,84 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
№690 (О.П.Довженко), в якому зібрано документи про життя і діяльність митця, його статті, виступи, листи, сценарії, лекції. Це невидана раніше лекція, прочитана студентам Московського державного інституту кінематографії (ДІК) 18 грудня 1932 року, в якій О.П.Довженко пояснював сутність професії кінорежисера, особливості власного методу, зокрема, поділився зі студентами думками про мову, національну специфіку у звуковій кінематографії, сприйняття власних фільмів, значення пейзажу у художніх фільмах, деякі аспекти роботи з акторами, психології творчості, застосування ефекту статики, а також задекларував свій метод роботи з оператором.
Таким чином доведено, що О.П.Довженко, який мав педагогічну практику у Києві, мав бажання викладати у Москві, принаймні, планував провести там курс лекцій з монтажу. Проте лікування рецидивів хвороби митця і несприятлива політична ситуація спричинилися до того, що режисерської майстерні О.Довженко, на відміну від С.Ейзенштейна та Л.Кулєшова, не отримав.
Все ж лекції московським студентам О.П.Довженком читалися, але були спорадичними, до того ж мали характер майстер-класів.
Більш регулярним було навчання студентів на знімальному майданчику “Аерограду” під час проходження ними виробничої практики, яка з 1932 року замінила БВП.
У Розділі другому “Авторський педагогічний метод Довженка: режисерська лабораторія при Київській кінофабриці” на широкому фактичному матеріалі простежуються передумови появи, особливості функціонування та причини припинення найцікавішого педагогічного експерименту О.П.Довженка – режисерської лабораторії (РЛККФ).
У підрозділі 2.1. “Введення в кінематограф” зазначається, що у 1935 році в зв'язку із реорганізацією вищої школи гуманітарного профілю (ВИШ) та сталінським замовленням на постановку “Українського Чапаєва”, Довженко отримав можливість повернутися на Україну та дістав пропозицію викладати на Вищих курсах режисерів кіно (ВКРК) при КДІКу.
Митець з багатьох причин не захотів зв’язувати себе із досить жорсткою і догматичною офіційною кіноосвітою, а тому обрав більш вільний у плані експериментування варіант “перекваліфікації” театральних режисерів на кінематографістів у РЛККФ.
До огляду і аналізу залучено книгу, ненадруковані листи і рукопис В.Галицького (фактично єдині мемуарні першоджерела щодо режисерської лабораторії), а також надруковану у 1937 році статтю В.Довбищенка та В.Галицького, важливу для дослідження відсутністю ретроспективних нашарувань і переосмислень подій, характерних для мемуарів.
Не менш вагомими були тогочасні статті та інтерв'ю О.П.Довженка, в яких митець декларував власні педагогічні засади.
Одним із пріоритетних завдань стало виявлення, аналіз та введення до наукового обігу неоприлюднених раніше матеріалів РЛККФ із приватних і державних архівів.
Увага акцентується на виступі О.Довженка на Київській кінофабриці, в якому митець докладно розповідав про умови появи режисерської лабораторії, про вступні іспити, перший рік навчання, називав учнів і характеризував декого з них.
Підрозділ 2.2. “Сценарний період” висвітлює особливості найбільш плідного етапу педагогічного експерименту О.П.Довженка, коли, вирішивши перевести театральне мислення режисерів-лаборантів у кінематографічне русло, зрозумів, що без копіткого опанування сценарної справи не обійтись.
Оскільки режисери-лаборанти були людьми з вищою освітою і досвідом самостійної творчої практики, Довженко планував приділяти багато часу їхній самоосвіті, однією із складових якої було так зване “ходіння в народ”, що допомагало учням набувати життєвих вражень, потрібних для створення власних сценаріїв. Задум О.П.Довженка виправдав себе, адже режисери-лаборанти написали багато короткометражних сценаріїв; деякі з них розглядаються в дослідженні.
Важливою засадою навчального процесу РЛККФ був принцип “дифузії” – кожного з режисерів-лаборантів Довженко планував навчати за індивідуальним терміном, в залежності від рівня готовності до самостійної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: О. П. ДОВЖЕНКО – ПЕДАГОГ. ТВОРЧИЙ ПОШУК І МЕТОД

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок