Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХУДОЖНЄ ВТІЛЕННЯ ФЕМІНІСТИЧНОЇ ІДЕЇ В НАЙНОВІШІЙ БРИТАНСЬКІЙ І УКРАЇНСЬКІЙ ПРОЗІ (А.КАРТЕР, О.ЗАБУЖКО)

ХУДОЖНЄ ВТІЛЕННЯ ФЕМІНІСТИЧНОЇ ІДЕЇ В НАЙНОВІШІЙ БРИТАНСЬКІЙ І УКРАЇНСЬКІЙ ПРОЗІ (А.КАРТЕР, О.ЗАБУЖКО)

Назва:
ХУДОЖНЄ ВТІЛЕННЯ ФЕМІНІСТИЧНОЇ ІДЕЇ В НАЙНОВІШІЙ БРИТАНСЬКІЙ І УКРАЇНСЬКІЙ ПРОЗІ (А.КАРТЕР, О.ЗАБУЖКО)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,01 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені Володимир
а Гнатюка


ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Володимира Гнатюка
СТЕШИН Інеса Олександрівна
УДК 809.1
ХУДОЖНЄ ВТІЛЕННЯ ФЕМІНІСТИЧНОЇ ІДЕЇ В НАЙНОВІШІЙ БРИТАНСЬКІЙ І УКРАЇНСЬКІЙ ПРОЗІ (А.КАРТЕР, О.ЗАБУЖКО)
10.01.05 - порівняльне літературознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Тернопіль - 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі теорії літератури і порівняльного літературознавства Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
ВЕРЕТЮК ОКСАНА МИХАЙЛІВНА,
Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра теорії літератури і порівняльного літературознавства, доцент.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
МОКЛИЦЯ МАРІЯ ВАСИЛІВНА,
Волинський державний університет імені Лесі Українки, кафедра теорії літератури і порівняльного літературознавства, завідувач;
кандидат філологічних наук ПАСКЕВИЧ НАТАЛІЯ МИРОСЛАВІВНА,
Галицький коледж, М.Тернопіль, кафедра гуманітарних дисциплін, завідувач.
Провідна установа: Національний університет “Києво-Могилянська Академія”, кафедра філології, Міністерство освіти і науки України, М.Київ.
Захист відбудеться 29 листопада об 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.053.02 по захисту кандидатських дисертацій у Тернопільському державному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка (46027, М.Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2, тел. 33-47-25).
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (46027, м.Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2).
Автореферат розісланий “26 ” жовтня 2002 p.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Папуша І.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На початку третього тисячоліття людство переживає низку кардинальних змін, однією з яких є перехід до нового типу культури, що ґрунтується, крім усього іншого, і на принципах статевої рівності. Проявом такого типу культури є фемінізм, феміністична критика як особливий критичний дискурс. Феміністична теорія взагалі, як і феміністична літературна критика з окрема, не лише утвердились як помітний напрямок сучасної гуманістики в Європі та Америці, а й дали поштовх до розвитку феміністичних та ґендерних студій в пострадянському просторі. Дев’яності роки двадцятого століття - це період активного розвитку гендерних та феміністичних інтерпретацій і художньо-літературного матеріалу. Праці Сімони де Бовуар, Кейт Мілет, Елейн Шоуволтер, Монік Віттіг, Юлії Крістевої, Люс Ірігарей та ін. стали теоретичною базою і для праць українських учених Соломії Павличко, Тамари Гундорової, Ніли Зборовської, Наталії Чухим, Віри Агеєвої та ін. у цій сфері. Популярність гендерної проблематики, активізація феміністичних досліджень, неоднозначність оцінок процесів, які відбуваються у міжстатевих стосунках, гострі полеміки і дискусії про творчість сучасних феміністок мотивують актуальність обраної теми, напрямок її розробки.
У реферованому дослідженні вперше в українському літературознавстві крізь призму фемінізму аналізуються не перекладені ще українською мовою (чи відомі лише в російських версіях) художні твори британської письменниці Анжели Картер у зіставленні з творами Оксани Забужко. Підставою для такого опрацювання теми є спільна феміністична проблематика творів названих письменниць, які зображують жінку, розкривають її психологію, сферу цінностей, зокрема і сексуальні орієнтації. До художньо-мистецького втілення своїх задумів обидві письменниці йдуть різними, історично сформованими шляхами, що й зумовило потребу саме компаративістичного дослідження на ідейно-тематичному та поетикальному рівнях. Актуальність такої праці зумовлюється також необхідністю виявлення генетичних чинників й типологічних відповідностей в художній реалізації феміністичних ідей.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ХУДОЖНЄ ВТІЛЕННЯ ФЕМІНІСТИЧНОЇ ІДЕЇ В НАЙНОВІШІЙ БРИТАНСЬКІЙ І УКРАЇНСЬКІЙ ПРОЗІ (А.КАРТЕР, О.ЗАБУЖКО)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок