Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: РЕЦЕПЦІЯ СПАДЩИНИ КИЇВСЬКОЇ РУСІ В УКРАЇНІ КІНЦЯ ХУІ-ХУІІ СТОЛІТТЯ

РЕЦЕПЦІЯ СПАДЩИНИ КИЇВСЬКОЇ РУСІ В УКРАЇНІ КІНЦЯ ХУІ-ХУІІ СТОЛІТТЯ / сторінка 9

Назва:
РЕЦЕПЦІЯ СПАДЩИНИ КИЇВСЬКОЇ РУСІ В УКРАЇНІ КІНЦЯ ХУІ-ХУІІ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,43 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
) запровадити до "сакрального кола" цих символів "безсумнівні", пов’язані безпосередньо з Римом, а не багатоликим та мінливим Константинополем. Це розповіді про рівноапостольні місії на Русь святих Бруно та Боніфація, св. Войцеха (єпископа Адальберта), Рейнберга, святого Яцека та його чудеса.
Певна увага в полемічних трактатах католицьких письменників приділяється Москві. В очах римо-католицьких авторів вона постає як незрозумілий, дикий, нецивілізований світ, який є загрозою для спокою Речі Посполитої. Водночас цей світ ставав предметом неприхованої іронії та глузування. Русь (Україна) сприймається як ”своя” країна, цивілізаційно близька до Заходу, яка, однак, потребує потужної католицької місії. Прикметно, що уніатські автори, зокрема, в період посиленої латинізації, ставляться до Москви більш прихильно, мріючи, напевно, в умовах зневаги до унії в Речі Посполитій, про сильну державну протекцію для своєї Церкви.
Історична концепція католицької полемічної літератури зводилася до наступної схеми: 1. Рим був і лишається більш авторитетним, ніж Константинополь, тому всі спірні моменти між обома апостольськими столицями тлумачаться на користь Риму. 2. Якщо Русь і прийняла християнську віру з Константинополя, то це сталося у часи віросповідної єдності між обома апостольськими столицями. Символом ”святої єдності” вважався патріарх Ігнатій, тоді як ”схизму” уособлювали патріархи Фотій та Михаїл Керуларій. 3. Після ”схизми” Русь в особі багатьох київських митрополитів визнавала Римську зверхність, отже перебувала у "розколі" чише частково. 4.Перебуваючи у ”схизмі”, Русь постійно прагнула відновити єдність з Римом, свідченням чого була участь Київського митрополита Ісидора на Флорентійському соборі, послання митрополита Мисаїла до папи Римського, нарешті Берестейська унія, укладена єпископами Кирилом Терлецьким, Іпатієм Потієм, Михайлом Рогозою та іншими. 5.”Справжньою” Руссю є саме уніатська Русь, а ”схизматики” не мають права на цю назву, в кращому разі вони можуть називатися ”новою” Руссю, яке не має ні своєї традиції, ні старовини, що освячувалася б авторитетом Святих Отців. Істинність ”уніатської Русі” підтверджує сонм руських святих, святість яких є найпромовистішим свідченням унійного характеру давньоруської Церкви, оскільки ”схизма” не продукує святості, бо є гріхом. 6. Церковнослов’янська традиція існує завдяки згоді та благословенню Рима. 7. Уніатська Церква є справжньою Руською Церквою, спадкоємницею Київської митрополії давньоруських часів. 8. Хоч ”руська старовина” і є авторитетною, однак в якості чинника леґітимності вона поступається своїм значенням правовим нормам Речі Посполитої, і, в тих випадках, коли між ними виникає суперечність, зверхність має право королівське. Втім, не рідко уніатські ієрархи принцип ”руської старовини”, ”закони князів руських” оцінювали дуже високо і використовували на користь своїй Церкві. 9. Коли радикальні представники православних пропонували чітку дуалістичну модель, в якій Києву та Москві відводилася роль осердя ”істинної віри”, ”останнього оплоту православ’я”, ”Священного града”, ”Другого Єрусалима” - зрештою, втілення абсолютного Добра, а Римові - відповідно Зла (Папа - антихрист, Рим - ”вавілонська блудниця” та ін.), то ідеологія католицько-уніатського табору в есхатологічній перспективі була структурно невиразною. Рим вбачав у Москві втілення не демонічного зла, а всього лише ”невігластва”, ”глупоти”, ”простоти”, ”дикості”, ”невченості”, ”схизми” та інших, суто людських вад, які і долаються суто людськими методами, наприклад, добре організованим місіонерством. На відміну від римо-католицьких письменників, уніатські діячі не демонструють різко негативного ставлення до Москви та її монархів. Подекуди навіть помітна тенденція ідеалізації московської монархії.
У Висновках викладено загальні підсумки дослідження:
Обриси сприйняття історії Давньої Русі окреслюються в православній полемічній літературі першої половини ХУІІ ст. Православні письменники витворили власне бачення минулого своєї Батьківщини, розвинули поняття руської ідентичності, визначили її культурні, ідейні, сакральні підвалини, заклали фундамент для створення історіографічних синтез у подальшому.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: РЕЦЕПЦІЯ СПАДЩИНИ КИЇВСЬКОЇ РУСІ В УКРАЇНІ КІНЦЯ ХУІ-ХУІІ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок