Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕСТЕТИЧНА КОНЦЕПЦІЯ МИКОЛИ ЗЕРОВА В КОНТЕКСТІ КУЛЬТУРОТВОРЧОГО ПРОЦЕСУ В УКРАЇНІ

ЕСТЕТИЧНА КОНЦЕПЦІЯ МИКОЛИ ЗЕРОВА В КОНТЕКСТІ КУЛЬТУРОТВОРЧОГО ПРОЦЕСУ В УКРАЇНІ

Назва:
ЕСТЕТИЧНА КОНЦЕПЦІЯ МИКОЛИ ЗЕРОВА В КОНТЕКСТІ КУЛЬТУРОТВОРЧОГО ПРОЦЕСУ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,36 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
САЦИК Ігор Каленикович
УДК 111.852 М.К.Зеров:130.2 (477)
ЕСТЕТИЧНА КОНЦЕПЦІЯ МИКОЛИ ЗЕРОВА В КОНТЕКСТІ КУЛЬТУРОТВОРЧОГО ПРОЦЕСУ В УКРАЇНІ
Спеціальність 09.00.08 – естетика
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на кафедрі етики, естетики та культурології філософського факультету.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Левчук Лариса Тимофіївна,
професор кафедри етики, естетики та культурології
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Бровко Микола Миколайович,
професор кафедри культурології
Київського національний університету
культури і мистецтв;
кандидат філософських наук
Вернудіна Ірина Володимирівна,
заступник директора з науково-методичної роботи
та міжнародних зв’язків
Українського гуманітарного ліцею
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка.
Захист дисертації відбудеться 10 квітня 2008 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.28 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул, Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул, Володимирська, 58.
Автореферат розіслано “__” березня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради І. В. Живоглядова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Процес державотворення в Україні на сучасному етапі полягає у зміцненні демократичних інститутів, розбудові правового громадянського суспільства та всебічному сприянні культурній самореалізації людини. У той же час сучасна людина зазнає тиску масової культури і глобалізаційних процесів. Естетична складова, що сприяє розвитку чуттєвого світу людини і наповнює її буття реальним змістом, поступово нівелюється або ж значно викривляється та профанується. З огляду на це ми вважаємо за необхідне звернутися до вивчення проблеми ґенези української естетики і з’ясувати її вплив на розвиток вітчизняних культуротворчих процесів. Цей аналіз сприятиме глибшому осягненню процесів формування естетики як науки і поглибленню зв’язків її теоретичних здобутків з практикою художньої культури.
Ретроспективний огляд процесу становлення вітчизняної естетики виявляє у ній значну кількість поки що не опрацьованих сучасними науковцями персоналій – носіїв естетичної думки в Україні. Одна з найяскравіших постатей української культури у ХХ ст. Микола Костянтинович Зеров. На прикладі його життя та творчості найбільш повно розкривається процес становлення української естетики початку ХХ ст., боротьба в ній різних світоглядних шкіл, напрямків та тенденцій. Життя Зерова з особливою повнотою відбило всю складність характеру культурно-естетичних пошуків своєї епохи. Поет і науковець, який був розстріляний у 1937 році, він найгостріше відчував увесь трагізм цієї доби, виявивши у власному житті усю розірваність ціннісних орієнтирів свого часу. Зеров залишив після себе велику кількість теоретичних праць, що відкривають нам його естетичну концепцію і мають важливе значення для осягнення історії розвитку вітчизняної естетичної культури. Окремі аспекти творчості Зерова розглядаються представниками багатьох наук, однак вітчизняні естетики до останнього часу обходили постать М. К. Зерова стороною, що і спонукало нас до опрацювання його спадщини.
В Україні з 1930-х до 90-х рр. майже не існувало об’єктивних праць про Зерова, хоча збереженню пам’яті про нього й сприяв останній живий неокласик Максим Рильський: з причин ідеологічної цензури репресованого мислителя або не згадували взагалі, або ж піддавали його ім’я антинауковій критиці. І тому більшість тогочасних досліджень, присвячених постаті цього поета і науковця, здійснено за кордоном.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ЕСТЕТИЧНА КОНЦЕПЦІЯ МИКОЛИ ЗЕРОВА В КОНТЕКСТІ КУЛЬТУРОТВОРЧОГО ПРОЦЕСУ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок