Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПЕРАТИВНЕ ЛІКУВАННЯ ПАХВИнниХ ГРИЖ ІЗ ПеРЕдочеревинНОГО ДОСТУПУ

Загрузка...

ОПЕРАТИВНЕ ЛІКУВАННЯ ПАХВИнниХ ГРИЖ ІЗ ПеРЕдочеревинНОГО ДОСТУПУ

Назва:
ОПЕРАТИВНЕ ЛІКУВАННЯ ПАХВИнниХ ГРИЖ ІЗ ПеРЕдочеревинНОГО ДОСТУПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,86 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
Воровський Сергій Миколайович
УДК 616 – 073.43:617.55:616 – 08. – 089
ОПЕРАТИВНЕ ЛІКУВАННЯ ПАХВИнниХ ГРИЖ
ІЗ ПеРЕдочеревинНОГО ДОСТУПУ
14.01.03 – хірургія

Автореферат
дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата
медичних наук


Харків - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України.
Науковий керівник: - доктор медичних наук, професор Жебровський Віктор Вікторович, Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, завідувач кафедри хірургічних хвороб із курсом урології
Офіційні опоненти: - доктор медичних наук, професор Тамм Тамара Іванівна, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, професор кафедри хірургії та проктології
доктор медичних наук, професор Дуденко Володимир Григорович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, професор кафедри факультетської хірургії
Провідна установа: Інститут загальної та невідкладної хірургії АМН України, м. Харків
Захист дисертації відбудеться “ 26 ” грудня 2002 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.02. при Харківському державному медичному університеті МОЗ України (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4)
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Харківського державного медичного університету (61058, м. Харків, пр. Леніна, 4)
Автореферат розісланий “ 19 ” листопада 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.м.н., професор __________________ Г.Д. Петренко


ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пахвинні грижі зустрічаються в 1-5% чоловіків, 0,3-0,5% жінок, складаючи 75-80% від загального числа гриж живота взагалі (Тоскін К.Д., Жебровський В.В., 1990; Ковальчук В.І., Костомаров С.М., Такуєв К.С., 1992; Федоров В.Д., Адамян А.А., 1992).
Запропоновано понад 300 видів операцій із приводу пахвинних гриж. Відпрацьована в деталях техніка герніопластики, і, не зважаючи на це, кількість рецидивів залишається високою і коливається при косих 5,1-20%, прямих –11-37%, рецидивних –13-42,5%. Особливо велика кількість рецидивів у хворих похилого й старечого віку (40-45%). Цифри підкреслюють актуальність проблеми. Продовжується розробка більш надійних методів грижосічення. Розроблюються нові пластичні й шовні матеріали. Найбільш перспективною є ідея індивідуального диференційованого підходу до вибору методу операції.
Питання про рецидиви тісно пов'язані з ранніми післяопераційними ускладненнями, що спостерігаються в 4-6% хворих. (роботи Г.В. Родомана із співавт. про стан імунітету після операції грижосічення та А.А. Найми про розробку профілактичних заходів при герніопластиці). Насторожують дослідження, що свідчать про те, що пахвинне грижосічення, перенесене в молодому віці, приводить до порушення сперматогенної і гормональної функції яєчок. Роботи змушують з інших позицій розглядати існуючі способи операції при пахвинній грижі, де прагнення забезпечення її радикальності виглядає не менш важливим, ніж ступінь її травматичності і вплив на фізіологічну роль пахвинного каналу, сімяного канатика та яєчка.
Проблемою хірургії продовжує залишатися лікування хворих з пахвинними грижами в осіб похилого і старечого віку, що пов'язано з великою кількістю ускладнень з боку серцево-судинної, дихальної і сечостатевої систем. Такі ускладнення в ранньому післяопераційному періоді як гостра затримка сечі, гіпостатична пневмонія, порушення ритму серцевої діяльності, нестабільність гемодинаміки, нагноєння ран, орхіти, водянка яєчка, пролежені, а у віддалений термін рецидив грижі, є частими в даної категорії хворих. Цим зумовлена велика кількість ускладнених форм пахвинних гриж у осіб похилого віку й необхідність наукового перегляду хірургічної тактики.
Критичний аналіз літератури виявляє ряд проблем у лікуванні пахвинних гриж, що вимагають наукового рішення. Це розробка методу операції, який знижує її травматичність при всіх видах пахвинних гриж, має надійність в плані віддалених результатів, що дозволяє в осіб похилого і старечого віку знизити ризик виникнення післяопераційних ускладнень, а у осіб молодого репродуктивного віку значно знизити ризик негативного впливу на статеву функцію пахвинного грижосічення, а також розробка експрес діагностики в хворих похилого та старечого віку достовірних критеріїв операційного ризику.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ОПЕРАТИВНЕ ЛІКУВАННЯ ПАХВИнниХ ГРИЖ ІЗ ПеРЕдочеревинНОГО ДОСТУПУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок