Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Преса православної церкви в Україні кінця Х1Х – початку ХХ століття: тематика і проблематика

Загрузка...

Преса православної церкви в Україні кінця Х1Х – початку ХХ століття: тематика і проблематика

Назва:
Преса православної церкви в Україні кінця Х1Х – початку ХХ століття: тематика і проблематика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,87 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
БОЙКО Алла Анатоліївна
УДК 070.48 ( 477)
Преса православної церкви в Україні кінця Х1Х – початку ХХ століття:
тематика і проблематика
Спеціальність 10.01.08 – журналістика
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня доктора філологічних наук
Київ- 2002
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі журналістики факультету систем та засобів масової комунікації Дніпропетровського національного університету
Науковий консультант: доктор філологічних наук, професор
Різун Володимир Володимирович
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
ЧЕРНЯКОВ Борис Іванович, Інститут журналістики
Київського національного університету імені Тараса
Шевченка, кафедра теорії масової комунікації
доктор філологічних наук, доцент
ПОТЯТИНИК Борис Володимирович
факультет журналістики Львівського національного університету імені І.Франка, професор кафедри телебачення і радіомовлення
доктор історичних наук, професор
РОМАНЮК Мирослав Миколайович, заступник директора з
наукової роботи Львівської наукової бібліотеки ім.
В.Стефаника НАН України, керівник Науково-дослідного центру періодики
Провідна установа: Національний технічний університет України “КПІ” (Міністерство освіти і науки України), кафедра видавничої справи та редагування, м. Київ
Захист відбудеться “23” грудня 2002 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка, (вул. Володимирська, 58)
Автореферат розіслано “21” листопада 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор філологічних наук Н.М.Сидоренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність обраної теми зумовлюється майже повною відсутністю у вітчизняному журналістикознавстві та історії журналістики, як і в історії української культури взагалі, об’єктивного дослідження преси православної церкви кінця ХІХ – початку ХХ ст. І це незважаючи на той значний інтерес, який викликають у науковців і громадськості процеси духовного розвитку України минулого і сьогодення. Важливість й актуальність дослідження вказаної теми визначаються як суто журналістикознавчими проблемами, так і загальнодуховними, націотворчими, історичними, релігієзнавчими, політичними, художньо-естетичними тощо.
Штучне припинення розвитку недержавної (некомуністичної) преси в Україні, яке відбулося у 1918 р., негативно вплинуло на процес вивчення всіх сегментів періодики минулого, церковної преси зокрема. Разом із тим, деякі групи газет і журналів досліджувалися і в радянські часи, хоча неповно і тенденційно. Періодичні видання релігійних організацій, а також імена і праці видавців, редакторів, журналістів і авторів, творчий доробок яких став змістом часописів вказаного сегмента, були вилучені з наукового та культурного контексту.
З ідеологічних причин залишилася поза увагою науковців духовна, виховна, освітня, культурологічна, літературна, журналістська спадщина представників духівництва. А ті аспекти, які все ж таки висвітлювались у науковій літературі, не завжди відповідали історичній правді, бо трактувалися з позицій непримиренного атеїзму. Саме це стало основою ігнорування широкої проблемно-тематичної палітри православних часописів.
Таким чином, з наукового обігу було вилучено значні за обсягом масиви періодики, у тому числі й видання православної церкви, що виходили в Україні впродовж ХІХ-початку ХХ ст. Проте більшість із них не втратила й сьогодні своєї духовної цінності. Вони залишаються неоціненними джерелами для релігійної освіти і виховання, мають історичну, культурну, філософсько-етичну цінність. Більша частина дидактико-релігійних та філософських публікацій, що містилася у цих часописах, актуальні і нині.
У представленому дослідженні вперше у вітчизняному журналістикознавстві та в зарубіжній україніці знайдено, описано, досліджено і виокремлено в певну систему більше 110 періодичних видань, що належали православній церкві.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: Преса православної церкви в Україні кінця Х1Х – початку ХХ століття: тематика і проблематика

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок