Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТВОРЧІСТЬ О.КОБЦЯ (ВАРАВВИ): РУХ ПРОБЛЕМАТИКИ І ПОЕТИКИ

Загрузка...

ТВОРЧІСТЬ О.КОБЦЯ (ВАРАВВИ): РУХ ПРОБЛЕМАТИКИ І ПОЕТИКИ

Назва:
ТВОРЧІСТЬ О.КОБЦЯ (ВАРАВВИ): РУХ ПРОБЛЕМАТИКИ І ПОЕТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,03 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
Погребенник Ярослава Володимирівна
УДК 821. 162.2 Кобець (Варавва) (092) “19”
ТВОРЧІСТЬ О.КОБЦЯ (ВАРАВВИ):
РУХ ПРОБЛЕМАТИКИ І ПОЕТИКИ
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Хропко Петро Панасович,
Національний педагогічний університет
ім.М.П.Драгоманова,
професор кафедри української літератури.
Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН України,
доктор філологічних наук, професор
Дончик Віталій Григорович,
Інститут літератури імені Т.Г.Шевченка
НАН України, завідувач відділу
української літератури ХХ століття;
кандидат філологічних наук, професор
Гуць Михайло Васильович,
Київський міжнародний університет,
професор кафедри загального і слов’янського мовознавства.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, кафедра української літератури ХХ століття
Інституту філології, Кабінет Міністрів України, м.Київ.

Захист відбудеться “ 11 ” червня 2002 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.04 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова за адресою: 01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова за адресою: 01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “ 7 ” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гальона Н.П.


Загальна характеристика роботи
У часи повернення на батьківщину екзильного літературного надбання, включення його до всеукраїнського духовного арсеналу перед вітчизняною філологічною наукою постав цілий ряд історико- й теоретико-літературних проблем. Чи не першочергова серед них – осмислення “материкового” й “діаспорного” мистецтва як системної цілісності, “як нашого національного багатства” (О.Мишанич). У випадку ж “двоколійності” художнього набутку того самого автора одним із важливих літературознавчих завдань є дослідження ідейно-стильової еволюції письменника у константних і сталих її координатах, з’ясування “внутрішнього зв’язку та стильової спадкоємності між обома дискретними станами української літератури” Астаф’єв Олександр. Образ і знак: Українська емігрантська поезія у структурно-семіотичній перспективі.– К.: Наук. думка, 2000.– С.13.. Цілісна й панорамна концепція новітнього письменства у повному й об’єктивному вигляді неможлива без урахування, зокрема, таких помітних літературних явищ, яким став у доробку О.Кобця (Варавви, 1893-1967) роман “Записки полоненого”, що витримав п’ять видань і приніс авторові славу “українського Ремарка”, проте й переслідування сталінського режиму.
Актуальність теми. Вилучення творчості екзильних письменників із наукового та культурного обігу за радянських часів, продиктоване ідеологічними причинами, зумовило назрілу потребу вивчення еволюційного руху проблематики і поетики О.Кобця-епіка, лірика й драматурга, всебічного осмислення результативності його індивідуального художнього внеску в українське письменство, місця його творчої спадщини у “двоколійному” літературному процесі та розкриття ролі редактора, перекладача і публіциста у громадсько-культурному житті України і діаспори.
Оскільки українська філологічна наука лише розпочала вивчення літературних здобутків письменника, існує необхідність, зібравши написане О.Кобцем, монографічно дослідити його різножанрову творчість 10-60-х рр. ХХ ст. Особливої уваги заслуговують: художньо-філософська концепція письменника; дифузія релігійного й філософського складників естетичного вирішення проблеми “людина і зброя”; синтез біографізму й автобіографічності; становлення і вияви цілісної творчої особистості митця та наслідки тоталітарного тиску на нього; проблеми авторського “я” і особливості літературного сюжето- і характеротворення, “мовостилю” (В.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ТВОРЧІСТЬ О.КОБЦЯ (ВАРАВВИ): РУХ ПРОБЛЕМАТИКИ І ПОЕТИКИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок