Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ВИРОБНИЦТВА ЕФІРНОЇ ОЛІЇ М’ЯТИ-СИРЦЮ З ЗАСТОСУВАННЯМ МЕМБРАННИХ ПРОЦЕСІВ

УДОСКОНАЛЕННЯ ВИРОБНИЦТВА ЕФІРНОЇ ОЛІЇ М’ЯТИ-СИРЦЮ З ЗАСТОСУВАННЯМ МЕМБРАННИХ ПРОЦЕСІВ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ВИРОБНИЦТВА ЕФІРНОЇ ОЛІЇ М’ЯТИ-СИРЦЮ З ЗАСТОСУВАННЯМ МЕМБРАННИХ ПРОЦЕСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,13 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ університет харчових технологій
 
ЖИТНЕЦЬКИЙ ІГОР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 665.52: 66.081.6
УДОСКОНАЛЕННЯ ВИРОБНИЦТВА
ЕФІРНОЇ ОЛІЇ М’ЯТИ-СИРЦЮ
З ЗАСТОСУВАННЯМ МЕМБРАННИХ ПРОЦЕСІВ
Спеціальність 05.18.12 - процеси й обладнання харчових,
мікробіологічних і фармацевтичних виробництв
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті харчових технологій Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, доцент Яровий Володимир Леонідович, Національний університет харчових технологій, перший проректор
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор
Сукманов Валерій Олександрович,
Донецький державний університет економіки і торгівлі імені М.І. Туган-Барановського,
декан факультету “Обладнання переробних і харчових виробництв”, завідувач кафедри “Загальноінженерні дисципліни”;
кандидат технічних наук, доцент
Немирович Петро Михайлович, Національний університет харчових технологій, доцент кафедри процесів і апаратів харчових виробництв та технології консервування
Провідна установа: |
Інститут харчової хімії і технології Національної академії наук України, м. Київ
Захист відбудеться “ 07 ” червня 2006 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.02 Національного університету харчових технологій за адресою:
01033 м. Київ, вул. Володимирська, 68, аудиторія А-311.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033 м. Київ, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий “ 28“ квітня ” 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.т.н., доц. В.Л. Зав’ялов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасне виробництво ефірних олій з ефіро-олійної сировини набуває широкого розвитку в зв’язку зі зростаючою потребою харчової, хімічної, фармацевтичної промисловості та побутової хімії в натуральних ароматизаторах.
Для виділення ефірних олій із рослинної сировини використовуються процеси пресування, сорбції, екстракції та способи їх інтенсифікації з застосуванням високо- та низькочастотних коливань.
Для фракціонування та концентрування ефірних олій застосовують такі способи, як температурно-ступінчаста перегонка, когобація, декантування, які характеризуються значними енергетичними витратами, тривалістю оброблення напівпродуктів та застосуванням металомісткого обладнання.
Найбільш енергоємною ділянкою вироблення ефірної олії м’яти-сирцю є отримання вторинної ефірної олії способом когобації з дистиляту, який містить до 5ефірної олії м’яти перцевої (ЕОМП). При цьому для отримання 1 кг вторинної олії необхідно витратити 90 кг пари.
Перспективним напрямом розвитку ефіроолійної промисловості є удосконалення існуючих виробництв та розроблення і впровадження високоефективних, екологічно чистих технологій комплексного перероблення ефіроолійних сировини.
Аналіз літературних джерел свідчить про те, що для концентрування, очищення харчових продуктів широко застосовуються баромембранні процеси, які мають відносно низькі енергетичні витрати і дозволяють проводити фракціонування розчинів без зміни їх нативних властивостей.
Вивчення та наукове обґрунтування процесу мембранного концентрування розчинів ефірної олії м’яти перцевої дасть змогу удосконалити апаратурно-технологічну схему виробництва ефірної олії м’яти-сирцю, зменшити енергетичні витрати та підвищити екологічну безпечність виробництва.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась відповідно до держбюджетних тематик науково-дослідних робіт НУХТ: “Розроблення основ технології натуральних харчових ароматизаторів композиційного спрямування з заданими ароматичними, фізико-хімічними та біологічно активними властивостями” №0102U000603; “Розроблення методики та способу препаративної імітованої дистиляції для контролю якості управління процесами технології натуральних ароматизаторів” №0105U001190.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ВИРОБНИЦТВА ЕФІРНОЇ ОЛІЇ М’ЯТИ-СИРЦЮ З ЗАСТОСУВАННЯМ МЕМБРАННИХ ПРОЦЕСІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок