Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Діяльність видавництва “Карпати” в краєзнавчому русі України (1945 – 1991 рр.)

Діяльність видавництва “Карпати” в краєзнавчому русі України (1945 – 1991 рр.)

Назва:
Діяльність видавництва “Карпати” в краєзнавчому русі України (1945 – 1991 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,50 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ
БІЛАНИЧ Галина Петрівна
УДК 655.4 (477.8)
Діяльність видавництва “Карпати”
в краєзнавчому русі України
(1945 – 1991 рр.)
17.00.01 теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і туризму України, м. Київ
Науковий керівник | доктор педагогічних наук, професор
ПОПЛАВСЬКИЙ МИХАЙЛО МИХАЙЛОВИЧ, Київський національний університет культури
і мистецтв.
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук,
професор кафедри правознавства
ОРЛЕНКО ВАСИЛЬ ІВАНОВИЧ,
Київського національного торговельно-
економічного університету;
кандидат історичних наук,
старший науковий співробітник
ЗВОРСЬКИЙ СЕРГІЙ ЛЕОНІДОВИЧ,
Науково-дослідного інституту архівної справи
та документознавства.
Провідна установа: | Інститут історії України НАН України
Міністерства освіти і науки України, відділ історії України другої половини ХХ століття.
 
Захист відбудеться 23.02.2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (0113,м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд.209).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (0113,м. Київ, вул.. Щорса, 36).
Автореферат розісланий 18.01. 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 Б.В.Деменко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність дослідження. В сучасних умовах відродження та розвитку вітчизняної культури посилюється інтерес наукової громадськості до поглибленого вивчення маловідомих сторінок історії культури України та її регіонів, внеску останніх у загальнонаціональні духовні надбання.
Книжкова продукція, випущена у видавництві “Карпати” як єдиному книговидавничому центрі в Карпатському регіоні у другій половині ХХ ст., значною мірою сприяє збереженню історичної та культурної пам’яті народу, є джерелом інформації та одним із факторів розвитку духовної культури регіону в цілому і краєзнавчого руху зокрема.. Історія створення видавництва та поширення його книжкової продукції, результати функціонування підприємства в краї становлять певний науковий і краєзнавчий інтерес. Економічний, суспільно-політичний, науковий та культурний розвиток даної території зумовлював цільове призначення та мовну ознаку виданих книг.
В умовах сучасної перебудови книговидавничої справи в Україні усвідомлюється необхідність у наукових працях, що аналізували б історичну практику книговидавничої діяльності минулого не тільки в загальному плані, а й в конкретному аспекті, такому, наприклад, як краєзнавство..
Звернення до цієї теми актуальне також з огляду на важливість вивчення досвіду, набутого працівниками видавництва “Карпати”, аналізу їх досягнень і прорахунків в контексті відображення й оновлення національно-культурного життя в Україні, висвітлення незаперечних заслуг у розвитку українського книговидавництва, примноження найкращих традицій у сфері видавничої політики.
Наразі немає узагальнюючого дослідження, де б у динаміці розглядалися шляхи становлення та розвитку, розкривалися загальнонаціональні і регіональні особливості видавничої діяльності “Карпат”, характеризувалися види видань, визначалася їхня роль і місце в культурному процесі. Ґрунтовного опрацювання, систематизації та введення до наукового обігу потребують численні архівні документи, публікації, інші джерелознавчі матеріали з зазначеної проблематики.
Аналіз книговидавничої справи “Карпат” дозволяє висвітлити недостатньо досліджені сторінки вітчизняної історії регіонального книговидання. З його допомогою реально здійснити історико-книгознавчу та бібліографічну реконструкцію книговидавничого асортименту в регіоні в другій половині ХХ ст., що суттєво розширить джерельну базу історії Закарпаття.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Діяльність видавництва “Карпати” в краєзнавчому русі України (1945 – 1991 рр.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок