Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> б-ГАЛОГЕНОЗАМІЩЕНІ в-АЛКОКСИВІНІЛ(ПОЛІФТОРАЛКІЛ)КЕТОНИ В СИНТЕЗАХ ГЕТЕРОЦИКЛІЧНИХ ФТОРОВМІСНИХ БІОРЕГУЛЯТОРІВ

б-ГАЛОГЕНОЗАМІЩЕНІ в-АЛКОКСИВІНІЛ(ПОЛІФТОРАЛКІЛ)КЕТОНИ В СИНТЕЗАХ ГЕТЕРОЦИКЛІЧНИХ ФТОРОВМІСНИХ БІОРЕГУЛЯТОРІВ

Назва:
б-ГАЛОГЕНОЗАМІЩЕНІ в-АЛКОКСИВІНІЛ(ПОЛІФТОРАЛКІЛ)КЕТОНИ В СИНТЕЗАХ ГЕТЕРОЦИКЛІЧНИХ ФТОРОВМІСНИХ БІОРЕГУЛЯТОРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,92 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІООРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ ТА НАФТОХІМІЇ
Качарова Лілія Миколаївна
УДК 547.321 : 547.7
б-ГАЛОГЕНОЗАМІЩЕНІ в-АЛКОКСИВІНІЛ(ПОЛІФТОРАЛКІЛ)КЕТОНИ В СИНТЕЗАХ ГЕТЕРОЦИКЛІЧНИХ ФТОРОВМІСНИХ БІОРЕГУЛЯТОРІВ
02.00.10 – біоорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі тонкого органічного синтезу Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, с.н.с.
Герус Ігор Іванович
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, м. Київ
старший науковий співробітник відділу тонкого органічного синтезу
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, с.н.с.
Броварець Володимир Сергійович
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, м. Київ
провідний науковий співробітник
кандидат хімічних наук, с.н.с.
Ярмолюк Сергій Миколайович
Інститут молекулярної біології та генетики НАН України, м. Київ
старший науковий співробітник
Провідна установа: Інститут органічної хімії НАН України, м. Київ,
відділ хімії фторорганічних сполук
Захист відбудеться 20 грудня 2002 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.220.01 в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України (02094, Київ-94, вул. Мурманська 1).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України (02094, Київ-94, вул. Мурманська 1).
Автореферат розісланий 20 листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.М. Федоряк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хімія фторорганічних сполук за останні десятиліття інтенсивно розвивається. Значна кількість робіт у цій області присвячена модифікації природних сполук введенням атома фтору чи поліфторалкільного замісника. Такі фторопохідні часто проявляють значно вищу біологічну активність, ніж нефторовані речовини, а деякі гетероциклічні сполуки, що містять трифторометильну групу, вже використовуються в якості лікарських препаратів (наприклад, трифтазин, трифторотимідин). Тому розробка ефективних методів одержання фторовмісних гетероциклів та вихідних сполук для їх синтезу є актуальним і перспективним напрямком. Більшість відомих підходів до синтезу таких гетероциклів має свої, часом значні недоліки. Це пов'язано або з важкодоступністю вихідних сполук або з тим, що вони є не зручними в роботі. Особливо проблемною задачею є введення трифторометильної групи, яку часто не вдається безпосередньо ввести в певне положення гетероциклу. б,в-Ненасичені трифторометилкетони (трифторометил-б,в-енони) успішно використовуються як доступні та зручні “будівельні блоки” для одержання гетероциклів із трифторометильною групою.
Галогенокетони давно і плідно застосовуються у синтезі різноманітних гетероциклічних сполук. Тому з теоретичної і практичної точки зору актуальними є розробка селективних методів синтезу та дослідження властивостей фторованих б-галогенокетоальдегідів, хімічними еквівалентами яких є б-галогено-в-алкоксивініл(поліфторалкіл)кетони. Це дозволить значно розширити їх синтетичні можливості у порівнянні з фторовмісними б,в-енонами, особливо у реакціях гетероциклізації, продукти яких можуть виявитися потенційними біорегуляторами.
Зв'язок роботи з науковими планами та темами. Дисертаційна робота виконувалась у рамках тематичних планів ІБОНХ НАН України (тема № 2.1.10.19-97, № держреєстрації 0197U009981) відділу тонкого органічного синтезу та була підтримана Міжнародним науковим фондом (INTAS-UA-95-0095).
Мета і завдання дослідження. Основна мета роботи полягала у дослідженні реакції галогенування в-алкоксивініл(поліфторалкіл)кетонів та вивченні властивостей продуктів цієї реакції - б-галогено-в-алкоксивініл(поліфторалкіл)кетонів. Головними завданнями при виконанні роботи були: вивчення реакції галогенування фторованих енонів різної будови, дослідження взаємодії б-галогено-в-алкоксивініл(поліфторалкіл)кетонів з амінами та циклічними амідінами, розробка препаративних методів синтезу 3-трифторацетил похідних імідазо[1,2-x]азинів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: б-ГАЛОГЕНОЗАМІЩЕНІ в-АЛКОКСИВІНІЛ(ПОЛІФТОРАЛКІЛ)КЕТОНИ В СИНТЕЗАХ ГЕТЕРОЦИКЛІЧНИХ ФТОРОВМІСНИХ БІОРЕГУЛЯТОРІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок