Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: ЖАБОТИНСЬКИЙ ЕТАП РАННЬОГО ЗАЛІЗНОГО ВІКУ ДНІПРОВСЬКОГО ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ (за матеріалами Жаботинського поселення)

ЖАБОТИНСЬКИЙ ЕТАП РАННЬОГО ЗАЛІЗНОГО ВІКУ ДНІПРОВСЬКОГО ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ (за матеріалами Жаботинського поселення) / сторінка 11

Назва:
ЖАБОТИНСЬКИЙ ЕТАП РАННЬОГО ЗАЛІЗНОГО ВІКУ ДНІПРОВСЬКОГО ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ (за матеріалами Жаботинського поселення)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,54 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
На основі колекції Жаботинського поселення створена докладна типолого-статистична характеристика кераміки жаботинського етапу. Простежені витоки матеріальної культури жаботинського етапу та динаміка їх метаморфози на основі взаємодії традиційних та інноваційних компонентів. У результаті аналізу різнокатегоріальних матеріалів Жаботинського поселення запропонована структурна схема жаботинського етапу, що відбиває хронологічний розподіл матеріалів і спрямованість культурних зв'язків. Здійснено періодизацію і розроблено хронологію Жаботинського поселення у тісному зв'язку із хронологією гальштатських культур.
За обґрунтування хронології горизонтів Жаботинського поселення та співвіднесення з ними курганних старожитностей передскіфської та ранньоскіфської доби проведено порівняльну хронологію жаботинського етапу по центральноєвропейській, передньоазійській та східноазійській хронологічним системам з виходом на опорні пам’ятки хронології раннього залізного віку Центральної Европи та Передньої Азії.
Дані типологічного аналізу й хронології дозволяють змоделювати процес культурогенезу та вирішити питання виникнення культури на підставі аналізу її культурних зв'язків. Виділення особливого жаботинського етапу раннього залізного віку в українському правобережному Лісостепу виправдано. При цьому, стосовно ЧК жаботинські пам'ятки формують особливий культурно інноваційний горизонт. Особливо наочно це виявляється в керамічному комплексі. В той же час слід вказати також на зміну місць поселень, модифікацію поховального обряду (Іллінська В.А.), культової сфери, появу нових типів жител, зміни на рівні домашніх промислів і ремесел і тощо. Хронологічно зміни між Чорноліссям і Жаботином також збігаються із кліматичними змінами фіналу суббореала початку субатлантикума. Між Чорноліссям та Жаботином відбулася культурна трансформація, що привело до формування нової культури.
Періодизація і хронологія жаботинських матеріалів дозволяє максимально узгодити різні культурні явища в синхронії й діахронії, а також зробити наступний висновок. Інноваційний комплекс жаботинського етапу-локальне явище, культурогенез якого відбувся в Середньому Подніпров'ї в басейні р. Тясмин і в значній мірі переорієнтував населення цього регіону на культурні стандарти середнього гальштату. Цей процес значно слабкіше торкнувся інших територій ЧК, де традиції і культурні стандарти Чорнолісся виявилися сильніші. Імовірно, цим пояснюється й недовговічність нового культурного явища, і наступне повернення до традиційних стандартів та значної замкнутості культури. Культурна трансформація матеріального комплексу Жаботина - це випадок фіксації процесу формування нового культурного утворення, що не було завершено. Поглиблене подальше його вивчення дозволить визначити фактори, що сприяють або, навпроти, блокують їхнє формування.
СПИСОК ОСНОВНИХ ПУБЛІКАЦІЙ ЗА ТЕМОЮ ДИСЕРТАЦІЇ
Статті, опубліковані в наукових фахових виданнях:
1.Периодизация Жаботинского поселения // Археологічні відкриття в Україні 2001 - 2002 рр. – К., 2003. – С. 325-332.
2.Основы хронологии предскифского и раннескифского времени // Проблемы скифо-сарматской хронологии – Запорожье, 2004 – С. 86-92.
3.Daragan M. Die Periodisierung und Chronologie der Siedlung Ћabotin // Eurasia Antiqua. – 2004. – 10.– S.55-146.
4.До питання про перегляд основ хронології передскіфського та ранньоскіфського часу Північного Причорномор’я // Археологія. – 2005. – С.12-18.
Статті в збірках наукових праць:
5.О финале культуры Позднего Чернолесья в Среднем Поднепровье // На пошану Софії Станіславівни Березанської. – К.: Шлях, 2005. – С.283-296.
Матеріали конференцій та тези доповідей:
6.О культурно-хронологическом соотношении новочеркасского и РСК-1 комплексов // Сучасні проблеми археології. – К., 2002. - C.65-67.
7.К проблеме жаботинского этапа // Проблемы истории и археологии Украины. – Харьков, 1999. -С. 30-31.
8.О находках античной керамики на Жаботинском поселении // Ольвія та античний світ.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ЖАБОТИНСЬКИЙ ЕТАП РАННЬОГО ЗАЛІЗНОГО ВІКУ ДНІПРОВСЬКОГО ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ (за матеріалами Жаботинського поселення)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок