Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ЖАБОТИНСЬКИЙ ЕТАП РАННЬОГО ЗАЛІЗНОГО ВІКУ ДНІПРОВСЬКОГО ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ (за матеріалами Жаботинського поселення)

ЖАБОТИНСЬКИЙ ЕТАП РАННЬОГО ЗАЛІЗНОГО ВІКУ ДНІПРОВСЬКОГО ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ (за матеріалами Жаботинського поселення) / сторінка 9

Назва:
ЖАБОТИНСЬКИЙ ЕТАП РАННЬОГО ЗАЛІЗНОГО ВІКУ ДНІПРОВСЬКОГО ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ (за матеріалами Жаботинського поселення)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,54 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Рідше зустрічається столова кераміка, орнаментована різьбленим і канельованим орнаментом. Різьблений декор у переважній більшості простий лінійний. На мисках 2-го типу значне поширення одержує орнаментація проколами й наколами. Набагато рідше представлена пластичний декор. Миски 1-го типу одиничні, на мисках 3-го типу зникають грані, а 4-й тип має тільки наліпні валики та проколи під вінцем. Із черпаків 2-го типу домінують неорнаментовані. З'являється зооморфне оформлення відростків черпаків. До початку ГЖ-3 відноситься кістяний трьохдірчатий псалій, орнаментований виїмчастими трикутниками з р. 9. Фінал ГЖ-3 маркує східногрецька кераміка середини VII ст. до н.е.
Якщо в ГЖ-2, у порівнянні з ГЖ-1, відбулися і якісні, і кількісні зміни в складі керамічного комплексу, то в ГЖ-3 у порівнянні з ГЖ-2 фіксуються переважно кількісні зміни. Часто аналогічні знахідки зустрічаються в різночасових горизонтах, що є ймовірною вказівкою на коротку хронологію останніх, а також віддзеркалює значну динамічність змін, що відбулися.
3.3. Хронологія поселення. Хронологія горизонту Жаботин I визначалися зіставленням з попереднім пізньочорноліським горизонтом Середнього Дніпра, Середнього Дністра, з колом культур орнаментованого гальштату, середньогальштатською культурою Басарабь.
Всі провідні типи кераміки ГЖ-1 відсутні в пізньочорноліських пам'ятках і є стосовно них інноваціями. Зіставлення пізньочорноліських матеріалів Подніпров'я і Подністров'я з матеріалами культури Козія-Сахарна, показало, що якщо в ГЖ-1 й чорнолісько-жаботинських пам'ятках Середнього Дністра простежується вплив пізньої Сахарни-Козії та присутні елементи культури Басарабь, то культура пізнього Чорнолісся Середнього Дніпра може бути зіставлена тільки з ранньою Сахарною-Козією і родинними їй групами орнаментованого гальштату, у першу чергу з культурою Бабадаг II. Всі провідні типи столового посуду та деякі з елементів орнаментації кераміки ГЖ -1 у цілому відповідають другому етапу розвитку культури Козія-Сахарна, особливо її східному варіанту Сахарна, горизонту Сахарна-Басарабь (по М.Т.Кашубі) та пізньочорноліським пам'яткам Середнього Подністров'я. Верхня межа Сахарнянских пам'яток не виходить за межі першої половини VIII ст. до н.е. частково співіснуючи з ранньою культурою Басарабь (Кашуба. 2000, 352). Ці дані, а також власне кераміка 1-й фази культури Басарабь із ГЖ -1 дозволяє окреслити час його існування в межах першої половини VIII ст. до н.е. При цьому, всі відомі хроноіндикатори ЧК Середнього Подніпров'я впевнено відносяться тільки до IX ст. до н.е.
Хронологія горизонту Жаботин II. Зіставлення по лінії канельованої кераміки ГЖ-2 з колом середньогальштатських культур Центральної й Південно-Східної Європи та речей НЧ і РСК кола з речами т.зв. "фрако-кіммерійського" типу показало, що цей горизонт синхронний фазам II / III культури Басарабь, горизонту Теляк - III і Мезочат -II, часу фіналу НаВ3 – початку НаС (НаС-1). Синхронізація з фазою II культури Басарабь підтверджується появою в ГЖ-2 деяких елементів орнаментації („мальтійські” хрести, радіальні орнаменти), що діагностують цю фазу (Guma, 1993). У пам'ятках східноальпійського гальштату кераміка фази Басарабь II також відповідає матеріалам етапів НаВ3-НаС1 (Ebner, 1996; Metzner-Nebelsick, 1992). Перехресні зіставлення із цими старожитностями дозволяють зробити висновок, що другий горизонт Жаботинського поселення датується не пізніше середини-кінця VIII ст. до н.е. Це відповідає пізньому датуванню старожитностей фази РСК-1, а також початку РСК-2.
Хронологія горизонту Жаботин III. На підставі кореляції типів кераміки Жаботинського поселення з датованими комплексами Немирівського та Трахтемирівського городищ встановлена синхронність ГЖ-III першому ранньоскіфському горизонту (доантичному) Немирівського городища й початковому етапу Трахтемирівського. Наприкінці ГЖ- III на всіх цих пам'ятках з'являється античний імпорт першої половини – середини VII ст. до н.е. (кераміка пізньогеометричного стилю – кілики Вird bowl -та етапу MWG I), що дозволяє датувати кінець цього горизонту не пізніше цього часу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ЖАБОТИНСЬКИЙ ЕТАП РАННЬОГО ЗАЛІЗНОГО ВІКУ ДНІПРОВСЬКОГО ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ (за матеріалами Жаботинського поселення)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок