Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНАРХІЯ ЯК СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНИЙ ФЕНОМЕН (АКСІОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)

Загрузка...

АНАРХІЯ ЯК СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНИЙ ФЕНОМЕН (АКСІОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)

Назва:
АНАРХІЯ ЯК СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНИЙ ФЕНОМЕН (АКСІОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,38 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського
Хромова Ольга Ігорівна
УДК 305.8: 124.5
АНАРХІЯ ЯК СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНИЙ ФЕНОМЕН
(АКСІОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)
09.00.03. – Соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук
Сімферополь - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі психології і соціології Донецького державного технічного університету, Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - доктор філософських наук, професор
Ніколко Володимир Миколайович,
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського, професор кафедри філософії
Офіційні опоненти - доктор філософських наук, професор
Ялі Іван Олександрович,
Донецький державний університет економіки і
торгівлі, завідуючий кафедрою філософських
наук
- кандидат філософських наук, доцент
Чемшит Олександр Олександрович
Севастопольський державний технічний
університет, завідуючий кафедрою філософських
і соціальних наук
Провідна установа - Запорізький державний університет,
кафедра філософії, Міністерство освіти і науки
України, м. Запоріжжя
Захист відбудеться “ 12 ” жовтня 2000 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.01 у Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського (95007, м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4, конференц. зал)
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського (95007 м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4).
Автореферат розісланий “ 8 ” вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кремінський О. І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В наш час дедалі більш очевидною стає неможливість за допомогою виключно пізнавальних методів осмислити велику кількість явищ навколишнього світу і, особливо, світу людських стосунків. Тому, поряд із теоретико-когнітивним підходом, все більш важливе значення в пізнанні та освоєнні соціального буття набуває ціннісний, аксіологічний підхід.
Процеси, що відбуваються в сучасному світі, глибокі і радикальні зміни у всіх сферах політичного, соціально-економічного і культурного життя суспільства не укладаються в традиційні схеми розуміння еволюції соціальних систем. Сьогодні цілком очевидно, що суспільство розвивається не тільки за лінійними законами, не на основі суворого детермінізму, або, принаймні, не всі процеси, що відбуваються в суспільному житті, можна пояснити тільки з позицій детермінізму. І історичний процес являє собою аж ніяк не послідовну логічну зміну суспільно-економічних формацій, а скоріше, боротьбу людей за реалізацію в дійсності тих або інших цінностей.
Саме цінності лежать в основі менталітету суспільства. Вони є інтегративною основою як для будь-якого індивіда окремо, так і для соціальної групи, нації, усього людства в цілому. Цінності забезпечують зв'язок між індивідом і соціальною структурою суспільства; визначають, зрештою, напрямки соціального розвитку.
Проблема цінностей особливо загострюється в так звані “переламні”, кризові епохи. Та й самі кризи в суспільному розвитку, як правило, спровоковані руйнацією ціннісної основи соціуму. Якщо пануюча система цінностей поставлена під сумнів, починається болісний процес руйнації старих ціннісних орієнтирів, пошуку і зміни суспільством і окремими його членами нових сенсожиттєвих цілей та ідеалів. І лише на шляху здобуття нових цінностей можливий вихід із кризи.
Українське суспільство в останнє десятиліття переживає період трансформації соціокультурної парадигми, а виходить, і зміни, у першу чергу, ціннісних орієнтирів. Ми живемо в епоху “переоцінки цінностей”, тому аналіз фундаментальних явищ соціального життя з позицій аксіології набуває сьогодні особливо актуальне звучання.
Одним із таких явищ соціального життя виступає анархія. У радянському суспільстві склалося негативне відношення до цього явища, що дотепер не переборено. Вважається, що анархія і хаос, анархія і свавілля, анархія і розруха - синоніми.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: АНАРХІЯ ЯК СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНИЙ ФЕНОМЕН (АКСІОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок