Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ МОТИВАЦІЇ ВИВЧЕННЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ДИСЦИПЛІН МАЙБУТНІМИ ВЧИТЕЛЯМИ ПРАЦІ І ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ

ФОРМУВАННЯ МОТИВАЦІЇ ВИВЧЕННЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ДИСЦИПЛІН МАЙБУТНІМИ ВЧИТЕЛЯМИ ПРАЦІ І ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ МОТИВАЦІЇ ВИВЧЕННЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ДИСЦИПЛІН МАЙБУТНІМИ ВЧИТЕЛЯМИ ПРАЦІ І ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,80 KB
Завантажень:
211
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського
Міхеєва Людмила Василівна
УДК 378.147
ФОРМУВАННЯ МОТИВАЦІЇ ВИВЧЕННЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ДИСЦИПЛІН МАЙБУТНІМИ ВЧИТЕЛЯМИ ПРАЦІ І ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Вінниця – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Хмельницькому національному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Сметанський Микола Іванович,
Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського,
кафедра педагогіки, завідувач.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України
Сидоренко Віктор Костянтинович,
Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова, завідувач кафедри трудового навчання та креслення;
кандидат педагогічних наук, доцент
Шахов Володимир Іванович,
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, доцент кафедри педагогіки.
Провідна установа: Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Тернопіль.
Захист відбудеться “22” червня 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 05.053.01 у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського за адресою: 21001, м. Вінниця, вул. Острозького, 32, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського за адресою: 21001, м. Вінниця, вул. Острозького, 32.
Автореферат розіслано 19 травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М. Коломієць


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Соціальні, економічні, політичні та духовні перетворення в Україні переконують, що їх ефективне здійснення та переведення на якісно новий рівень вимагають покращення теоретичної та практичної підготовки спеціалістів вищої кваліфікації. У зв’язку з цим особливої актуальності набуває пошук внутрішніх резервів підвищення ефективності навчально-професійної діяльності майбутніх учителів праці і професійного навчання. Такими внутрішніми джерелами активності особистості у процесі набуття знань, умінь і навичок, необхідних для подальшого навчання, самоосвіти та майбутньої професійної діяльності, є насамперед мотиви, потреби, інтереси, прагнення, ставлення до навчання. Оптимізація освіти у вищій школі передбачає цілеспрямоване формування в молоді позитивного ставлення до набуття знань. Учіння, як і будь-яка свідома діяльність, у суб’єктивному плані – це наслідок реалізації прагнень людини до задоволення своїх потреб. У процесі навчання майбутні вчителі праці і професійного навчання виступають не лише як об’єкт впливу, але й як суб’єкт діяльності, спонукуваний наявними в них пізнавальними і професійними інтересами та іншими мотивами. Інакше кажучи, мотиви учіння, як активізуюча сила навчання, є однією з умов успішної навчальної діяльності. На думку А. Маркової, знання про мотиваційну сферу особистості і про мотиваційну основу конкретного процесу учіння рівносильне знанню про рушійні сили цього процесу. Жоден, навіть висококваліфікований викладач, не досягне бажаного результату, якщо його зусилля не будуть узгоджені з мотиваційною основою конкретного процесу учіння. Успішне розв’язання проблеми мотивації навчальної діяльності значно впливає на якість підготовки майбутніх фахівців. Тому дослідження мотиваційної сфери особистості як фактора ефективності навчальної діяльності є одним із найбільш актуальних наукових завдань.
Підготовка майбутніх учителів трудового і професійного навчання у сучасних умовах характеризується специфічними особливостями, зумовленими якісною неоднорідністю майбутньої педагогічної діяльності. Їхня педагогічна діяльність, у процесі якої проектуються і формуються знання, вміння і навички майбутніх педагогів, посідає важливе місце в суспільному житті.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ МОТИВАЦІЇ ВИВЧЕННЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ДИСЦИПЛІН МАЙБУТНІМИ ВЧИТЕЛЯМИ ПРАЦІ І ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок