Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИДАКТИЧНІ ОСНОВИ КУРСУ ПРОФОРІЄНТАЦІЇ В ПІДГОТОВЦІ ВЧИТЕЛЯ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ

ДИДАКТИЧНІ ОСНОВИ КУРСУ ПРОФОРІЄНТАЦІЇ В ПІДГОТОВЦІ ВЧИТЕЛЯ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ

Назва:
ДИДАКТИЧНІ ОСНОВИ КУРСУ ПРОФОРІЄНТАЦІЇ В ПІДГОТОВЦІ ВЧИТЕЛЯ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,37 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.Драгоманова
ХАРЛАМЕНКО Валентина Борисівна
УДК 378.147:371.13.337.38
ДИДАКТИЧНІ ОСНОВИ КУРСУ ПРОФОРІЄНТАЦІЇ В ПІДГОТОВЦІ ВЧИТЕЛЯ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ
13.00.02 – Теорія і методика трудового навчання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2002


Дисертація є рукописом.
Робота виконана у Національному педагогічному університеті
імені М.П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: - доктор педагогічних наук, професор
Сидоренко Віктор Костянтинович,
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, завідувач кафедри трудового навчання та креслення.
Офіційні опоненти: - доктор педагогічних наук
Волощук Іван Степанович,
Інститут педагогіки, вчений секретар;
кандидат педагогічних наук, доцент
Янцур Микола Сергійович,
Рівненський державний гуманітарний університет, завідувач кафедри професійної і трудової підготовки.
 
Провідна установа:- Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, кафедра педагогіки, м.Київ.
Захист відбудеться 12 березня 2002 р. о 14.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.05 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано 11 лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Захарченко Р.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Тенденції соціально-економічних перетворень у суспільстві зумовлюють необхідність активізації професійного самовизначення молоді, і передусім, учнів загальноосвітніх закладів.
Сучасний ринок праці потребує працівників, спроможних досягати на своїх робочих місцях високих результатів. Однак відомо, що високих показників у трудовій діяльності людина досягає тільки тоді, коли обирає професію за своїм покликанням, інтересами, здібностями, психофізіологічними особливостями. Отже, чим більша обізнаність школяра зі світом професій, чим краще він знатиме свої індивідуальні особливості та кон'юнктуру ринку праці, тим більш оптимальнішим буде його вибір.
Значні можливості для надання допомоги учням у їх професійному самовизначенні має вчитель трудового навчання.
Основою для цього є широкий профорієнтаційний зміст трудового навчання та його предметні дидактичні завдання.
Але, як показує практика, сучасний учитель трудового навчання, в умовах сьогодення, недостатньо підготовлений до реалізації профорієнтаційних функцій.
Таким чином виникає протиріччя між необхідністю проведення активної профорієнтаційної роботи в процесі трудового навчання і недостатньою підготовкою до неї вчителів. Отже, забезпечення відповідної підготовки майбутнього вчителя трудового навчання до практичної реалізації мети професійної орієнтації в сучасній школі є актуальною психолого-педагогічною та методичною проблемою.
На сьогодні науковцями досліджені загальні основи побудови системи профорієнтації, зокрема в роботах А.П.Боровського, М.М.Захарова, Л.А.Йовайши, Є.А.Клімова, І.М.Назимова, Є.М.Павлютенкова, К.К.Платонова, П.М.Потапенка, А.Д.Сазонова, В.Ф.Сахарова, В.Д.Симоненка, Д.А.Сметаніна, М.К.Степанкова, Б.А.Федоришина, С.Фукуями, С.М.Чистякової, М.М.Чистякова, Г.В.Щокіна, В.В.Ярошенка та інших.
У низці досліджень розглянуто підготовку студентів до профорієнтаційної роботи в школі (В.В.Андарало, М.Т.Благінін, М.А.Весна, О.С.Бєлих, Г.П.Бондаренко, Л.І.Бондарчук, К.Ж.Жубаєв, С.Т.Золотухіна, Н.А.Ховрич, Н.Ш.Шадиєв, Л.М.Шмигірілова та ін).
В роботах А.І.Войтка, В.П.Зінченка, Г.І.Клімова, І.О.Седляра, М.С.Янцура обґрунтовано систему підготовки спеціалістів з професійної орієнтації (методистів, профконсультантів, психологів). Ученими розроблено навчальні програми і посібники з різних аспектів профорієнтаційної підготовки.
Але на сьогодні не визначено єдиного змісту курсу "Профорієнтація і методика профорієнтаційної роботи" в системі ступеневої підготовки вчителів трудового навчання у вищих педагогічних закладах України, дидактично не обґрунтовано основи курсу, чітко не визначена система профорієнтаційної підготовки майбутніх фахівців зі спеціальності "Педагогіка і методика середньої освіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДИДАКТИЧНІ ОСНОВИ КУРСУ ПРОФОРІЄНТАЦІЇ В ПІДГОТОВЦІ ВЧИТЕЛЯ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок