Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРІЯ, СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ МУЗЕЙНОЇ МЕРЕЖІ ЙОРДАНІЇ

ІСТОРІЯ, СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ МУЗЕЙНОЇ МЕРЕЖІ ЙОРДАНІЇ

Назва:
ІСТОРІЯ, СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ МУЗЕЙНОЇ МЕРЕЖІ ЙОРДАНІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,04 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КУЛЬТУРИ
ХАССАН М.Х.БАНІ МУСТАФА
УДК 069.02:72 (569.5)
ІСТОРІЯ, СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ
РОЗВИТКУ МУЗЕЙНОЇ МЕРЕЖІ ЙОРДАНІЇ
Спеціальність 17.00.08 – музеєзнавство; зберігання
художніх цінностей та пам'яток архітектури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії культури Міністерства культури і мистецтв України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Кравченко Олександр Васильович,
Харківська державна академія культури,
доцент кафедри теорії і історії культури
Офіційні опоненти: - доктор історичних наук, професор
Сорочан Сергія Борисовича,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри історії стародавнього світу та
середніх віків
кандидат історичних наук
Сніжко Ірина Анатоліївна,
Харківський історичний музей Міністерства культури
і мистецтв України, провідний науковий співробітник
відділу археології
Провідна установа: - Інститут сходознавства ім. А. Кримського
Національної академії наук України, М. Київ
Захист відбудеться 09.10.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.807.01 у Харківській державній академії культури за адресою: 61003, м. Харків, Бурсацький спуск, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківської державної академії культури за адресою: м. Харків, Бурсацький спуск, 4.
Автореферат розісланий 09.09.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства Лошков Ю.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Місія сучасних музеїв полягає у тому, щоб зробити культурно-історичну спадщину невичерпним джерелом софійних знань і знаряддям суспільного розвитку. Зростання ролі музеїв у соціокультурних процесах призвело до переосмислення концепції музею, удосконалення національних музейних мереж з метою активізації їх соціального впливу, розширення міжнародної співпраці в музейній сфері. Цими обставинами зумовлено важливість вивчення і узагальнення історичного досвіду музейного будівництва, накопиченого як світовою спільнотою, так і окремими країнами, необхідність перегляду і подальшого розвитку теоретичних положень музеології з огляду на нову культурно-історичну ситуацію.
Великі музейні країни Європи, Америки, Азії, де здавна існують наукові музеологічні школи, вирішують ці задачі послідовно й успішно. У більш складному становищі опинилися держави, які нещодавно розпочали формування музейних мереж, не мають достатньої кількості фахівців-теоретиків, а отже - міцного наукового підгрунтя для здійснення музеологічних проектів на рівні сучасних вимог. До них належить і Йорданія – невелика держава на Близькому Сході, котра отримала політичну незалежність лише у 1946 році і сформувала свою музейну інфраструктуру впродовж останніх десятиліть ХХ століття.
Актуальність теми. Доцільність і своєчасність дисертаційного дослідження, присвяченого ключовим питанням розвитку музейної справи Йорданії зумовлена цілим рядом факторів.
По-перше, територія Йорданії є одним з найдавніших осередків світової культури з численними унікальними пам'ятками, що становлять загальнолюдську цінність. Це зобов'язує музеєзнавців до розробки належної теоретичної бази йорданського музейництва як оптимального засобу актуалізації культурної спадщини.
По-друге, науково обгрунтована музеєфікація культурно-історичних пам'яток Йорданії становить реальну можливість створення економічно ефективної музейно-туристичної інфраструктури, що надзвичайно важливо для держави, яка не відзначається потужним промислово-фінансовим потенціалом.
По-третє, повноцінне функціонування національної системи музейної комунікації необхідне для зміцнення історичної самосвідомості громадян, підвищення освітнього рівня загалу, морального і естетичного виховання молоді, яка складає більшість населення країни.
Але досі йорданські та зарубіжні дослідники не приділяли достатньої уваги історії становлення і розвитку музейної справи в Йорданії, особливостям національної музейної мережі, перспективним напрямам музейного будівництва та комунікації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІСТОРІЯ, СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ МУЗЕЙНОЇ МЕРЕЖІ ЙОРДАНІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок