Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АЛГОРИТМИ І АПАРАТНО- ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПОШУКУ ЗОБРАЖЕНЬ В ГРАФІЧНИХ БАЗАХ ДАНИХ

АЛГОРИТМИ І АПАРАТНО- ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПОШУКУ ЗОБРАЖЕНЬ В ГРАФІЧНИХ БАЗАХ ДАНИХ

Назва:
АЛГОРИТМИ І АПАРАТНО- ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПОШУКУ ЗОБРАЖЕНЬ В ГРАФІЧНИХ БАЗАХ ДАНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,36 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД“
Донецький національний технічний університет”
КОСТЮКОВА НАТАЛЯ СТЕФАНІВНА
УДК 681.3
АЛГОРИТМИ І АПАРАТНО- ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПОШУКУ ЗОБРАЖЕНЬ В ГРАФІЧНИХ БАЗАХ ДАНИХ
05.13.13- ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ МАШИНИ, СИСТЕМИ І МЕРЕЖІ
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк- 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному вищому навчальному закладі “Донецький національний технічний університет” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник |
доктор технічних наук, професор
Башков Євген Олександрович,
проректор із наукової роботи, завідувач кафедри “Прикладна математика і інформатика” Державного вищого навчального закладу “Донецький національний технічний університет” МОН України, м. Донецьк
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор
Погорілий Сергій Дем’янович,
заступник завідувача кафедри “Напівпровідникова електроніка” Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (м.Київ)
кандидат технічних наук, доцент
Шевцов Дмитро Валерійович,
доцент кафедри “Прикладна математика і теорія систем управління” Донецького національного університету (м.Донецьк)
Провідна установа: | Інститут космічних досліджень Національної академії наук України і Національної космічної агенції України (м. Київ)
Захист відбудеться “_12_” _жовтня_ 2006 р. о _14_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К11.052.03 Державного вищого навчального закладу “Донецький національний технічний університет” за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, корп. 8, ауд. 704.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного вищого навчального закладу “Донецький національний технічний університет” за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, корп. 
Автореферат розісланий _6 вересня 2006 року_
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К11.052.03
кандидат технічних наук, доцент Г.В.Мокрий
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розробка нових технічних засобів, що дозволяють представляти інформацію у вигляді зображень, привела до того, що робота з такими даними знаходиться в центрі уваги багатьох дослідників. З розповсюдженням Internet спостерігається тенденція до накопичення зображень і до створення баз даних (БД) зображень. Залежно від області застосування в такі БД включаються як довільні зображення, так і зображення обмеженого класу, і дуже актуальною для таких БД є задача пошуку зображень, що візуально подібні до заданого зразка (цей процес називають пошуком за вмістом зображень, або контекстним пошуком).
Існує ряд практичних реалізацій контекстного пошуку зображень в графічних базах даних. Найбільш вдалими є система QBIC (розробка фірми IBM) і системи WebSeek та VisualSeek (розробки Колумбійського університету, США). Пошук зображень на основі їх вмісту за технологією IBM реалізовано також на сайті Державного Ермітажу (Росія). Вказані проекти не досить якісно виконують пошук, і головним недоліком всіх практичних реалізацій цього підходу є заміна пошуку сортуванням всієї БД за зменшенням схожості зображень зі зразком, і, як наслідок, низька швидкодія і неможливість отримання відповіді на запит в реальному масштабі часу.
Таким чином, є актуальною задача системного дослідження процесу контекстного пошуку зображень в графічних базах даних, його вдосконалення з метою покращення результатів пошуку і скорочення часу виконання за рахунок апаратно– програмної підтримки алгоритмів обробки графічних даних.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках держбюджетних тем № Г-9-95 “Архітектура паралельної обчислювальної системи для синтезу високоякісних зображень в реальному часі” (№ держреєстрації 0195U009057), № Г-13-2000 “Архітектура обчислювальних систем для комп’ютерного синтезу і пошуку зображень в реальному часі” (№ держреєстрації 0100U001049), № Д-2-2003 “Методи, алгоритми і архітектури реального часу для пошуку, генерації, тривимірної реконструкції і моделювання зображень складних об’єктів” (№ держреєстрації 0103U001322), № Д -2-06 “Ефективні алгоритми індексації та виконання запитів в глобальних графічних і відео- базах даних, обробки та генерації зображень“ (№ держреєстрації 0106U001265), у яких здобувач приймала участь як виконавець.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: АЛГОРИТМИ І АПАРАТНО- ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПОШУКУ ЗОБРАЖЕНЬ В ГРАФІЧНИХ БАЗАХ ДАНИХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок