Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХУДОЖНЯ РЕАЛІЗАЦІЯ УНІВЕРСАЛЬНОЇ КАРТИНИ СВІТУ В “ПОВІСТІ ВРЕМ’ЯНИХ ЛІТ”

ХУДОЖНЯ РЕАЛІЗАЦІЯ УНІВЕРСАЛЬНОЇ КАРТИНИ СВІТУ В “ПОВІСТІ ВРЕМ’ЯНИХ ЛІТ”

Назва:
ХУДОЖНЯ РЕАЛІЗАЦІЯ УНІВЕРСАЛЬНОЇ КАРТИНИ СВІТУ В “ПОВІСТІ ВРЕМ’ЯНИХ ЛІТ”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,12 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П.ДРАГОМАНОВА
Бєсєдіна Юлія Анатоліївна
УДК 821.161.2(091)”11”
ХУДОЖНЯ РЕАЛІЗАЦІЯ УНІВЕРСАЛЬНОЇ КАРТИНИ СВІТУ
В “ПОВІСТІ ВРЕМ’ЯНИХ ЛІТ”
10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі української літератури Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Савченко Ірина Віталіївна,
Національний педагогічний університет
імені М. П. Драгоманова,
доцент кафедри української літератури.
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор
Корпанюк Микола Павлович,
Переяслав-Хмельницький державний педагогічний
університет імені Григорія Сковороди,
професор кафедри української та зарубіжної літератури.
кандидат філологічних наук
Сулима Віра Іванівна,
Національний музей літератури України,
завідувач науково-дослідного відділу
давньої і нової літератури.
Провідна установа: Ніжинський державний педагогічний університет імені Миколи Гоголя, кафедра української літератури, Міністерство освіти і науки України, м. Ніжин.
Захист відбудеться “__20_” січня ___ 2004 року о _1430__ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.04 у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
 
Автореферат розіслано “_25__” _листопада__ 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гальона Н. П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Однією з найбільш актуальних проблем сучасної вітчизняної медієвістики є нове прочитання та інтерпретація всіх без винятку творів, явищ, етапів процесу розвитку літератури як самодостатньої національної художньої системи Дончик В., Кононенко П. Стан та актуальні проблеми вивчення і висвітлення історії української літератури // Українська література: Матеріали І конгресу Міжнародної асоціації україністів (К., 27.08. – 3.09.1990.) / Відп. ред. О.Мишанич. – К.: АТ Обереги, 1995. – С.57.. Внаслідок зміни ціннісних орієнтирів до наукового обігу залучаються твори, які раніше з певних причин були вилучені з літературного процесу. Окрім того, відбувається перегляд та переосмислення памяток, які, здавалося б, давно досліджені і не викликають особливих запитань. З цього погляду на сьогодні видається необхідним нове дослідження “Повісті времяних літ” Далі – ПВЛ. як однієї з найвагоміших памяток першого періоду становлення самосвідомості нашого народу, його держави та культури.
Як одна з перших писемних памяток вітчизняної історії, ПВЛ привертала увагу вчених різних галузей науки – істориків, лінгвістів, культурологів. У працях О.Шахматова, М.Погодіна, М.Присьолкова, М.Тихомирова, Д.Лихачова, М.Алешковського, Я.Лур’є було докладно проаналізовано історію укладання літопису, його редакцій та списків. Образну систему та художні і жанрово-композиційні особливості пам’ятки вивчали М.Грушевський, Д.Лихачов, І.Єрьомін, В.Кусков, Я.Лур’є, Л.Сазонова, О.Шайкін та ін. Джерела твору проаналізовані М.Сухомлиновим, О.Шахматовим, В.Істріним, В.Перетцом, Б.Рибаковим, а мова і стиль – Д.Лихачовим, І.Свенціцьким, О.Твороговим, Л.Жуковською. Звязки тексту ПВЛ з місцевим та іноземним фольклором досліджували Г.Барац, О.Ридзевська, Б.Рибаков, Ф.Успенський. Віруванням та різноманітним культурним феноменам, відображеним у тексті літопису, присвячені праці Б.Рибакова, В.Горського, М. Котляра, О.Толочка та ін. Значний обсяг, три редакції та велика кількість списків, постійна зміна дійових осіб у ПВЛ призвели до того, що часто матеріалом досліджень ставали окремі фрагменти тексту. Увагу дослідників привертають події та особи, відображені в різних памятках давньої літератури (напр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ХУДОЖНЯ РЕАЛІЗАЦІЯ УНІВЕРСАЛЬНОЇ КАРТИНИ СВІТУ В “ПОВІСТІ ВРЕМ’ЯНИХ ЛІТ”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок