Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК ГРЕЦЬКОЇ СПІЛЬНОТИ УКРАЇНИ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНИ ХХ СТ.

КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК ГРЕЦЬКОЇ СПІЛЬНОТИ УКРАЇНИ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНИ ХХ СТ.

Назва:
КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК ГРЕЦЬКОЇ СПІЛЬНОТИ УКРАЇНИ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНИ ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,72 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
ПАХОМЕНКО СЕРГІЙ ПЕТРОВИЧ
УДК 316.723 (= 14)(477)”1950/2000
КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК ГРЕЦЬКОЇ СПІЛЬНОТИ
УКРАЇНИ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНИ ХХ СТ.
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ-2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі “Кабінет українсько-грецьких відносин НАН України” Інституту історії України НАН України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук,
старший науковий співробітник
Терентьєва Наталія Олексіївна,
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділу “Кабінет українсько-грецьких відносин НАН
України”.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, доцент
Журба Михайло Анатолійович,
Національний педагогічний університет
імені М.П Драгоманова, доцент кафедри
слов’ян і українознавства;
кандидат історичних наук
Овчаренко Петро Дмитрович,
Комітет Верховної Ради України з питань прав
людини, національних меншин і міжнаціональних
відносин, заступник завідуючого секретаріатом.
Провідна установа: Інститут української археографії та джерелознавства
ім. М.С. Грушевського НАН України.
Захист відбудеться “_31__” __жовтня______ 2003 р. о _14____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради по захисту дисертацій Д 26.235.01 в Інституті історії України НАН України (адреса: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту історії України НАН України (адреса: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “_30___” _вересня 2003 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук Гуржій О.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зростання рівня свідомості етнічних меншин, пошук ними свого місця в сьогоденному поліетнічному суспільстві є невід’ємними складовими національних процесів в Україні. У цьому контексті дослідження минувшини окремих етносів, аналіз сучасних проблем збереження їх самобутності не тільки становлять необхідні умови комплексного вивчення історії країни, але й закладають підґрунтя для формування виваженої державної політики, спрямованої на забезпечення гармонійного співіснування всіх етнічних спільнот.
Греки не належать до групи найбільш чисельних національних меншин11 За даними Всеукраїнського перепису населення 2001 р. в нашій країні проживає 91,5 тис. греків, з них 77, 5 тис. осіб (84,5%) – в Донецькій області (Див.: “Урядовий кур’єр”. – 2002. – 28 грудня. – С. 11-12.). . Втім досвід їх буття на українських теренах, започаткований ще античною колонізацією Північного Причорномор’я, демонструє як специфіку етнокультурного, соціального розвитку цієї спільноти у відриві від основного ядра, так і неабияку роль греків у культурному і суспільному житті окремих регіонів. Міграційні хвилі, зумовлені економічними, політичними та релігійно-духовними чинниками призвели до виникнення в різні історичні періоди грецьких громад у Львові, Києві, Ніжині, Одесі, у Північному Приазов’ї. Остання утворилася в 1779 р. внаслідок переселення християн з Криму, що його ініціював російський уряд, і характеризувалася наявністю двох, відмінних у лінгвістичному відношенні, субетнічних груп – урумів (самоназва греків, які розмовляють тюркськими діалектами) та румеїв (розмовляють діалектами, близькими до новогрецької мови). Компактне розселення і переважно сільський характер проживання цієї громади зумовили той факт, що вона меншою мірою, ніж грецька спільнота інших регіонів України, зазнала асиміляційних процесів. Тому в ХХ ст. саме приазовським грекам судилося посісти центральне і визначне місце в історичному бутті грецької діаспори України.
У руслі політики коренізації, яка проводилася більшовицьким керівництвом країни у 1920-х – 1930-х рр. і стосовно греків Приазов’я мала форму „еллінізації” чи „грецизації”, були створені національні райони та сільради, організовані грецькі школи та педтехнікум, відбулося становлення грецької радянської літератури, театру, преси.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК ГРЕЦЬКОЇ СПІЛЬНОТИ УКРАЇНИ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНИ ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок