Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Жрецтво в соціальній структурі Єгипту доби Давнього Царства

Жрецтво в соціальній структурі Єгипту доби Давнього Царства

Назва:
Жрецтво в соціальній структурі Єгипту доби Давнього Царства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,78 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національна академія наук України
Інститут сходознавства ім. А. Кримського
РОМАНОВА Олена Олексіївна
УДК 932
Жрецтво в соціальній структурі Єгипту доби Давнього Царства
07.00.02 – Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2000
 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Відділі Близького та Середнього Сходу Інституту сходознавства імені А. Кримського Національної академії наук України.
Науковий керівник
доктор історичних наук, професор
Крижанівський Олег Прокопович,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, завідувач кафедри історії стародавнього світу та середніх віків
Офіційні опоненти: доктор історичних наук,
Зубар Віталій Михайлович,
Інститут археології НАН України, провідний науковий співробітник відділу античної археології
кандидат історичних наук,
Павлова Ольга Ігорівна,
Інститут сходознавства Російської академії наук, завідувач сектора Близького та Середнього Сходу Відділу Історії та культури Стародавнього Сходу
Провідна установа: Львівський Національний університет ім. Івана Франка, Кафедра археології та історії стародавнього світу, Львів
Захист відбудеться “21” вересня 2000 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .174.01 в Інституті сходознавства імені А. Кримського НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, .
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту сходознавства ім. А. Кримського НАН України (м. Київ, вул. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “9” серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук -- Бубенок О.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Наукова актуальність. Єгипетське жрецтво істотно впливало на всі сфери життя Стародавнього Єгипту. Однак, історія єгипетського жрецтва ще достатньою мірою не відтворена. Жрецтво не було однорідним суспільним прошарком, тому визначення походження, причин, передумов, особливостей процесу формування єгипетського жрецтва, його внутрішньої структури як суспільної групи є необхідною передумовою для всебічного дослідження суспільних процесів, їх витоків, а також для вивчення соціальної структури Єгипту, її утворення, статичних елементів та змін, що відбувались в процесі історичного розвитку.
Не можна сказати, що проблематика жрецтва була обділена увагою єгиптологів, але їхні дослідження були присвячені, як правило, епохам Середнього, Нового та Пізнього Царств, тоді, як роль жрецького стану в соціальній структурі Давнього Царства недостатньо висвітлена. Отже, існує потреба дослідити місце жрецького стану в соціальній структурі Єгипту доби Давнього Царства, бо без цього не буде зрозумілою його роль як суспільної групи за наступних епох.
Історіографічний огляд. Всі дослідження, що стосуються жрецтва Єгипту, можна розділити на дві групи: ті, що присвячені дослідженню служителів культу загалом, та ті, де розглядаються окремі прошарки жрецтва – певні жрецькі служби та посади, гробничне або храмове жрецтво, інституція верховних жерців тощо.
В єгиптологічних працях існують два підходи до трактування соціального статусу єгипетського жрецтва Давнього Царства. Традиційні висновки й оцінки стосовно зародження та розвитку єгипетського жрецтва, що їх і нині дотримується більшість дослідників, грунтуються на ідеї про існування єгипетського жрецтва як потужного суспільного стану вже за доби Давнього Царства. Це уявлення склалось наприкінці XІX століття, воно відображено в працях багатьох дослідників, зокрема Дж. Брестеда,[ Брэстед Дж.Г. История Египта с древнейших времен до персидского завоевания. /Пер. с англ. : В 2 т.– Т.1.- М.: Книгоиздательство М. и С. Сабашниковых, 1915.– С. 132.] який вважав, що вже в Давньому Царстві жрецтво було сформованим та відособленим суспільним станом, котрий протистояв фараонам, виборював у них владу, і, підтримавши номовий сепаратизм, сприяв розпаду єдиної держави наприкінці Давнього Царства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Жрецтво в соціальній структурі Єгипту доби Давнього Царства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок