Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ М’ЯСА ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ

ФОРМУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ М’ЯСА ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ М’ЯСА ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,84 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.В. ДОКУЧАЄВА
КОВАЛЬЧУК Олександр Дмитрович
УДК 338.439.4:637.5’62
ФОРМУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ
М’ЯСА ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського
господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному агроекологічному університеті (м. Житомир) Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент,
заслужений економіст України
Микитюк Валерій Мар’янович,
Державний агроекологічний університет,
проректор з навчальної та виховної роботи,
завідувач кафедри аналізу та статистики
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Черевко Георгій Владиславович,
Львівський державний аграрний університет,
проректор з наукової роботи,
завідувач кафедри економіки АПК
кандидат економічних наук, професор
Соловйов Микола Федорович
Харківський державний аграрний
університет ім В.В. Докучаєва
Провідна установа: Національний аграрний університет,
Кабінету Міністрів України, кафедра
економіки сільського господарства, м. Київ
Захист відбудеться 15 травня 2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .803.01 в Харківському державному аграрному університеті імені В.В. Докучаєва за адресою: 64483, м. Харків, п/в “Комуніст”, навчальне містечко ХДАУ, корп. 1, к.213.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного аграрного університету імені В.В. Докучаєва за адресою: 64483, м. Харків, п/в “Комуніст”, навчальне містечко ХДАУ, корп. 1.
Автореферат розісланий 4 квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.В. Македонський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Кризова ситуація, що з 1991 року охопила всі галузі агропромислового комплексу руйнівно позначилась і на виробництві м’яса великої рогатої худоби. Поголів’я худоби, її продуктивність і валове виробництво цього стратегічного для держави виду продукції скоротилися до рівня 1960 року. Україну поступово витіснили інші країни із зовнішніх ринків збуту м’яса великої рогатої худоби. Як наслідок, держава втратила важливе джерело валютних надходжень, а сільсько-господарські товаровиробники - реальні доходи і можливості поліпшення соціальних умов працівників аграрної сфери.
Виробництво м’яса великої рогатої худоби стало збитковим. Причин поглиблення деструктивних процесів в агропромисловому виробництві в період аграрного реформування багато. Їх суть полягає насамперед у некомплексному підході до здійснення глибоких соціально-економічних перетворень на селі при переході до ринкової економіки, втраті державної керованості розвитком агропромислового виробництва, порушенні еквівалентного міжгалузевого обміну, зволіканні у створенні законодавчої бази освоєння ринкових відносин. До цього додалися негативні наслідки розриву традиційних економічних зв'язків з Росією, Білоруссю, Казахстаном, країнами Балтійського регіону. В останні роки виникли значні ускладнення у фінансовому стані сільськогосподарських товаро-виробників, що переросли у глибоку фінансову кризу, погіршивши і до того складну ситуацію із оновленням ресурсного потенціалу.
Таким чином, м’ясний підкомплекс України перетворився з експортно-стратегічної галузі економіки в дотаційну, що призвело до реальної загрози забезпечення населення країни яловичиною.
З поглибленням економічної та екологічної криз в досліджуваному регіоні в результаті аварії на Чорнобильській АЕС актуальність цих питань зростає.
Теоретичні та практичні аспекти поставленої проблеми знайшли відображення у працях В.Г. Рижкова, П.С. Березівського, П.Т. Саблука, Г.В. Черевка, В.І. Бойка, Б.В. Губського, Ю.С. Коваленка, Л.М. Худолій, М.Я. Дем’яненка, В.Я. Месель-Веселяка, В.В. Юрчишина, О.М. Шпичака, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ М’ЯСА ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок