Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Князь Георгій Львов та його діяльність на чолі Всеросійського земського союзу

Князь Георгій Львов та його діяльність на чолі Всеросійського земського союзу

Назва:
Князь Георгій Львов та його діяльність на чолі Всеросійського земського союзу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,84 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Чернігівський державний педагогічний університет
імені Т.Г.Шевченка
Захарова Ольга Олександрівна
УДК 94 (47) “1914–1917” 94 (47) “19”
Князь Георгій Львов та його діяльність
на чолі Всеросійського земського союзу
07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернігів – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії історичного факультету Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
ЯЧМЕНІХІН Костянтин Михайлович
Чернігівський державний педагогічний
університет імені Т.Г.Шевченка,
завідувач кафедри всесвітньої історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ГАНКЕВИЧ Віктор Юрійович
Таврійський національний
університет ім. В.Вернадського, м. Сімферополь
професор кафедри історії України
та допоміжних історичних дисциплін
кандидат історичних наук, доцент
ЗІНЧЕНКО Олена Володимирівна
Українська інженерно-педагогічна академія, м. Харків
доцент кафедри українознавства і політології
Провідна установа: Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна, кафедра історії Росії
Захист відбудеться 5 червня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 79.053.01 в Чернігівському державному педагогічному університеті імені Т.Г.Шевченка (14000, м. Чернігів, пр. Миру, 13, ауд. 308).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка (14013, м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 53).
Автореферат розісланий __ травня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент А.М.Острянко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми дослідження. Драматична історія Першої світової війни дедалі більше привертає увагу дослідників та широкої громадськості. Важливою складовою внутрішньополітичної ситуації Російської імперії в той період стала діяльність Всеросійського земського союзу допомоги хворим і пораненим воїнам (далі – ВЗС, Земсоюз). Почавши з надання допомоги пораненим, ліквідації епідемічної загрози, піклування про біженців та інвалідів, об’єднання згодом підійшло до вирішення продовольчих і транспортних питань і, нарешті, безпосередньо включилося в політичну боротьбу. Повне уявлення про роботу громадського організації неможливо скласти без урахування урядової політики щодо нього, а дії влади часто зумовлювалися прагненнями та політичними акціями ліберальної опозиції, виразником інтересів якої і став Земсоюз. Дослідження особистості князя Георгія Євгеновича Львова (1861 – 1925 рр.) та його діяльності на чолі ВЗС суттєво доповнює вивчення історії Росії періоду Першої світової війни.
Г.Львов відігравав помітну роль у політичному та громадському житті країни, його постать довгий час залишалася поза увагою істориків. Діяльність князя на чолі Земсоюзу (липень 1914 – лютий 1917 рр.) потребує ґрунтовного вивчення, оскільки це об’єднання відіграло значну роль у налагодженні гуманітарної допомоги фронту. Формування та еволюція світогляду Г.Львова, його суспільно-політична позиція досі не були предметом комплексного дослідження. Між тим, особистісні якості лідера Земсоюзу, його стиль керівництва та організаторські здібності мали значний вплив на практичну та політичну діяльність об’єднання, обсяги його субсидіювання та громадський статус.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження, що є складовою частиною теми “Внутрішня політика Російської імперії другої половини ХІХ – початку ХХ ст.”, виконане у відповідності з планами науково-дослідної роботи кафедри всесвітньої історії Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка.
Метою дисертаційного дослідження є цілісна характеристика особистісних рис і суспільно-політичної позиції Г.Львова, а також його діяльності на чолі ВЗС. Для досягнення окресленої мети необхідно вирішити наступні завдання:
· проаналізувати історіографію та джерельну базу дослідження;
· дослідити головні етапи життєвого шляху Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Князь Георгій Львов та його діяльність на чолі Всеросійського земського союзу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок