Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ШИЛЕПНИЦЬКИЙ ПАВЛО ІВАНОВИЧ ВДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМ ПОТЕНЦІАЛОМ (на прикладі підприємств машинобудування)

ШИЛЕПНИЦЬКИЙ ПАВЛО ІВАНОВИЧ ВДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМ ПОТЕНЦІАЛОМ (на прикладі підприємств машинобудування)

Назва:
ШИЛЕПНИЦЬКИЙ ПАВЛО ІВАНОВИЧ ВДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМ ПОТЕНЦІАЛОМ (на прикладі підприємств машинобудування)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,74 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут регіональних досліджень
УДК 65.011:621(477)
ШИЛЕПНИЦЬКИЙ ПАВЛО ІВАНОВИЧ
ВДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ
ВИРОБНИЧИМ ПОТЕНЦІАЛОМ
(на прикладі підприємств машинобудування)
Спеціальність 08.06.02 – Підприємництво, менеджмент та маркетинг
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Чернівецькому національному університеті ім. Ю.Федьковича.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Школа Ігор Миколайович,
Чернівецький торговельно-економічний інститут
Київського національного торговельно-економічного університету, завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Кузьмін Олег Євгенович,
Державний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри
кандидат економічних наук
Михайловський Василь Іванович
Український державний лісотехнічний університет, доцент
Провідна установа: Інститут економіки промисловості НАН України,
відділ проблем ефективного використання
виробничого потенціалу (м. Донецьк)
Захист відбудеться 29.05.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 28.04.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Вирішальну роль у економічному та соціальному розвитку будь-якої держави відіграє її виробничий потенціал, який в значній мірі визначає економічну могутність держави.
Однак розвиток в Україні глибокої та безперервної соціально-економічної кризи призвів до значного спаду виробництва, розвалу національної фінансової системи, політичної та соціальної нестабільності. Результатом цього стало значне скорочення ВВП, падіння продуктивності праці, зниження конкурентоспроможності та якості продукції. Безінвестиційний характер функціонування провідних галузей народного господарства став причиною деградації промислово-виробничих основних фондів, значного погіршення технічного стану та ефективності використання виробничого потенціалу.
За майже десять років ринкових перетворень в країні відбуваються складні соціально-економічні процеси, які також негативно впливають на стан виробничого потенціалу.
Процеси формування ринкової системи господарювання на базі різних форм власності, створений недержавний сектор економіки виявились нездатними рішуче вплинути на підвищення ефективності національної економіки. Відмова від адміністративних методів управління економікою в умовах відсутності цивілізованих ринкових відносин та елементів ринкової інфраструктури призвели до розбалансування економіки, поступового фізичного та морального старіння основних виробничих фондів, погіршення їх вікової структури, унеможливили динамічний розвиток матеріально-технічної бази підприємств.
Технічний стан та низька ефективність використання наявного виробничого потенціалу в умовах реформування економіки свідчать про необхідність здійснення з боку держави рішучих заходів по підвищенню технічного рівня виробничого апарату на основі економічних методів управління. Покращення технічного стану та рівня використання виробничого потенціалу розглядається фахівцями як один з найважливіших напрямів підвищення ефективності виробництва та його стабільного розвитку.
Важливими питаннями, які необхідно вирішити для підвищення ефективності використання виробничого потенціалу, є розробка економічних механізмів управління, що потребує поглиблених досліджень в напрямах пошуку адекватних сучасним умовам форм і методів управління виробничим потенціалом.
Слід відзначити, що проблеми розвитку національної економіки в умовах переходу до ринку, її структурної перебудови та ролі держави в регулюванні економічних процесів знайшли висвітлення в публікаціях багатьох вітчизняних та зарубіжних дослідників, зокрема, таких як О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ШИЛЕПНИЦЬКИЙ ПАВЛО ІВАНОВИЧ ВДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМ ПОТЕНЦІАЛОМ (на прикладі підприємств машинобудування)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок