Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БЮДЖЕТ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

БЮДЖЕТ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Назва:
БЮДЖЕТ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
44,03 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Аргументовано, що доходи бюджетів відіграють важливу роль у соціальн
о-економічному розвитку суспільства


НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ФІНАНСОВИЙ ІНСТИТУТ
ПРИ МІНІСТЕРСТВІ ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ПАВЛЮК КЛАВДІЯ ВАСИЛІВНА
УДК 336.145.1
БЮДЖЕТ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Спеціальність: 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Науково-дослідному фінансовому інституті при Міністерстві фінансів України.
Науковий консультант | доктор економічних наук, професор
Єфименко Тетяна Іванівна,
Міністерство фінансів України,
заступник Міністра.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор,
академік НАН України
Чухно Анатолій Андрійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри економічної теорії;
доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Федосов Віктор Михайлович,
Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, завідувач кафедри фінансів;
доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Столяров Василь Федосійович,
Київський національний університет технологій та дизайну, завідувач кафедри фінансів.
Захист відбудеться “04” грудня 2007 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.853.01 Науково-дослідного фінансового інституту при Міністерстві фінансів України за адресою: 01103, м. Київ, бул. Дружби народів, 28.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Науково-дослідного фінансового інституту при Міністерстві фінансів України за адресою: 01103, м. Київ, бул. Дружби народів, 28.
Автореферат розісланий “02” листопада 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.П. Кудряшов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Державні фінанси є основою розвитку держави, підвищення матеріального добробуту населення. Переважна частина державних фінансових ресурсів зосереджується у бюджетах різних рівнів. Бюджет завжди був важливим знаряддям впливу на розвиток економіки і соціальної сфери. З його допомогою держава, розподіляючи і перерозподіляючи валовий внутрішній продукт, здійснює вплив на формування структури виробництва, результати господарювання, проведення соціальних перетворень. В умовах трансформаційної економіки роль бюджету значно зростає, він стає основним інструментом регулювання соціально-економічних процесів. Саме в бюджеті переплітається великий спектр різнорівневих інтересів і суперечностей. Він є об’єктом боротьби ідеологій, політичних переконань, наукових концепцій, уявлень про справедливість. Нині в Україні у сфері бюджету концентруються найгостріші проблеми економічного й соціального життя держави.
У країнах із розвиненою ринковою економікою запроваджено ефективні моделі функціонування бюджету. Воднораз трансформаційні процеси, які відбуваються в Україні, мають свої особливості й потребують вивчення надбань світової фінансової науки та пошуку шляхів ефективного використання зарубіжного досвіду. За умови трансформації економіки важливе значення має обґрунтування економічної природи й суті бюджету, його зв’язку з іншими економічними категоріями і ролі в економічній системі держави. За роки незалежності в Україні створено підвалини бюджетної системи держави, прийнято низку законодавчих актів із питань правового регламентування бюджетного процесу. Однак нині існує ще багато невирішених проблем у формуванні дохідної частини бюджету, використанні бюджетних ресурсів, міжбюджетних відносинах. Бюджетний процес недостатньо орієнтований на досягнення конкретних результатів діяльності; потребує удосконалення система державного фінансового контролю та відповідальності за недотримання вимог і правил у бюджетній сфері.
Тому очевидно, що використання бюджету як найдієвішого інструменту державного регулювання соціально-економічних процесів, одного із основних знарядь макроекономічної стабілізації й економічного зростання ставить перед економічною наукою і практикою низку складних проблем, які потребують наукового осмислення й практичного розв’язання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Реферат на тему: БЮДЖЕТ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок