Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕРСУБ’ЄКТИВНІСТЬ І СОЦІАЛЬНІСТЬ

ІНТЕРСУБ’ЄКТИВНІСТЬ І СОЦІАЛЬНІСТЬ

Назва:
ІНТЕРСУБ’ЄКТИВНІСТЬ І СОЦІАЛЬНІСТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,25 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЩЕРБАК Світлана Ігорівна
УДК – 162.62:316.286:316.47
ІНТЕРСУБ’ЄКТИВНІСТЬ І СОЦІАЛЬНІСТЬ
Спеціальність 09.00.01 – онтологія, гносеологія, феноменологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник –
доктор філософських наук, професор
Лой Анатолій Миколайович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри філософії
Офіційні опоненти –
доктор філософських наук, професор
Причепій Євген Миколайович,
Київський національний університет технологій і дизайну,
завідувач кафедри філософії і культурології
кандидат філософських наук, доцент
Іщенко Юрій Анатолійович,
Центр гуманітарної освіти НАН України, заступник директора
Провідна установа – Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, м.Київ
Захист відбудеться “7” червня 2004 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.27 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул.Володимирська, 60, ауд.330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці ім. М.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул.Володимирська, 58, зал №12.
Автореферат розісланий 6 травня 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В.Караульна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Поняття інтерсуб’єктивності і соціальності вже давно на слуху. На сьогодні вони відіграють ключову роль у багатьох філософських та інших гуманітарних дисциплінах – в онтології, феноменології, антропології, гносеології, етиці, психології, соціології та інших дотичних дисциплінах. По-перше, загальний рух філософії ХХ століття до того, що Ю.Габермас характеризував як детрансценденталізацію суб’єкта, призвів до відмови від засад монологізму, до тематизації соціальності і соціологізації епістемології, поновлення інтересу до практичної філософії, актуалізації тем інтерсуб’єктивності, діалогічності, інтерперсональності тощо. Звернення до теми інтерсуб’єктивності, зокрема, пов’язано з намаганням подолати релятивізм філософської герменевтики і соціології знання. По-друге, в деяких гуманітарних дисциплінах соціальність складає власне об’єкт дослідження, проте її розуміння зазвичай залишається на інтуїтивному рівні, що часто стає причиною понятійної плутанини і непорозумінь серед дослідників.
Отже, будучи широко вживаною, дана понятійна пара водночас становить собою проблему – часто-густо ці поняття ототожнюють, використовують як синоніми, змішують, і загалом їхній зміст залишається доволі розпливчастим і неясним. Відтак, вочевидь назріла потреба у методологічній рефлексії щодо цих понять. Це є достатньою підставою, щоб вважати дане дослідження конче актуальним, особливо якщо зважити на те, що у вітчизняній філософії досліджень подібного плану немає.
Вибір теми “Інтерсуб’єктивність і соціальність” зумовлений намаганням прояснити зміст і співвідношення зазначених понять і показати їх методологічне значення, перш за все, для феноменології, антропології і соціальних наук. Окрім іншого, це надасть можливість прояснити деякі методологічні проблеми соціальних наук, пов’язані з їх рефлексивним характером.
Ступінь наукового опрацювання проблеми. Проблематиці соціальності багато уваги приділяла радянська філософія. В першу чергу це пов’язано з тим, що марксизм, який слугував обов’язковою загальнометодологічною базою у радянській науці, будучи філософією історичної людської практики, наполягав на внутрішній соціальності свідомості. Тема соціальності, у зв’язку з діяльнісним підходом, активно розроблялась радянською психологією, яка в рамках радянського марксизму претендувала на обґрунтування наукового знання взагалі і через те здійснювала глибоку методологічну рефлексію (Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІНТЕРСУБ’ЄКТИВНІСТЬ І СОЦІАЛЬНІСТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок