Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ КЛОНАЛЬНОГО МІКРОРОЗМНОЖЕННЯ ТРОЯНДИ ЕФІРООЛІЙНОЇ

ФІЗІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ КЛОНАЛЬНОГО МІКРОРОЗМНОЖЕННЯ ТРОЯНДИ ЕФІРООЛІЙНОЇ

Назва:
ФІЗІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ КЛОНАЛЬНОГО МІКРОРОЗМНОЖЕННЯ ТРОЯНДИ ЕФІРООЛІЙНОЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,52 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ РОСЛИН І ГЕНЕТИКИ
Пілунська Ольга Анатоліївна
УДК 631.589: 633.811
ФІЗІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ КЛОНАЛЬНОГО
МІКРОРОЗМНОЖЕННЯ ТРОЯНДИ ЕФІРООЛІЙНОЇ
03.00.12 – фізіологія рослин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті ефіроолійних і лікарських рослин Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: доктор біологічних наук,
Бугара Олександр Михайлович,
Інститут ефіроолійних і лікарських рослин УААН,
завідувач лабораторії клітинної біології.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Сарнацька Вереса Василівна,
Інститут фізіології рослин і генетики НАН України,
провідний науковий співробітник відділу фізіології
росту та розвитку рослин
кандидат біологічних наук
Колесніченко Олена Валеріївна,
Інститут садівництва УААН, завідувач лабораторії
біотехнології та оздоровлення садівного матеріалу.
 
Провідна установа: Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка
НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться " 20 " травня 2003 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.212.01 при Інституті фізіології рослин і генетики НАН України за адресою: 03022, м. Київ-22, вул. Васильківська, 31/17.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізіології рослин і генетики НАН України за адресою: 03022, м. Київ-22, вул. Васильківська, 31/17.
 
Автореферат розіслано " 19 " квітня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Труханов В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми. Троянда - одна з основних ефіроолійних культур, які вирощуються в Україні. З квіток троянди одержують ефірну олію, трояндовий конкрет, трояндову абсолютну олію, а також трояндову воду, які знаходять широке застосування в парфюмерно-косметичній, медичній та харчовій промисловості.
Крим є традиційним регіоном вирощування троянди ефіроолійної в Україні. За останні десятиріччя тут були створені сорти троянди ефіроолійної Лань і Аура, які відрізняються від раніше створених сортів високим врожаєм квіток та збором ефірної олії, а також перевершують їх за більшістю інших господарсько-корисних ознак.
Сьогодні селекція троянди ефіроолійної спрямована на виведення високоврожайних та високоолійних сортів з підвищеним вмістом в ефірній олії терпенових спиртів, зимостійких та стійких до захворювань. Складність вирішення завдань визначає використання для цих цілей поряд з традиційними селекційними прийомами нових підходів, які дозволяють збагатити селекцію ефективними допоміжними методами. Такі підходи можуть базуватися на вивченні фізіологічних особливостей морфогенезу та використанні комплексу методів культури ізольованих клітин, тканин і органів рослин in vitro (Бутенко, 1964; Калінін та ін., 1980).
Перші дослідження з культури тканин троянди ефіроолійної було розпочато близько 15 років тому (Семенова, 1986; Мещерякова, 1981). Проте об'єктами цих досліджень були раніше створені сорти. Нові сорти, а також перспективні селекційні зразки, створені останніми роками, зовсім не залучалися до таких досліджень, а застосування до них раніше розроблених експериментальних підходів малоефективне, тому що процеси, які відбуваються in vitro, значною мірою детерміновані генотипом. У зв'язку з цим є актуальним дослідження фізіологічних основ регуляції морфогенезу в культурі ізольованих тканин і органів нових перспективних сортів та селекційних зразків троянди ефіроолійної з метою розробки на цій основі ефективних методів мікророзмноження. Розроблені методи можуть бути реалізовані для масового розмноження унікальних селекційних зразків, а також перспективних сортів з метою їх прискореного впровадження у виробництво.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження були складовою частиною державної програми “Ефіроолійні культури” та виконувалися відповідно до тематичного плану Інституту ефіроолійних і лікарських рослин за темою 01.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФІЗІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ КЛОНАЛЬНОГО МІКРОРОЗМНОЖЕННЯ ТРОЯНДИ ЕФІРООЛІЙНОЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок