Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЦИДИВНИЙ НЕФРОЛІТІАЗ В УМОВАХ СУПУТНЬОГО ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ (етіологія, патогенез, лікування та профілактика)

РЕЦИДИВНИЙ НЕФРОЛІТІАЗ В УМОВАХ СУПУТНЬОГО ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ (етіологія, патогенез, лікування та профілактика)

Назва:
РЕЦИДИВНИЙ НЕФРОЛІТІАЗ В УМОВАХ СУПУТНЬОГО ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ (етіологія, патогенез, лікування та профілактика)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,03 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
ІНСТИТУТ УРОЛОГІЇ ТА НЕФРОЛОГІЇ АМН УКРАЇНИ
БОРИСОВ Олександр Валентинович
УДК 616.62-003.7-092:616.63-074
РЕЦИДИВНИЙ НЕФРОЛІТІАЗ
В УМОВАХ СУПУТНЬОГО ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ
(етіологія, патогенез, лікування та профілактика)
14.01.06 - урологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Одеському державному медичному університеті
Науковий консультант: доктор медичних наук, професор
УХАЛЬ Михайло Іванович
Одеський державний медичний університет,
професор кафедри урології і нефрології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук
ЧЕРНЕНКО Василь Васильович
Інститут урології та нефрології АМН України
Головний науковий співробітник
відділу сечокам'яної хвороби
доктор медичних наук, професор
ЛІСОВИЙ Володимир Миколайович
Харківський державний медичний університет,
завідуючий кафедри урології та андрології
доктор медичних наук, професор
ПЕПЕНІН Володимир Розумникович
Луганський медичний університет,
завідуючий кафедри урології
Провідна установа: Донецький державний медичний університет, кафедра урології та нефрології, МОЗ України, м.Донецьк
Захист відбудеться 11.12.2001 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.615.01 в Інституті урології та нефрології АМН України за адресою: 04053, м.Київ, вул.Ю.Коцюбинського, 9-а
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці інституту за адресою: 04053, м.Київ, вул.Ю.Коцюбинскького, 9-а
Автореферат розісланий "29" жовтня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук Бойко М.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Приймаючи до уваги постійно зростаючі темпи поширення, тяжкість клінічних форм захворювання та його ускладнень, що призводять до тривалої непрацездатності, інвалідізації хворих, обумовлюючи їх соціальну дезадаптацію, сечокам'яна хвороба є однією з найважливіших проблем сучасної медицини. Розв'язання цієї проблеми вимагає фундаментальних досліджень, що можуть стати основою розробки принципово нових методів лікування і профілактики уролітіаза (О.Ф.Возіанов та співавт., 1988).
Не зважаючи на наявність широкого спектру сучасних лікувальних засобів, що дозволяють успішно вирішувати проблему первинних каменів нирок та сечоводів, кількість хворих СКХ в Україні продовжує зростати і становить більш ніж 169 тисяч осіб (Л.П.Павлова та співавт., 1998).
Майже фатальною рисою захворювання, для більшості пацієнтів, є схильність уролітіаза до рецидивування. Сучасні вітчизняні та зарубіжні дані свідчать, що на протязі 3 років після хірургічного вилучення каменів нирок та сечоводів частота розвитку рецидивів каменів нирки досягає 53-77% (А.Ф.Возіанов та співавт., 1984, О.Л.Тиктинский та співавт., 2000).
За сучасними даними більш ніж 20% хворих ускладненим та рецидивним нефроуретеролітіазом здійснюються нефректомії, що є наслідком розвитку гнійно-деструктивних змін в нирковій тканині, які погрожують життю хворих і суттєво впливають на рівень летальності при названій нозологічній формі. Іншим аспектом проблеми є зростаюча частка пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю, що є результатом хронізації калькульозного пієлонефриту. Все вищеприведене обумовлює зростаючі моральні та матеріальні втрати, тяжкість яких посилюється тим, що уролітіаз вражає осіб переважно віком від 20 до 60 років, тобто в період найбільшої соціальної активності людини.
Серед великої кількості причин рецидивного каменеутворення ендо- і екзогенного походження особливе місце належить інфекційно-запальному процесу в нирках. Ця теза знаходить підтвердження при вивченні частоти виявлення хронічного пієлонефрита, який реєструється більш ніж у 85% хворих на СКХ і в 100% спостережень ускладнює рецидивний нефролітіаз (О.Л.Тиктинский та співавт., 2000, H.G.Tiselius, 1998).
Разом з тим, такі ключові питання проблеми нефролітіазу, як механізми реалізації процесів ініціації, персистенції і зростання рецидивного каменя за умов супутнього хронічного пієлонефрита залишаються не вивченими. Потребують також подальшого дослідження такі важливі питання як:
а) частота та строки рецидивування каменів нирок при різних методах хірургічного лікування хворих на уролітіаз в умовах супутнього пієлонефрита;
б) особливості біомінералогічного складу первинних та рецидивних каменів нирок, що розвилися в умовах інфекційно-запального процесу в сечовій системі;
в) метаболічні зміни в організмі хворих сечокам'яною хворобою за умов супутнього пієлонефрита;
г) роль імунологічних реакцій, у розвитку рецидивних каменів нирок;
д) динаміка морфо-функціональних змін в нирці внаслідок її закритої травми, що спостерігається при дистанційній нефролітотрипсії;
є) розробка діагностичного критерія етіології рецидивних каменів нирок в умовах пієлонефриту;
ж) удосконалення лікувально-профілактичних заходів щодо рецидивування каменів нирок при "відкритих", ендоскопічних та дистанційних методах хірургічного лікування хворих на уролітіаз, супроводжуваний хронічним пієлонефритом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: РЕЦИДИВНИЙ НЕФРОЛІТІАЗ В УМОВАХ СУПУТНЬОГО ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ (етіологія, патогенез, лікування та профілактика)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок