Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування професійної готовності майбутніх соціальних педагогів до взаємодії з девіантними підлітками

Формування професійної готовності майбутніх соціальних педагогів до взаємодії з девіантними підлітками

Назва:
Формування професійної готовності майбутніх соціальних педагогів до взаємодії з девіантними підлітками
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,03 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка
МАЛЬКОВА Марина Олександрівна
УДК 37.013.42
Формування професійної готовності майбутніх соціальних педагогів до взаємодії
з девіантними підлітками
13.00.05 – соціальна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: заслужений діяч науки і техніки України, доктор педагогічних наук, професор Харченко Сергій Якович, Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник Звєрєва Ірина Дмитрівна, Міжнародна благодійна організація „Кожній дитині” (м. Київ), головний консультант;
кандидат педагогічних наук Горенко Сергій Володимирович, Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області, начальник.
 
Провідна установа: Волинський державний університет імені Лесі Українки (м. Луцьк), Міністерство освіти і науки України, кафедра соціальної педагогіки.
Захист відбудеться 24 травня 2006 р. о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .053.01 у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 910111, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (910111, м. Луганськ, вул.. Оборонна, 2).
Автореферат розісланий 22 квітня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л. Бутенко
Загальна характеристика роботи
Актуальність і ступінь дослідження проблеми. Професійна компетентність майбутнього соціального педагога у взаємодії з дітьми з поведінковими відхиленнями – один з провідних чинників гуманізації освітньо-виховного середовища в навчально-виховних закладах. Останнім часом з кількох причин, у тому числі через нестабільність суспільства, знецінення загальнолюдських цінностей і зниження рівня життя населення, посилились негативні тенденції, які висувають підвищені вимоги до самовизначення й стабільності особистості, а також провокують її девіантну поведінку, аномалії розвитку й, нерідко, деградацію та саморуйнування.
Це пов’язано з глибокими соціально-економічними й політичними змінами, переходом до ринкових відносин, що різко загострило соціальні проблеми, збільшило безпритульність, знедоленість, психологічні розлади великої кількості населення, особливо підлітків.
На фоні безпритульності, наркоманії, токсикоманії, алкоголізації загострюється криміногенна обстановка в містах і селах України, у цілому за всіма видами й показниками зростає підліткова злочинність. При загальному зниженні віку злочинців найбільш кримінально активною є вікова група 10 – 17 років. За даними Державного інституту сім’ї та молоді різко збільшилась кількість підлітків, які перебувають на обліку в підрозділах кримінальної міліції у справах неповнолітніх: за 2004 рік поставлено на облік 29,8 тис. неповнолітніх, усього перебуває на обліку 47,3 тис. таких підлітків. Це на 29,4% менше, ніж у 1995 р., однак значно більше, ніж у 2001 – 2003 рр. (2001 – 39806 підлітків, 2002 – 37014, 2003 – 34558). Із загальної кількості неповнолітніх, які перебували на обліку в 2004 р., 8999 підлітків віком 11 – 14 років, 36243 – 15 – 17 років.
Таким чином, у нашому суспільстві існує низка причин для прояву в підлітків девіантної поведінки, і одне з основних завдань соціального педагога – визначити напрямки відновлення нормального процесу соціалізації підлітка, розробити профілактичні й коригувальні заходи виховного характеру. Ці складні завдання постають перед соціальним педагогом щодня, їх успішне розв’язання багато в чому залежить від рівня його професійної підготовленості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Формування професійної готовності майбутніх соціальних педагогів до взаємодії з девіантними підлітками

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок