Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНА СИСТЕМА ГРАДУЮВАННЯ ТЕРМОАНЕМОМЕТРИЧНИХ ВИМІРЮВАЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ШВИДКОСТІ ГАЗУ

ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНА СИСТЕМА ГРАДУЮВАННЯ ТЕРМОАНЕМОМЕТРИЧНИХ ВИМІРЮВАЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ШВИДКОСТІ ГАЗУ

Назва:
ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНА СИСТЕМА ГРАДУЮВАННЯ ТЕРМОАНЕМОМЕТРИЧНИХ ВИМІРЮВАЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ШВИДКОСТІ ГАЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,42 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кузнецов Дмитро Миколайович
УДК 006.915.1:621.314
ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНА СИСТЕМА ГРАДУЮВАННЯ
ТЕРМОАНЕМОМЕТРИЧНИХ ВИМІРЮВАЛЬНИХ
ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ШВИДКОСТІ ГАЗУ
Спеціальність 05.11.16 "Інформаційно-вимірювальні системи"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
ДОНЕЦЬК 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Електронна техніка” Донецького національного технічного університету та в СКТБ “Турбулентність” при Донецькому національному університеті МОН України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України,
Зорі Анатолій Анатолійович,
Донецький національний технічний університет,
завідувач кафедрою “Електронна техніка”
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Поджаренко Володимир Олександрович,
Вінницький національний технічний університет
МОН України, завідувач кафедрою “Метрологія і
промислова автоматика”, м. Вінниця
кандидат технічних наук,
Суботін Олег Володимирович,
Донбаська державна машинобудівна
академія МОН України, завідувач кафедрою“
Автоматизація виробничих процесів”,
м. Краматорськ
Провідна установа: Національний технічний університет України “КПІ”, кафедра “Автоматизація
експериментальних досліджень” МОН України, м. Київ
Захист відбудеться “ 08 ” червня 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.052.03 у Донецьком національному технічному університеті (83000, м.Донецьк, вул. Артема, 58) в аудиторії 8.705.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Донецького національного технічного університету за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, другий навчальний корпус.
Автореферат розіслано “ 05 ” травня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент Г. В. Мокрий
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Значна частина технічних засобів вимірювання обсягів природного газу, який добувається, транспортується і споживається в Україні морально і технічно застаріла, не відповідає сучасним вимогам і вимагає якнайшвидшої заміни. Успішне рішення даної задачі передбачає наявність сучасних витратомірів газу необхідної точності і надійності. Перспективними для трубопроводів великого діаметра (більш 300 мм) є витратоміри, засновані на локальному методі вимірювання витрати по швидкості газу в одній точці поперечного переріза труби, тому що вони технологічні в установці і не вимагають зняття тиску газу в трубопроводі. В якості вимірювальних перетворювачів локальної швидкості СКТБ “Турбулентність” запропоновано використовувати перетворювачі на базі термоанемометра постійної температури з термістором у якості чутливого елемента. Термоанемометричні вимірювальні перетворювачі швидкості газу забезпечують великий динамічний діапазон вимірювань, їх показання не залежать від щільності газу (виміряється масова швидкість), мають вихідний електричний сигнал з рівнем, що не вимагає додаткового підсилення, вимірювальні схеми дуже прості, а дистанційний вимір здійснюється порівняно просто.
Однак, через неможливість виготовлення двох зовсім ідентичних перетворювачів по електричним і конструктивним параметрам, потрібне індивідуальне градуювання кожного з них. Точність і вартість термоанемометричних перетворювачів і витратомірів газу на їх основі багато в чому визначаються точністю градуювальних стендів і витратами на градуювання. Отже, для досягнення максимального техніко-економічного ефекту від застосування витратомірів на основі термоанемометричних перетворювачів швидкості газу необхідно забезпечити ефективне градуювання останніх, що передбачає досягнення високих технічних показників при мінімальних витратах. Успішне рішення поставленої задачі неможливе без створення спеціалізованої інформаційно-вимірювальної системи (ІВС) градуювання.
Робота заснована на розробках і результатах досліджень таких відомих вчених в області термоанемометрії газових потоків як Расмуссен К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНА СИСТЕМА ГРАДУЮВАННЯ ТЕРМОАНЕМОМЕТРИЧНИХ ВИМІРЮВАЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЮВАЧІВ ШВИДКОСТІ ГАЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок