Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АМПЕЛОЕКОЛОГІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ВИДІЛЕННЯ МІКРОЗОН ВИРОЩУВАННЯ ВИНОГРАДУ В ЛІВОБЕРЕЖНОМУ НИЖНЬОДНІПРОВ'Ї

АМПЕЛОЕКОЛОГІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ВИДІЛЕННЯ МІКРОЗОН ВИРОЩУВАННЯ ВИНОГРАДУ В ЛІВОБЕРЕЖНОМУ НИЖНЬОДНІПРОВ'Ї

Назва:
АМПЕЛОЕКОЛОГІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ВИДІЛЕННЯ МІКРОЗОН ВИРОЩУВАННЯ ВИНОГРАДУ В ЛІВОБЕРЕЖНОМУ НИЖНЬОДНІПРОВ'Ї
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,41 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ АГРОЕКОЛОГІЇ
Шапошнікова Ольга Федорівна
УДК 634.84:631.5:504(477.5)
АМПЕЛОЕКОЛОГІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ВИДІЛЕННЯ МІКРОЗОН ВИРОЩУВАННЯ ВИНОГРАДУ В ЛІВОБЕРЕЖНОМУ НИЖНЬОДНІПРОВ'Ї
03.00.16 – Екологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Одеському державному аграрному університеті
Науковий керівник: кандидат сільськогосподарських наук, доцент
ВЛАСОВА Олена Юріївна,
Одеський державний аграрний університет,
завідувач кафедри землевпорядного проектування.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
ПИСАРЕНКО Павло Вікторович
Полтавська державна аграрна академія,
декан агрономічного факультету.
доктор сільськогосподарських наук,
ШЕВЧЕНКО Іван Васильович
ННЦ „Інститут виноградарства і виноробства ім.В.Є.Таїрова”,
заступник директора з наукової роботи.
Захист відбудеться 3 жовтня 2007 р. о _11_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.371.01 при Інституті агроекології УААН за адресою: 03143, Київ – 143, вул. Метрологічна, 12
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту агроекології УААН.
Автореферат розіслано 1 вересня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат сільськогосподарських наук Я.В. Чабанюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Виноград дуже чутливий до природних умов середовища (ґрунтів, рельєфу, мікроклімату). Багаторічні дослідження довели залежність якості виноградної продукції від екологічних чинників, що впливають на ріст і розвиток винограду та формування врожаю. Тому дуже важливим є визначення екологічно оптимальних умов для закладання виноградників з урахуванням вимог сорту, що сприятиме отриманню стабільних врожаїв високої якості. Помилки в розміщенні виноградних насаджень призводять до зниження кількості та якості врожаю, загибелі рослин – тобто до значних економічних збитків.
Особливо актуально це питання для Лівобережного Нижньодніпров’я (Нижньодніпровського піщаного масиву), де від правильного вибору ділянки для закладання виноградників залежить доцільність вирощування цієї культури. Адже при розміщенні виноградних плантацій в оптимальних екологічних умовах, виноградарство може бути надзвичайно ефективною галуззю, в той час, як використання бідних піщаних ґрунтів обмежене для більшості сільськогосподарських культур.
Розвиток виноградарства, зокрема в районі Лівобережного Нижньодніпров’я, має не лише економічний, а й екологічний ефект. Виноградні насадження в цьому регіоні значно зменшують вітрову ерозію, отже поліпшують ландшафт території, його екологічну захищеність.
Актуальність теми. Нині кризові явища у виноградно-виноробній галузі призвели до скорочення площ під виноградниками та різкого спаду виробництва якісної виноградно-виноробної продукції. Необхідність підвищення ефективності ведення цієї галузі очевидна. Тому за умов соціальних, структурних і технологічних змін в аграрному секторі помилки в закладанні виноградних насаджень призводять до значних економічних збитків, виправлення яких іноді не можливе або потребує багато часу.
Розміщення виноградних плантацій у районі Лівобережного Нижньодніпров’я на основі комплексного вивчення умов природного середовища допоможе визначити мікрозони для високоякісного виноградно-виноробного виробництва, що підвищить економічну ефективність та престиж галузі, а також екологічний стан земель регіону. Виробництво високоякісних вин з винограду, вирощеного у специфічних мікрозонах, які мають найсприятливіші для певних сортів екологічні умови, допоможе надати винам цього регіону індивідуальності та підвищити попит на них.
Проведення кадастру виноградних насаджень з використанням даних ампелоекологічних досліджень допоможе оцінити сучасний стан виноградарства, а також потенціал розвитку галузі в цьому регіоні. Кадастр виноградних насаджень може стати основою щодо офіційного затвердження територій для виробництва вин контрольованих найменувань за місцем походження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: АМПЕЛОЕКОЛОГІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ВИДІЛЕННЯ МІКРОЗОН ВИРОЩУВАННЯ ВИНОГРАДУ В ЛІВОБЕРЕЖНОМУ НИЖНЬОДНІПРОВ'Ї

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок