Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВІ ОСНОВИ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ВИКОРИСТАННЯ АПІФІТОПРЕПАРАТІВ ВЕТЕРИНАРНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

НАУКОВІ ОСНОВИ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ВИКОРИСТАННЯ АПІФІТОПРЕПАРАТІВ ВЕТЕРИНАРНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

Назва:
НАУКОВІ ОСНОВИ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ВИКОРИСТАННЯ АПІФІТОПРЕПАРАТІВ ВЕТЕРИНАРНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,80 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
ІНСТИТУТ АГРОЕКОЛОГІЇ ТА БІОТЕХНОЛОГІЇ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
ПОСТОЄНКО
Володимир Олексійович
УДК 638.17 : 661.158.001.76
НАУКОВІ ОСНОВИ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ВИКОРИСТАННЯ АПІФІТОПРЕПАРАТІВ ВЕТЕРИНАРНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
03.00.20 – біотехнологія
Автореферат
дисертація на здобуття наукового ступеня
доктора сільськогосподарських наук
КИЇВ – 2005


Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Інституті бджільництва ім.П.І.Прокоповича Української академії аграрних наук.
Науковий консультант: доктор біологічних наук, професор, академік УААН
ПАТИКА Володимир Пилипович, Національний авіаційний університет, професор кафедри біотехнології факультету екологічної безпеки.
Офіційні опоненти:  доктор сільськогосподарських наук, професор
ГЛАЗКО Тетяна Теодорівна, Інститут агроекології та біотехнології УААН, завідувачка відділом молекулярно-генетичних досліджень.
доктор технічних наук, професор, академік УААН
ЄЖОВ Валерій Микитович, Нікітський ботанічний сад УААН – Національний науковий центр, директор.
доктор сільськогосподарських наук
МАЛИНОВСЬКА Ірина Михайлівна, Інститут землеробства УААН, головний науковий співробітник лабораторії ґрунтової мікробіології.
Провідна установа: Вінницький державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, м. Вінниця.
Захист дисертації відбудеться „01листопада 2005 року о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .371.01 в Інституті агроекології та біотехнології Української академії аграрних наук за адресою: 03143, м. Київ, вулиця Метрологічна 12, Інститут агроекології та біотехнології Української академії аграрних наук.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту агроекології та біотехнології УААН, 03143, м. Київ, вулиця Метрологічна 12.
Автореферат розісланий „___” вересня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат хімічних наук Л.І.Моклячук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Конструювання нових натуральних ветеринарних засобів, зокрема з продуктів бджільництва і рослин, є одним із сучасних напрямків вітчизняної сільськогосподарської біотехнології, який знаходиться на початкових стадіях свого розвитку. Формування наукових основ біотехнології апіфітопрепаратів невід’ємно пов`язане з розробкою критеріїв відбору рослин і продуктів бджільництва на підставі вивчення їх хіміко-біологічних характеристик та безпосереднім використанням у виробництві засобів для профілактики і лікування тварин.
В умовах загострення екологічної ситуації особливого значення набувають дослідження біохімічних механізмів адаптації різних біологічних об`єктів до несприятливих факторів існування. Встановлено, що баланс сполук адаптогенної дії під впливом екзогенних чинників в рослинах формується внаслідок функціонування складних механізмів їх біосинтезу, концентрування і акумуляції (Таран Н.Ю., 2001, Ребров В.Г., Громова О.А., 2003). За цих умов діючі речовини рослин являють собою комплекс споріднених сполук-ізомерів. Підсилення їх адаптогенної дії залежить не тільки від збільшення кількості, але і від співвідношення концентрацій між ними. Таким чином, є всі підстави передбачати, що у біотехнології натуральних препаратів перспективним є використання комплексу речовин, а не окремих індивідуальних компонентів. Проте, цей новий біотехнологічний напрямок не розроблений і потребує свого теоретичного й експериментального обгрунтування.
Відомо, що несприятливі екзогенні чинники є причиною виникнення широкого спектру захворювань незаразної етіології. Вони характеризуються інтенсифікацією процесів перекисного окислення ліпідів, зростанням напруження в багаторівневій системі антиоксидантного захисту, порушеннями обмінних процесів у різних органах і системах, генетичними відхиленнями, зниженням імунітету тощо (Барабой В.А., 1991, Бариляк І.Р., 2002, Мельничук Д.О., 2000, Захаренко М.О., 2000, Попова Е.М. і співавт., 1997, Gavant V., 1999, Chen H., Tappel A., 1996 та ін.). Це, зокрема, означає, що будь-які аспекти годівлі, утримання й лікування тварин повинні підлягати екологічній оцінці (Патика В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: НАУКОВІ ОСНОВИ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ВИКОРИСТАННЯ АПІФІТОПРЕПАРАТІВ ВЕТЕРИНАРНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок