Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНСТРУКТИВНІ ТА РЕКОНСТРУКТИВНІ ЗАХОДИ В СТОМАТОЛОГІЧНІЙ ТЕРАПІЇ ПРИ ВИКОРИСТАННІ НЕЗНІМНИХ РЕСТАВРАЦІЙ (клініко-експериментальне дослідження)

КОНСТРУКТИВНІ ТА РЕКОНСТРУКТИВНІ ЗАХОДИ В СТОМАТОЛОГІЧНІЙ ТЕРАПІЇ ПРИ ВИКОРИСТАННІ НЕЗНІМНИХ РЕСТАВРАЦІЙ (клініко-експериментальне дослідження)

Назва:
КОНСТРУКТИВНІ ТА РЕКОНСТРУКТИВНІ ЗАХОДИ В СТОМАТОЛОГІЧНІЙ ТЕРАПІЇ ПРИ ВИКОРИСТАННІ НЕЗНІМНИХ РЕСТАВРАЦІЙ (клініко-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,49 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВґЯ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
ім. П.Л.ШУПИКА
СТУПНИЦЬКА ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА
УДК 616.314.089/77
КОНСТРУКТИВНІ ТА РЕКОНСТРУКТИВНІ ЗАХОДИ
В СТОМАТОЛОГІЧНІЙ ТЕРАПІЇ ПРИ ВИКОРИСТАННІ
НЕЗНІМНИХ РЕСТАВРАЦІЙ
(клініко-експериментальне дослідження)
14.01.22-стоматологія
Автореферат
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата медичних наук
Київ-2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі стоматології Інституту стоматології Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика Міністерства охорони здоров'я України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Заслужений діяч науки і техніки України
Павленко Олексій Володимирович, Інститут стоматології Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, кафедра стоматології, завідувач
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, старший науковий співробітник
Лабунець Василь Авксентійович, Інститут стоматології АМН України, відділ ортопедичної стоматології, завідувач
кандидат медичних наук, професор
Макєєв Валентин Федорович, Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького, кафедра ортопедичної стоматології, завідувач
Провідна установа: Українська медична стоматологічна академія МОЗ України, кафедра пропедевтики ортопедичної стоматології та ортодонтії м. Полтава
Захист дисертації відбудеться “27” грудня 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.613.09 при Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, 04050, м. Київ, вул. Пимоненка, 10-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9.
Автореферат розісланий “02” листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент О.В. Горобець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Лікування захворювань органів порожнини рота забезпечується комплексом заходів: профілактики, діагностики та, власне, самого лікування. Проте, перелічені заходи в медичній термінології визначаються поняттям терапія (з грецької – therapeia, лікування), як галузі медицини, що вивчає питання профілактики, діагностики та лікування захворювань організму в цілому.
Отже, на наш погляд, застосування комплексу заходів при лікуванні стоматологічних захворювань доцільно визначити терміном стоматологічна терапія.
Серед найбільш поширених захворювань стоматологи провідних клінік світу визначають карієс та некаріозні ураження [Неспрядько В.П., Лабунець В.А. 1997; Борисенко А.В. 2000; Лабунець В.А. 2004], які призводять до руйнування і втрати твердих тканин зубів [Куцевляк В.Ф. 1998; Мамедова Л.А. 2002; Парпалей К.А. 2004; Хоменко Л.О., Біденко Н.В. 2005; Борисенко А.О. 2005].
В ряду заходів стоматологічної терапії першочерговим є діагностика захворювання. Саме від рівня і діапазону діагностичних заходів залежить встановлення діагнозу та визначення методів лікування.
Вибір засобів для діагностики стану твердих тканин зубів досить обмежений. Загально визнані клінічні методи діагностики, такі як огляд, зондування, перкусія та інші, не дають змоги судити про ступінь руйнування твердих тканин, що призводить до діагностичних помилок.
Традиційні методи діагностики (вимір електричного опору, оптововолоконна трансілюмінація, цифрова рентгенографія, лазерна флюоресценція, ультразвукові дослідження та ін.) не дозволяють максимально вірогідно та повною мірою виявити дефекти твердих тканин та об’єм руйнування. Проте якісне лікування такої патології неможливе без врахування характеру руйнування твердих тканин зубів після видалення некротизованих тканин.
Таким чином, існуючі методи діагностики не дозволяють завчасно та в повній мірі визначити ступінь та об’єм руйнування твердих тканин, що, в свою чергу, призводить до некоректно встановленого діагнозу і, як наслідок, неадекватного вибору методу лікування.
Значного розвитку набувають конструкційні матеріали. З`являються принципово нові групи матеріалів за хімічною структурою та за методиками їх застосування, але на даний час не сформульовані чіткі клінічно обумовлені показання до застосування різних груп таких матеріалів, що, зазвичай, призводить до погіршення якості незнімних реставрацій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КОНСТРУКТИВНІ ТА РЕКОНСТРУКТИВНІ ЗАХОДИ В СТОМАТОЛОГІЧНІЙ ТЕРАПІЇ ПРИ ВИКОРИСТАННІ НЕЗНІМНИХ РЕСТАВРАЦІЙ (клініко-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок